PÖFF : 2021 : BNFF

PÖFFi laupäeval säravad kinodes pöffihuntide suured lemmikud

PÖFFi kinomaraton hakkab võrratute filmielamuste kaitsvas haardes lõpule jõudma. Saabunud on aeg lubada endale neid viimaseid magusaid tükke, mida pöffihundid sel aastal palavalt armastavad. Siin on ootamas võimas annus filmimaagiat, mis ennast vaid suurel kinoekraanil ilmutab.

Naudi PÖFFi auhinnatseremoonia otseülekannet Elisa Stage vahendusel

Millised filmid on 25. PÖFFi suurimad võitjad? Juubeldavale filmifestivalile paneb võimsa punkti Estonia kontserdisaalis toimuv suurejooneline auhinnatseremoonia.

PÖFFi elutööauhinna pälvib Hispaania filmi suurkuju Carlos Saura

Pimedate Ööde filmifestivali teise tänavuse elutööauhinna laureaat on nimekas Hispaania filmilavastaja Carlos Saura. Elutööauhind kuulutatakse välja festivali lõputseremoonial, mis leiab aset 27. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis.

„Kurjuse generatsiooni” režissöör Emilis Vėlyvis räägib, kuidas KGB hämaratest saladustest Nordic noir'i võrgu kudus

Leedu filmikunsti iseõppijast enfant terrible Emilis Vėlyvis toob vaataja ette impulsiivselt pingelise ja ettearvamatu põneviku, kus keritakse lahti nutikalt varjatud juhtlõngu ja otsitakse verise mineviku pärandi teisi jälgi.

Saabu kinno aegsasti, et osaleda viktoriinis ja võita toredaid auhindu

PÖFFi eesootava nädalavahetuse kolme filmiseanssi juhatab sisse Kahoot mänguna loodud viktoriin, mille võitmisel saab lisaks filmielamusele kinost kaasa võtta ka magusaid auhindu.

„Skoor” režissöör Malachi Smyth räägib stsenaariumi paindlikust kujunemisteekonnast

Päeva lõpuks taandub kõik heale stsenaariumile. Malachi Smyth on sellel alal meister ja meie suureks rõõmuks ei karda ta realiseerida end ka režissööri kingades. Tema esimene mängufilm „Skoor” esilinastus Pimedate Ööde filmifestivalil ning pälvis tähelepanu väga omanäolise dramaturgilise võtmega.

PÖFFi reede noolib kulmineeruva juubeliprogrammi kirssi tordil

Uskumatult eriline PÖFFi viimane nädal on jõudnud oma haripunkti ning kuulutab homse auhinnatseremoonia eel välja ennastunustava nautimiskorralduse. Tänane kinoprogramm on otsast ääreni kultuuriga täidetud, et haarata viimaseid magusaid sõõme aasta parimatest filmielamustest ning lasta ennastunustavalt kanda end lummavatel visuaalidel ja meelihellitavatel helilainetel.

Vaata salvestust! Euroopa Filmifoorum Tallinnas avastab filmitööstuse tulevikku

Esmaspäeval, 22. novembril toimus juba seitsmendat korda Euroopa Filmifoorum Tallinnas.

PÖFFi neljapäev täidab meeli kirgliku elujanu ning hulljulgete ulmadega

Siit leiad lood sellest, kuidas peadpööritavalt kõrgel asuvate unelmateni küündides ja murdva raskuse kiuste kahe jalaga maa peal püsida, et elus pidurdamatult edasi liikuda. Neljapäevane valim pakub eriliselt mõtterammusaid palasid kõigile neile, kes ei karda olemise sügavamatel tasanditel seigeldes eksida ega kukkuda.

PÖFFi veebikino alustab lühifilmidega

Alates tänasest kuni nädala lõpuni saab Pimedate Ööde filmifestivali veebikinos näha nii värskelt PÖFF Shortsil esilinastunud Eesti filme kui rahvusliku võistluse võidufilmi, Teresa Juksaare "Kuningat".

PÖFFi kolmapäev hargneb läbi süžeekäikude, mis purevad end läbi igast elu labürindist

Tänane filmiprogramm ronib pingeredeli ladvaastmetel ega anna võimalust igavuspuhangutel vaatajat filmimaailmast lahti rebida. Siia valimisse on koondunud raputavad põnevikud, mille haaravus on viimase vindini peenhäälestatud ning paras annus komöödiat, mis on sama must nagu värskelt teiste ees pestud pesu. Teemade haare ulatub ka täna PÖFFile omaselt müstilisest veresaunast kuni eksinud kiisupojani — puudust ei tule ja lahjaks ei jää, valik on sinu!

PÖFFi kataloog pakub põnevat avastamist

Oma 25. sünnipäeva tähistava Pimedate Ööde filmifestivali kataloog on tavapärasest mahukam, sisaldades peale filmitutvustuste ka põnevat lisamaterjali.

PÖFFi muusikaga täidetud filmid, mis annavad mõtteviisidele uue kõla

Parim viis murda läbi novembrikuu kaamosest on lasta end muusikal ennastunustavalt kanda. Sellest valimist leiad tänavuse PÖFFi kõige säravamad tähtteosed, mille põhitooni loob muusikaline peahoovus.

PÖFFi teisipäev otsib väljapääsu iganenud valehäbidest ja asub jahtima uusi väärtusi

Tänast kinokava ehivad tugevate emotsioonidega laetud palad, mis muudavad muidu hariliku teisipäeva õhtu tõeliselt põnevaks seikluseks. Siin peetakse meeletut kassi-hiire mängu, kus ei ole võimalik esiotsa arugi saata, et kes on kes. Sekka võluvad teekonnafilmid maalt ja merelt ning rännak läbi poliitilise miinivälja, mis ulatub tormilisest kaheksakümnendate lõpust kuni tänapäevani.

PÖFF tähistab juubelit ooperiga „Tarkovski. Kaheksas film”

Elektrooniline ooper on fantaasia Vene filmirežissööri Andrei Tarkovski viimasest, tegemata jäänud filmist. Etendused toimuvad 24. novembril Tallinnas Kultuurikatlas ja 25. novembril Tartus Vanemuise kontserdimajas.

PÖFFi esmaspäev avardab perspektiive ja võtab ette küündimatud horisondid

Nädalat alustavad tõelised pähklid, mis panevad valgust elu kohal uuesti seadistama. Siin saab nautida muusikalist laengut, pageda hülgehallist Aafrikasse või teritada sotsiaalset närvi, mis loksutab paika perspektiivi.

„Mängufilm elust” režissöör Dovilė Šarutytė viimase hüvastijätu eleegiast

Suure tõenäosusega tuleb igal inimesel enne iseenda surma korraldada kellegi teise matus. See on kõike muud kui lihtne ülesanne. Lisaks lõikavale leinale toob suremine kaasa ridamisi ülesandeid, mis on ühtaegu nii võõrad kui samas ka aegkriitilised.

PÖFFil esilinastub uus Eesti telesari „Süü”

Pimedate Ööde filmifestivali telesarjadele pühendatud programmi „TV Beats” avab uue kodumaise telesarja „Süü” esilinastus.

„Rahutud meeled” maailmaesilinastus paneb Tallinna veerema Musta Kuubiku

PÖFFi debüütfilmide võistlusprogrammis esilinastuva Läti filmi „Rahutud meeled” näitlejad Toms Aunins ja Marcis Lacis korraldavad enne maailmaesilinastust Tallinna kesklinnas preformance’i, mille eesmärgiks on suunata tähelepanu loomevabadusele ja vaimse tervise küsimustele.

PÖFFi pühapäev mässab elumere laineharjadel ja naudib triivimist tundmatuse hoovustes

Tänase programmi kangelastest ei nõustu keegi sellega, et targem annab järele. Siin on ootamas söakalt enda veendumustele kindlaks jäävad ning nende eest lõpuni välja võitlevad tegelased, kelle lahinguväljad ulatuvad Wall Streeti õhulossidest kuni Nõukogude Liidu lämbete võimukoridorideni.

PÖFFi laupäev hoiab vaimset tervist ja vabastab sügavatesse tunnetesse peitunud hirme

Miks ei mahu suured emotsioonid inimesesse ning nende tundmiseks tuleb endast välja minna? Laupäevane filmivalik läheb avastama sisemaailmu, kus võtab lisaks armastusele maad ka väga palju hirme. Siin leidub suuri südameid, mis valutavad hirmust kaotada oma teine pool. Samuti ka neid eksinud hingi, kes kardavad kaotada hoopis iseennast.

Hollywoodis operaatorina töötav Alar Kivilo kirjutas oma elust raamatu

Pimedate Ööde filmifestivalil esitletava raamatu idee sündis aasta eest, kui Alar Kivilo sai PÖFFi elutööpreemia. Raamatut esitleb 26. novembril kell 18 Solaris keskuses Alar Kivilo isiklikult.

Naudi PÖFF TV kaudu festivali põnevaid sündmusi ja intervjuusid

Võta festivalist maksimum! Ka sel aastal toob Elisa Stage pöffihuntideni festivali kõige olulisemad sündmused, ettevõtmised ja huvitavamad vestlused päris oma PÖFF TV kanalina, mida saab mugavalt veebivahendusel tasuta nautida.

PÖFFi reede põrutab läbi näivuse barrikaadide ja asub jahtima elu tegelikku pale

Alanud on reedene reid, mille käigus laotatakse kinolinadele kõik eksitav ja petlik, mis võib pöördumatult kahjustada inimese reaalsustaju. Kuivõrd näilisuse võrgustiku pidurdamatu levik sotsiaalmeedias ei üllata enam kedagi, siis tänases valimis ei jää haarangu eest suletuks ükski uks.

Hääleta oma lemmikfilmi poolt ja osale PÖFFi auhinnaloosis

PÖFF soovib teada saada, milline festivali film puges publikule kõige enam naha alla, läks südamesse või andis mõne uue põneva mõtte kaasa. Kutsume Sind oma lemmikfilmi poolt hääletama ja osalema publikuauhindade loosimises.

Kümnes Music Meets Film keskendub muusika tähenduslikkusele filmis

Alates 21. novembrist toimub järjekorras kümnes ja peamiselt filmimuusika loojatele ja filmitegijatele suunatud Music Meets Film, mis keskendub sel aastal muusika tähenduslikkusele filmis.

PÖFFi neljapäev paneb paika inimlikkuse nurgakivid ning võtab mõõtu võimatuga

Mida teha ja kuidas käituda, kui palutakse, et ole inimene? Tänane programm läheb vastuseid otsima ennekuulmatutesse sügavustesse ning toob argipäevadest räsitud mõttelagendikele hulganisti vastuseid, mis üksteisele kord sekundeerides ja siis oponeerides iseolemist sütitavad.

Filmi „Raadioamatöör” režissöör Iker Elorrieta avab empaatia ja kuuluvustunde tähendusi

Režissöör Iker Elorrieta on särav näide sellest, et tõeliselt võimsate stseenide loomiseks pole mõnel juhul vaja muud, kui kahte kätt ja ühte õlga kaamera tarvis, helioperaatorit ning kahte erakordselt andekat näitlejat.

Pimedate Ööde filmifestivali osana avatakse Solarises rändvideonäitus „Vägivalla hääled”

Videonäitus „Vägivalla hääled” jutustab seksuaalse vägivalla, seksismi ja soopõhise ahistamisega kokku puutunud Taanis, Islandil, Valgevenes, Eestis, Lätis ja Leedus elavate naiste lugusid.

Kuus portreefilmi PÖFFil, mis aitavad kustutada kibedalt pitsitavat kultuurijanu

Kirjanikud, muusikud, näitlejad ja poeedid. Üks võimsam kui teine ning kõik suuremad kui elu. Mida saaks hing veel tahta ajal, mil kultuuriveduri suunaks on teadmata määramatus ning kiiruse kehtestab hetkeline kliima.

Pimedate Ööde filmifestival testib täiendava ohutusmeetmena väliskülalisi

„Me teeme kõik, et muuta festival võimalikult ohutuks,” ütles PÖFFi juht Tiina Lokk. Kokku võõrustab PÖFF rohkem kui tuhandet 68 riigist pärit väliskülalist, kes kõik on COVID-19 vastu vaktsineeritud või selle läbi põdenud.

PÖFFi kolmapäev alustab filmirännakut ümber maailma võistlusprogrammide esimeste esilinastustega

On saabunud festivali üks olulisimaid murdepunkte — tänasest jõuavad kinodesse 25. PÖFFi esimesed võistlusfilmid. Põhivõistlusprogrammi avab „Yanagawa”, mis vaatab kahe venna teekonnafilmina silma elule, surmale ning armastusele, mis kahe vahele tähenduse loob.

PÖFF Shorts on alanud

Pimedate Ööde filmifestivalil algas viiendat korda kärgfestival PÖFF Shorts, mille programmis jõuab kinodesse üle 370 lühi- ja animafilmi. PÖFFi veebikinno jõuavad lühiteosed alates 22. novembrist.

Industry@Tallinn&Baltic Event: kas ja kuidas investeerida filmitööstusesse?

Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor ja Ülemiste City koostöös PÖFFi ja Industry@Tallinn & Baltic Eventiga kutsuvad filmi- ja investeerimishuvilisi 25. novembril meistriklassi, kus filmiprodutsent Patrick Fischer selgitab filmitööstuse telgitaguseid ja investeerimisvõimalusi.

PÖFFi teisipäev kosutab meeli inspireerivate lugude ja pidurdamatute isiksustega

Tänased kangelased liiguvad pidurdamatult endale seatud eesmärkide suunas ega löö verest välja elu ootamatuse ees, ja seda kõike tõeliselt imetlusväärsete etteastetena.

“Mis läks valesti?” režissöör Liliana Torres avastab autofiktsiooni ja haavatavuse väärtusvälju

Peab olema üksjagu julgust, et korjata kokku kõik endised purunenud suhete killud ning laotada need mosaiigina kinolinale, et saada aru sellest, mis on läinud valesti. Liliana Torres ei pelga avada oma isiklikku elu vaataja ees, kuna seeläbi tekkiv ehe ja intiimne dialoog kaalub üles igasuguse valehäbi.

PÖFFi fantaasiaga täidetud filmid, mis astuvad sügavamate vastuste otsingul üle reaalsuse piiride

Ebareaalse all mõistame ennenägematut, mis aga ühel hetkel silme ees kangastudes on või näib tõeline. Järgnev autorilooming väljendab igaüks oma isikupärases filmikeeles kirjeldamatuid ideid ja nähtusi ning nende varjus peituvaid sõnaseletamatuid tundeid.

Eesti Lastekirjanduse Keskus ja PÖFF Shorts näitavad animafilme lastele

Lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shortsi lasteanimatsioonide programm on seiklusi täis. Artise kinos eestikeelse dublaažiga linastuvad filmid valis tänavu välja Eesti Lastekirjanduse Keskus.

PÖFFi 4. päev kaardistab noorte iseseisvumise ja emade ohverduste piire

Kuidas saada aru, et oled eluks valmis? PÖFFi nädalat alustavad mässumeelsed teismelised, kes end ise ootamatult täiskasvanuna näevad. Nende kõrval astuvad vapral, kuid ebakindlal sammul elus edasi värsked emad, kes end uues rollis ära ei tunne.

PÖFFi ajaloolised filmid avavad ukse nii põrandaaluste loojate kui ka jumalasõna kuulutajate maailma

Igast otsusest saab ühel hetkel osa loost, mis võib mõnikord kujuneda suuremaks kui elu ise. Nii on see ka kõigi selle valimi ikooniliste figuuridega, kelle elulugu on küll tänaseks lõppenud, kuid hämming kõige juhtunu kohta painutab ikka veel jahmatusest lahti suid ning liigutab silmanurkadesse kibedat empaatiat.

PÖFFi A-list täidab kõhu parimate paladega ja kustutab janu magusate hindadega

Kõik teavad, et nälg võtab silmanägemise ära. Seepärast on iga hundi aukohus veenduda, et filmist filmini rapsides kere vahepeal liiga heledaks ei läheks.

PÖFFi 3. päev heidab valgust paturegistrile ning teeb tutvust loovuse hallide kardinalidega

Pühapäeva kinosaale täidavad lood inimestest, kes on oma elus vigu teinud. Osa neist on õppinud, osa ootamatu õppetunni saanud ning osa neid, kes ei jõua ära oodata, et saaks juba järgmist teha.

Filmid, mis käivad läbi armastuse keerdkäike, et saada teada, mis läks valesti

Öeldakse, et armastusest ei saa üle ega ümber. Siin on valik filme, mis seda ütlust kinnitavad ühes nendega, kes vastupidiselt käed armastusest puhtaks pühivad. Olgu ühel või teisel poolel, kuid ühtviisi võitlevad siinsed tegelased kõik armastuse nimel.

PÖFF alustab filmihariduse programmiga Black Nights Discovery Campus

Uue ettevõtmisena stardib sel aastal PÖFFi ja Industry@Tallinn & Baltic Eventi haridusprogramm filmitööstuse professionaalidele ja tulevikutegijatele – Black Nights Discovery Campus.

PÖFFi 2. päev on täidetud külluslike paladega, mis löövad meeled valla ka kõige kinnisemal pöffihundil

Tänane filmiprogramm on meeletusi täis. Kuid võrratu õhtu või peo asemel ajab siinseid tegelasi meeletuks veest paksem veri, tolmunud filmirull, ilma lumeta toimiv suusamägi ja üks surnud tädi köögipõrandal. Tänane programm on ehe näide sellest, kuivõrd erinev võib olla tähendus kellegi probleemi taga ning kuidas õigesti doseerituna muutub päriselu õudus kinolinal hoopis hirmnaljakaks filmielamuseks.

PÖFFi gurmee kõigile neile huntidele, kes naudivad pinevusest pingule tõmmatud närvide kõdistamist

Siin on parimad palad kõige julgematele pöffihuntidele, kes ei karda viskuda pimesi psühholoogiliste trillerite keerdkäikudesse ega kohku ära ka verisemate palade ees. See valim on kõike muud, kui keskpäraste õudukate rida.

Filminäitleja Bruno O’Ya nimelise stipendiumi pälvis Pääru Oja

Noorele filminäitlejale mõeldud 1000 euro suuruse stipendiumi saaja kuulutati välja Pimedate Ööde filmifestivali avatseremoonial, kus laureaat ise Hispaanias toimuvate filmivõtete tõttu viibida ei saanud.

Black Nights Stars 2021 programmis osaleb ka kaks Eesti noort näitlejat

Novembri lõpus toimub Tallinnas tulevaste filmi rahvusvahelisele karjäärile suunatud Black Nights Stars, kus osaleb kaheksa Läänemere piirkonna noore näitleja seas ka kaks eestlast.

Galerii PÖFFi pidulikust avatseremooniast

Vaata, mis toimus 25. juubelit tähistava PÖFFi avatseremoonial Alexela kontserdimajas, kus anti üle elutööpreemia ja Bruno O'Ya noore näitleja stipendium.

Galerii PÖFFi avatseremoonia mustale vaibale kogunenud külalistest

Uudista, kes kogunesid tähistama kino PÖFFi ikoonilisel mustal vaibal ning kuidas löödi hundikasukas läikima sedavõrd tähtsa sündmuse nimel.

PÖFFi 1. päev võlub uute avastuste ja tunnustatud meistritega

Festivali avapäev end tagasi ei hoia ja heidab täies hiilguses laiali emotsioonide spektri, mis ulatub võluvalt kelmikast nostalgiast kuni süsimustade südametunnistusteni, kus puudub igasugune empaatia. Siin on filmid, mis pelgalt ei pane tundma, vaid sütitavad mõtlema ja enese jaoks mõtestama selliseid suuri teemasid nagu moraalsus, kuuluvus, autentsus ja eesmärgitus.

PÖFF — alati natuke metsa poole, kuid seda uhkusega

Pimedate Ööde filmifestivalil on täitunud esimene veerandsada.

Tähista koos PÖFFiga kino pööraselt mõnusate tujuturgutajatega

Kui on elu hülgehall, siis tea, et PÖFFi heatujufilmid ootamas on siin.

Tiina Lokk: „PÖFF sündis protestist”

PÖFFi juht Tiina Lokk vaatab festivali 25. sünnipäeva eel tagasi ja natuke ka edasi.

Vaata avatseremooniat Elisa Stage vahendusel

Täna, 12. novembril kell 18 algavat avatseremooniat on võimalik nautida ka veebivahendusel.

PÖFFi elutööauhinna laureaat on näitleja Elle Kull

Järgmise aasta alguses 70. sünnipäeva tähistav Kull pälvib tunnustuse säravate filmirollide eest, mis ei ole sööbinud mitte ainult eestlaste mällu, vaid ka sügavale hinge.

PÖFFi võimsad raskekaalu esindajad, kes marsivad hinge ja jätavad jälje

Suured tähendused saabuvad raskete lugudena. Sellesse valimisse on reastatud PÖFFi emotsionaalne raskekaal ühiskonna kõige haavatavamatest inimestest, kelle lahingud normaalsusega torkavad emotsiooni välja ka kõige külmematest silmadest.

Vastab Manfred Vainokivi, kelle manifest hambutu poliitkorrektsuse vastu esilinastub PÖFFil

Filmifestivalidel edu saavutamiseks ei pea ilmtingimata oma loomingut 4:3 formaadis mustvalgesse minimalismi ja aimdustest oletatud filosoofiasse pakendama. Mõnikord ei ole vaja heaks filmiks muud, kui ühte vastuolulist põrgulist.

EOK spordifilmide programmi tõmbab käima Arsene Wengeri dokumentaalfilm

Eesti Olümpiakomitee spordifilmide programm kuue sel aastal valminud sporditeemalise linateosega jõuab ekraanidele alates 12. novembrist.

Kinoffi avafilm "Südametunnistus"

Tehnilistel põhjustel oleme sunnitud vahetama omavahel kaks Kinoffi filmiseanssi. Näitame avamistseremoonial filmi “Südametunnsitus”, mis lummab vaatajate südameid.

Suhkrust, jahust ja maasikavahust tehtud indie-filmid PÖFFil

Siin asuvad PÖFFi filmid, mis võtavad oma intiimse visuaalse keelega muusikaembusesse, et koos tunda ja mõista sügavamalt neid puntrasse kuhjuvaid südameasju.

25. PÖFF näitab Tartus oma juubeliprogrammi parimaid filme

Tartu on oluline osa kõigest sellest, mida tähendab PÖFF. Seetõttu on tänavu aastal veelgi suurema hoolega valitud Elektriteatri ja Athena Keskuse kinodesse need kõige paremad palad, et tähistada üheskoos kino nii, et hoiame üksteisega arvestavalt ennast ja teisi.

Industry@Tallinn & Baltic Event 2021 keskendub filmitegemise jätkusuutlikkusele ja tulevikule

Industry@Tallinn & Baltic Event, Pimedate Ööde Filmifestivali filmi- ja audiovisuaaltööstuse professionaalidele suunatud ärikohtumiste, koolitus- ja konverentsiprogramm keskendub sel aastal jätkusuutlikkusele ja rohelisele filmitootmisele.

ETV2 erisaade PÖFFist pakub põnevaid teadmisi ja vahvaid mälestusi festivali ajaloost

ETV2 teeb kummarduse Pimedate Ööde filmifestivalile, pühendades festivali 25. sünnipäevale tänase erisaate „PÖFF 25”.

PÖFFi avanädalavahetus toob kinodesse Ungari parimate filmide assortii

Algav Ungari fookusprogramm on sedavõrd rikkalik, et alustada tuleb avanädalavahetusest, kus on ees ootamas filmiajaloo märgilised tippteosed, tänavune parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaat ning mõistagi ka mõnus laeng tulistest tunnetest ja magusmõrudatest mõtetest.

Tule ja tutvu filmimaailma säravate tegijatega, kes PÖFFile oma esilinastustega saabuvad

Lisaks võrratule filmikunstile toob PÖFF vaatajateni ka nende autorid, kes oma tulihingeliselt tehtud töid esmakordselt Tallinnas kinopublikule esitlevad. Sel aastal on PÖFFil koguni 34 maailma- ja 31 rahvusvahelist esilinastust oma juubelilauale panna.

PÖFFi äraspidised ekstsentrikud, kes kõnnivad omapäi

Nädala avavad PÖFFi kõige omanäolisemad tegelaskujud filmides, mis võluvad mõnusalt lõikava satiiri, mõistusevastaste mõttekäikude ning absurdselt pööraste sündmustega.

Leia PÖFF sotsiaalmeediast, et muuta oma festival veelgi rikkalikumaks

Juubeldav PÖFF pakub lisaks filmielamustele ka ohtralt festivalimelu, mis ei astu üle kehtivatest piirangutest. Selleks, et saada täiel rinnal osa kõigest sellest, mida festivalil pakkuda on, kutsume kõiki pöffihunte liituma ka PÖFFi sotsiaalmeedia platvormidega.

PÖFFi visuaalselt lummavad filmid, mis viivad esteetilisele rännakule

PÖFF on parim aeg aastas saada osaks tõeliselt kõrgel kunstilisel tasemel filmidest, mis oma imetabase visuaalse keele ja stiiliga loovad elamusküllaseid aegruume.

Saame tuttavaks põhivõistlusprogrammi ja debüütfilmide võistlusprogrammi žüriidega

On suur rõõm tõdeda, et oma koha juubeldava 25. PÖFFi žüriipingis on tänavu võtnud erakordselt tugev kahurivägi, mis koosneb maailma tippfilmitegijatest, kel on ette näidata A-klassi filmifestivalidelt pälvitud võimsad auhindade kogud.

Tutvu, kuidas targalt ennast ja teisi hoides PÖFFiks valmistuda

Hoolime oma külastajatest väga ja soovime, et festivalielamus oleks kõigile võimalikult meeldiv, mugav ja turvaline. PÖFF kestab kaks ja pool nädalat ning selleks, et jõuaksime koos teiega eduka lõpuni, oleme koostanud allolevad juhised ja reeglid.

Kutse PÖFFi murtud südamete klubisse

Aupaklikult raskel sammul saabunud november kuulutab, et on aeg asetada kaalukausile oma südametunnistus mõistmaks, kas see on mustem kui tänavune PÖFFi programm.

Algas eriloa alusel toimuva PÖFFi kogu programmi piletimüük

Valitsuselt toimumiseks eriloa saanud Pimedate Ööde filmifestival toob tänavu oma põhiprogrammis ekraanile 181 pikka filmi viielt kontinendilt.

PÖFFi programmide teeviit filmimaratoniks valmistujatele

PÖFFi piletid on täies hiilguses müügil! Sel aastal koonduvad viielt erinevalt kontinendilt programmi koguni 181 filmi. Pea meeles, et kinno tulles võtaksid kaasa oma COVID tõendi.

Märgilise 25. PÖFFi avatseremoonia piletid on müügil

Juba järgmisel reedel, 12. novembril toimub Pimedate Ööde filmifestivali pidulik avatseremoonia Alexela kontserdimajas.

25. PÖFFi pressikonverents toimub 4. novembril kell 11

Kas PÖFF ikka toimub? Kuidas tähistab festival oma 25. sünnipäeva? Kas Tallinna on oodata väliskülalisi? Mida põnevat leiab tänavusest programmist?

Just Film toob taas ekraanile lapse õiguste programmi

17.novembril avatakse Ungari filmiga juba üheteistkümnendat korda linastuv Just Filmi lapse õiguste programm. Programmiga tuuakse vaatajate ette 8 laste ja noorte elu käsitlevat filmi, mille peategelased on noored, kes enda sisemaailma alles avastavad.

10 põhivõstlusprogrammi režissööri, keda pöffihundid on juba aastaid armastanud

Käesoleval märgilisel 25. juubeliaastal astuvad PÖFFi peaauhinna nimel võistlustulle 19 filmi, mis on programmimeeskonna ümarlaual läbinud juba vankumatu kindlusega tuleproovi teiste lugematute kandidaatide ees.

Nordic Hotel Forum

Nordic Hotel Forum on olnud PÖFFi sündmuste südameks ja väliskülaliste koduhotelliks alates 2008. aastast ehk juba 13 edukat ning säravat aastat.

ELISA – kättesaadaval igast seadmest

Võrdselt pingutustega tuua Eesti telemaastikule täiendav sõõm värsket õhku, oleme pannud rõhku sellele, et nii meie toodang, kui kõik muu elamusipakkuv mugavalt televaatajateni jõuaks.

PÖFFi hundipassid on müügil!

Julge hundi rind pakatab erakordsetest filmielamustest! Kes oleks osanud seda küll ette näha, et hundipassist saab ühel päeval nõnda kuum kraam?

PÖFF toob ekraanile parimad Saksa filmid

Pimedate Ööde filmifestivali uute Saksa filmide programm tuleb taas esinduslik.

Pärnu linnaorkester helindab vampiirifilmi

Pärnu linnaorkester toob publiku ette Carl Theodor Dreyeri 1932. aastal valminud õudusfilmi „Vampiir” („Vampyr”) kontsertlinastuse, millele on muusika kirjutanud Tõnu Kõrvits.

PÖFF tegi teatavaks põhjusega mässajad

14 pikka ja 13 lühifilmi hakkavad Pimedate Ööde filmifestivalil võistlema kinematograafilist loovust ja otsingulisust esindava programmi „Põhjusega mässajad” auhindadele.

PÖFFi avafilm juhatab sisse Ungari fookuse

Pimedate Ööde filmifestivali avab nimeka Ungari režissööri Ildikó Enyedi film „Minu abikaasa lugu”.

Balti võistlus toob ekraanile uhiuued Eesti filmid

12 linateost hakkavad Pimedate Ööde filmifestivalil võistlema Baltikumi parima filmi tiitlile.

19 filmi võistleb PÖFFil peaauhinna pärast

Pimedate Ööde filmifestivali peaauhinna pärast hakkab võistlema 19 filmi, mille piletite eelmüük läheb lahti reedel.

Sooduspiletid nüüd müügil!

Pimedate Ööde filmifestivali valitud programmide pileteid saab kuni 4. novembrini osta kuueeurose soodushinnaga.

Tallinna tuleb PÖFFi park

Tänavu 25. sünnipäeva tähistav Pimedate Ööde filmifestival kuulutas välja omanimelise pargi rajamise.

Debüütide konkursil teeb ajalugu animafilm

Esimest korda võistleb Pimedate Ööde filmifestivali debüütfilmide programmis animafilm, maailmakuulsa Jaapani joonisfilmiautori Kōji Yamamura „Tosin põhjalat”.

PÖFF tähistab juubelit Tarkovski-ooperiga

Pimedate Ööde filmifestival tähistab 25. sünnipäeva kauaoodatud nüüdisooperiga „Tarkovski. Kaheksas film”, mille toob välja Eesti Kontsert.

PÖFF kuulutab välja vabatahtlike konkursi

Poleks vabatahtlikke, poleks ka Pimedate Ööde filmifestivali. Nõnda lihtne see ongi. Ka sel aastal ootab PÖFF endale appi kõiki neid, kes on valmis panustama ühe Põhja-Euroopa suurima filmiürituse korraldamisse.

Tuntud autorid esilinastavad PÖFFil oma filme

Pimedate Ööde filmifestival kuulutas välja kuus esimest põhivõistlusprogrammi filmi, mis kõik on maailmaesilinastused.

Passid müüki pannud PÖFF kasutab koroonaennetuseks innovatiivsust

Pimedate Ööde filmifestival tõi tavapärasest varem müügile passid ja võtab kasutusele kõige moodsamad nakkusohutuse tagamise ja koroonaviiruse testimise lahendused, mis on välja töötatud Eestis. Festivali alguseni jääb täpselt kaks kuud.

Kumu Dokumentaali uus hooaeg tuleb põnev

Mida võiks meist arvata üks hulkuv koer? Miks dieedid ei toimi? Kas kirurgilise operatsiooni valutustamiseks saab kasutada hüpnoosi? Keda nimetatakse Youtube´i põlvkonna vanavanemateks?

Tööpakkumine: turundusassistent

PÖFF ootab oma meeskonnaga liituma turundusassistenti. Vaata, kas see pakkumine on sinu jaoks või soovita sõbrale!

PÖFFist sai mõjuka esinduskogu liige

Üks mõjuvõimsamaid filmindusorganisatsioone valis PÖFFi filmifestivalide tegevust reguleerivasse esinduskogusse.

HÕFFi filme saab vaadata üle terve Eesti

Teist aastat järjest saab reedel algavat Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali külastada ka PÖFFi veebikino vahendusel.

Tartuff avati teadusteemalise sõuga

PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff avamisele elas eile õhtul vaatamata sombusele ilmale kaasa ligemale 700 inimest.

PÖFFi veebikinos saab vaadata Tartuffi filme

PÖFFi veebikino toob koju kätte esindusliku valiku Tartu armastusfilmide festivali Tartuff filmidest.

HÕFF kuulutas välja tänavuse filmikava

Keskeakriisis naine hindab ümber oma rutiinse elu, kui teda hammustab vampiir – mis saaks olla veel parem Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali lõpufilm, kui mitte selline!?

Tartuff kutsub suveakadeemiasse

Kuidas kasutada kultuuriloomes tehisintellekti? Kuidas suurendada immersiivsete tehnoloogiate abil kunstiteose mõju? Kas voogedastus kuulutab filmifestivalidele lõppu?

Tartuffi filmid toovad Tartu eksootika hõngu

PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff kava tuleb tänavu tavapärasest eksootilisem, sisaldades ka Hiina, Taiwani, Hongkongi ja India filmikunsti.

Konkursi II voor on avatud

PÖFFi ja Just Filmi noore filmitegija stipendiumi II voor on avatud 19. juulist kuni 17. septembrini.

Tartuff avab filmikriitika suvekooli

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff korraldab esimest korda filmikriitika suvekooli.

European Film Factory ja PÖFF alustavad filmihariduskoostööd

Koostöö eesmärk on arendada audiovisuaalset kirjaoskust, pakkudes üldhariduskoolidele veebivahendit, mis toetab filmikunsti kaasamist õppetöösse.

HÕFF pani müüki piiratud arvu passe

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival täiendas kava ühe eelmise aasta tähelepanuväärsema õudusfilmiga ja alustas passide müüki.

Tartuff keerleb tänavu teaduse ümber

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff võtab tänavu fookusesse teaduse.

PÖFFi veebikino näitab Soome löökfilme

Esimest korda on Eesti vaatajate ees uued populaarsed Soome filmid.

PÖFFi veebikinos algas HÕFFi eelmäng

Milline film võitis Euroopa lühikeste õudus-, ulme- ja fantaasiafilmide konkursi? Mis on eksootilised šokkerid? Kuidas on Ida-Euroopa „Indiana Jones” seotud Eestiga?

Tartuff näitab Helle Karise mälestuseks „Nukitsameest”

PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff pühendab Helle Karisele filmi „Nukitsamees” eriseansi.

Haapsalus tehakse kummardus Stanisław Lemi robotite maailmale

Haapsalus tähistatakse eelseisval nädalavahetusel maailmakuulsa ulmekirjaniku Stanisław Lemi sajandat sünniaastapäeva.

Tööpakkumine: programmiosakonna assistent

PÖFF ootab oma meeskonnaga liituma programmiosakonna assistenti. Vaata, kas see pakkumine on sinu jaoks või soovita sõbrale!

Tööpakkumine: külaliste osakonna koordinaator

PÖFF ootab oma meeskonnaga liituma külaliste osakonna koordinaatorit. Vaata, kas see pakkumine on sinu jaoks või soovita sõbrale!

Euroopa fantaasiafilmide konkursile saab kaasa elada kogu Eesti

Augustisse lükkunud Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival selgitab juuni alguses välja kõige haaravama lühikese Euroopa õudus-, ulme- või fantaasiafilmi.

Kumu filmihooaeg jätkub intrigeerivalt

Kellele kuulub pärast arhitekti surma tema looming, küsib intrigeerivalt Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sari, mis naaseb sel kolmapäeval koroonapausilt.

HÕFF toimub augustis

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival lükkub augustisse.

Tööpakkumine: Music Meets Film projektijuht

PÖFF ootab oma meeskonnaga liituma Music Meets Film projektijuhti. Vaata, kas see pakkumine on sinu jaoks või soovita sõbrale!

PÖFF läheb Cannes´i

Pimedate Ööde filmifestival esitleb esimest korda Cannes´i filmifestivali turul Marché du Film viit filmiprojekti.

HÕFFi fookuses on Stanisław Lem

Maailmakuulsa ulmekirjaniku Stanisław Lemi sajanda sünniaastapäeva puhul võtab Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival fookusesse tema loomingulise pärandi.

HÕFF avab eriskummaliste filmide välikino

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival avab juunis vabaõhukino, mille ekraanile jõuavad kuulsad ja kummalised B-kategooria filmid.

PÖFF kaitseb metsi lageraie eest

Pimedate Ööde filmifestival annetab ka sel aastal iga festivali kavva esitatud linateose registreerimistasust ühe euro metsade kaitseks.

HÕFF tähistab sõna „robot” juubelit

Sõna „robot” sajanda sünnipäeva puhul teeb Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kummarduse legendaarsetele lapsrobotitele Ropsile ja Elektroonikule.

PÖFF viib filmihariduse igasse Eesti kooli

PÖFF avab filmiõppe edendamiseks ja filmihariduse Eesti üldhariduskoolidesse viimiseks õppeplatvormi. Mitmekesistel kursustel nii õpilastele kui ka õpetajatele saavad filmikunsti õppida kõik kooliastmed Eestis. Filmist on kujunenud üks tarbitavamaid meediume ning selle õpetamine koolides, sarnaselt teistele õppeainetele on täna väga oluline.

Juunis toimuv HÕFF kergitas kavalt katet

Pange kokku muinasjutt Hansust ja Gretest ning „Texase mootorsaemõrvad” ja saategi filmi „Mesineste”, mis jõuab esimest korda siinse publiku ette juunis toimuval Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil.

Tööpakkumine: Black Night Stars projektijuht

PÖFF ootab oma meeskonnaga liituma Black Night Stars projektijuhti. Vaata, kas see pakkumine on sinu jaoks või soovita sõbrale!

PÖFFi veebikino on avatud!

PÖFFi veebikino on aasta ringi tegutsev virtuaalne kinosaal, milles toome iga kuu Sinuni valiku põnevaid ja erilisi PÖFFi programmis linastunud filme.

Variety nimetas Tiina Loki mõjukaks naiseks

Meelelahutustööstuse juhtivaid väljaandeid Variety nimetas Tiina Loki naiseks, kes on mõjutanud ülemaailmset meelelahutustööstust.

HÕFF lükkub juunisse

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival lükkub koroonaviiruse laia leviku tõttu juunikuusse.

Filmide esitamine PÖFFi kavva on alanud

Pimedate Ööde filmifestival hakkas vastu võtma filme, mis soovivad kandideerida festivali kavva.

NÖFF kuulutas välja Leida Laiuse auhinna võitja

Leida Laiuse mälestusauhinna pälvis filmiprodutsent Katrin Kissa.

Kultuurivaldkonna ühine ettepanek kriisist väljumiseks

Kultuurivaldkonna – muusika, kunsti, etenduskunstide, muuseumite, rahvakultuuri, kirjanduse, filmi ja kino – ühine ettepanek kriisist väljumiseks

PÖFF avab aasta ringi tegutseva veebikino

Pimedate Ööde filmifestival avab veebikino, kus saab aasta läbi vaadata festivali filme.

HÕFFi avab publikuauhindadega pärjatud õuduskomöödia

Tänavuse Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali avab õuduskomöödia, milles astub esimest korda vaatajate ette Psycho Goreman – hirmsa nimega monstrum, kes on liiga tõsine, et teda tõsiselt võtta.

Kumu ekraan on emise ja ühe jalaga kana päralt

Mitte elevandid ja vaalad, vaid trullakas emis ja tema arvukas põrsapere, ühe jalaga kana ja ülemeelik lehmakari on selle ebatavalise tõsielufilmi kangelased, keda näeb kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

HÕFF pani müüki soodushinnaga passid

Alates tänasest on võimalik soodushinnaga osta Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali passe.

Kumu näitab filmi Marina Abramovićist

Tegevuskunsti elav klassik Marina Abramović naaseb pärast ligemale 50-aastast äraolekut oma sünnilinna Belgradi, kus avatakse tema suur ülevaatenäitus.

Kumu avab filmihooaja pühendusega Alvar Aaltole

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja uue hooaja juhatab kolmapäeval sisse kõrgelt hinnatud linateos maailmakuulsa arhitekti Alvar Aalto elust ja loomingust.

PÖFF on Postimehe kultuurivedur

Postimehe kultuuritoimetus kuulutas 2020. aasta kultuuriveduriks Pimedate Ööde filmifestivali eesotsas Tiina Lokiga.

PÖFF kogus esimest korda üle 100 000 külastuse

Tänavune Pimedate Ööde filmifestival ületas esimest korda ajaloos 100 000 külastuse piiri.

PÖFFi publik hääletas Eesti filmide poolt

Esimest korda Pimedate Ööde filmifestivali ajaloos läheb publikuauhind Eesti filmile. Vähe sellest – koguni kahele korraga!

PÖFFile pühendatud erisaate „Kaheksa ja pool“ kõik osad järelvaatamiseks siin

ETV2 erisaade võtab kokku tänavuse festivalimelu ning annab hea ülevaate filmivalikust ning nende tegijatest. Saate toimetajad on Kaisa Potisepp ja Kaspar Viilup.

Osale PÖFFi pööraselt meeleolukas väljakutses ning võida kuulsust, hiilgust ja kuum auhind

Tänavusel PÖFFile on saabunud negatiivsete testidega maskides külalised, kuid suur hulk filmitegijaid on pidanud jääma koju. Ära on tulnud jätta ka festivalimeluga kaasnevad pidustused. See aga ei tähenda, et PÖFF ei saaks olla meeliülendavalt lõbus!

PÖFFi veebikino on avatud veel nädal aega

Pimedate Ööde filmifestival on küll läbi, kuid veebikinos saab filme vaadata veel 6. detsembrini.

PÖFFi viimane päev tähistab programmi parimate paladega filmielamuste triumfi

Kätte on jõudnud viimane võimalus nautida suure hoolega maailma erinevaist paigust välja valitud filme, mis säravad oma haaravuse ja värskelt omanäolise lähenemisega. Kinolinale jõuab 24. PÖFFi võidufilm, hea hulk mahlakaid komöödiaid, rõõmust pakatav muusikal ning südamed vallutanud publikulemmikud.

Galerii I PÖFFi auhinnatseremoonia punasele vaibale saabujad

Pimedate Ööde filmifestivali auhinnatseremoonia toimus reedel, 27. novembril Vene Teatris. Vaata, kes saabusid PÖFFi pidulikule punasele vaibale.

Galerii I PÖFFi auhinnatseremoonia

Pimedate Ööde filmifestivali auhinnatseremoonia toimus reedel, 27. novembril Vene Teatris. Uudista, mis toimus PÖFFi erilisel maskiballil.

24. PÖFFi võidufilmid on välja kuulutatud!

24. PÖFFi filmid on vallutanud publiku südamed. Nüüd on käes aeg vaadata, millised neist valis parimatena välja ka PÖFFi rahvusvaheline žürii.

Veel jõuad! PÖFFi võidufilmide kinoseansid sel nädalavahetusel

Tänavuse PÖFFi programmi parimad filmid on auväärse rahvusvahelise žürii poolt välja valitud. Sel nädalavahetusel on saab neid filme järele või hoopiski uuesti vaadata.

PÖFFi reede võtab ette segi paisatud perekonnasuhted

Inimese kese areneb välja perekonnasidemetest. Tänane filmivalik pakub sügavat mõtlemisainet nendest sidemetest hargnevate kasvutingimuste üle, mis võivad avalduda nii tugisüsteemina kui pärssivate ahelatena. Vaatajani jõuavad lood inimestest, kes on jõuga oma juurte küljest lahti rebitud. Lood välja astumisest ja ümber kasvamisest.

Vaata PÖFFi auhinnatseremoonia otseülekannet algusega kell 19

Elisa Stage toob PÖFFi tähtsündmuse koju kätte. Tähista koos meiega erakordse PÖFFi pidulikku Vene Teatris toimuvat auhinnagalat ning naudi otseülekande abil laureaatide võimsaid emotsioone ja muusikat. Õhtut juhib Mait Malmsten.

PÖFFi neljapäeval kütab sisemine põlemine kirgi ja heidab valgust varjatud tõdedele

Tänane filmivalik on täis võitlejaid, kes ei jäta oma unistusi juhuse hoolde. Maailma vastu astutakse välja oma pere, tõe ja iseenda nimel. Need on lood, mida kannavad erakordselt tugevad protagonistid. Lood, kus alistumine ei kuulu lahenduste võimalikesse valikutesse.

PÖFFi kolmapäev marsib sotsiaalpoliitiliste rahutuste miiniväljal

Tänane filmiprogramm on laetud mõttemaailma avardavate teadmistega. Suurele ekraanile maanduvad nii isepäi mässajad kui õlg õla kõrval barrikaadidele minejad. Kõiki neid saatmas motiivide rada ühes lugudega, mis aitavad selles maailmas avatud silmadega teadlikumalt navigeerida.

PÖFFi teisipäev rivistab lõvisüdamed ja esitab vastupanu küündimatule pinnapealsusele

Tänasest programmist leiad kangelased, kes seisavad kõigutamatult oma tõekspidamiste eest ega karda hukkamõistu. Tulgu see kas põlglikult kergitatud kulmudest või külmaverelise kuulirahena. Ees ootab enneolematu rännak üle adrenaliinimere, eneseteostuse kõrgeimate tippude ning läbi elu sügavaimate tähendusväljade.

Tegevust alustas PÖFF TV

Pimedate Ööde filmifestival avas erikanali PÖFF TV, mis annab ülevaate festivalil toimuvast. PÖFF TV jõuab vaatajani veebiplatvormi Elisa Stage vahendusel tasuta ja seal saab näha festivali ava- ja lõputseremooniat, pressikonverentse ja teisi üritusi nii otseülekandes kui salvestusena.

Industry@Tallinn & Baltic Event toimub sel aastal virtuaalselt

Reedeni vältava sündmuse programmis on enam kui 50 töötuba, paneeldiskussiooni ja seminari ning sadu kohtumisi, kokku osaleb üritusel enam kui 800 filmivaldkonna professionaali. Sellest on võimalik osa saada kõigil huvilistel!

PÖFFi esmaspäev äratab üles minevikku peidetud saladused ja iseeenda eest lukustatud tunded

Esmaspäevase programmi läbiv motiiv on voodi. See on koht, kus elu luuakse ning koht, kus sellest lahkutakse. Voodis tuntakse armastust ja lähedust niisamuti nagu üksindust ja hirmu. Tänane filmivalik paljastab kõik need põhjatud tunded ning heidab valgust sellele, mis saladuskatte all peidus.

PÖFF Shorts kuulutas välja võitjad

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts kuulutas välja kuue võistlusprogrammi võidufilmid.

Liitu hundikarjaga, PÖFFi meened nüüd müügil!

Tõmba selga PÖFFi pusa, vala PÖFFi tassi oma lemmikjook ja naudi maailmakino värskemaid ning haaravamaid palasid kasvõi oma diivanilt. Sel aastal saab PÖFFi filme vaadata kombineeritud kujul – nii kinodes kui virtuaalselt!

PÖFFi pühapäev on pühendatud ilule, mis pesitseb inimhingedes ja avaldub filmikeeles

Tänane programmivalik on täidetud filmimaagiaga. Oma köitvas säras teevad erakordseid piruette kaamerarežii ning dramaturgilised käigud, mis keerutavad mänglevalt mõtteid ja ketravad olemise võlu. See on aeg, mida võtta, et tunda ja olla enamat. Näha hingestatud veetlevust ümbritsevas ja kättesaamatus.

PÖFFi laupäevased kangelased seisavad üksi kõigi ja kõik ühe eest

Tänane programm on täis seiklusi, mis ei heitu võistlustulest ega sõnasõdadest. Selle teekonnad hargnevad allilma kurikavalatele tänavatele, abieluvoodist kohtusaali ning jõuavad teisel pool maailma peituvate salasaarteni välja.

Hääleta oma lemmikfilmi poolt ja osale publikuauhindade loosimises

PÖFF soovib teada saada, milline festivali film puges publikule kõige enam naha alla, läks südamesse või andis mõne uue põneva mõtte kaasa.

PÖFF Shorts teeb kummarduse Eesti animatsiooni Pühale Kolmainsusele

Eesti animatsiooni Püha Kolmainsuse – Elbert Tuganovi, Heino Parsi ja Rein Raamatu tänavuste juubelite puhul toovad Eesti Animatsiooni Liit ja PÖFF Shorts meistrite tööd kinolinale Tallinnas ja Tartus.

PÖFFi elutööauhinna saab Saksa tuntumaid naislavastajaid

Pimedate Ööde filmifestivali teise tänavuse elutööauhinna laureaat on maailmakuulus Saksa filmirežissöör Margarethe von Trotta.

PÖFFi reede supleb mõnuallikates ning kosutab end programmi ladvaõuntega

Tänasest filmivalikust leiad tegelasi, kes on endale põhjalikult selgeks teinud naudinguõpetuse ja oskavad meisterlikult kaubelda väärtushinnangutega elu hüvede turul. Need on lood, kus oma tähtsust ühiskonnas ollakse valmis saavutama iga hinna eest. Lood aferistidest, karjeristidest ja niisama hedonistidest.

PÖFF näitab Zaza Urušadze viimaseks jäänud filmi

Pimedate Ööde filmifestival teeb kummarduse gruusia režissöörile Zaza Urušadzele, kes lahkus meie seast eelmise aasta lõpus.

PÖFFi neljapäev jahib tõde ja otsib õiglust vahendeid valimata

Tänane programm teeb puust ja punaseks edumaa, mida pakub vastastikune usaldus. Olenemata sellest, kas see kahepoolne mõtteline kokkulepe kehtib armastajate, naabrite või riigipoliitilisel tasandil. Selgeks saab usaldusväärseks muutumise ajamahukas protsess ning usalduse enda tuleohtlikkus, mis vaid ühe vale liigutuse või kiresädeme tõttu võib süttida ja neelata kaasa kõik enda ümber.

Postita videoga oma küsimus PÖFFi filmitegijatele

Uuri lähemalt, kuidas oma küsimus PÖFFi filmitegijatele postitada ning uudista juba esitatud küsimusi ja vastuseid.

PÖFFi kolmapäevane programm paneb käiku väega naised ja keelatud viljad

Kolmapäev loob tunderuumi unistustele ja allasurutud fantaasiatele. Sellel tundeilma ja filmimaailma ristumisel süttib kirg, elujanu ning isu kõige selle järgi, mida harilik kulgemine mugavustsoonis pakkuda ei suuda. Tänast programmi kannavad inspireerivalt heidutamatud naised, kes ei tagane enda eesmärgist etteantud elureegleid ümber kirjutada.

Tristan Priimägi esitleb PÖFFil sada ühte Eesti filmi

Filmikriitik Tristan Priimägi esitleb Pimedate Ööde filmifestivalil oma raamatut „101 eesti filmi” ja selle põhjal kokku pandud filmiprogrammi.

PÖFF asutas keskkonnafilmide eriprogrammi

Pimedate Ööde filmifestival kutsus ellu uue programmi, mis keskendub keskkonnateemalistele filmidele. Programmi esitleb Keskkonnaagentuur.

PÖFFi teisipäev ületab kaasahaarava ümbermaailma reisina piire ja iseennast

Tänane PÖFFi programm on oma žarilise käsitluse ja ajaraamidega justkui põhjatu. Kinoelamuste valimis leidub väga häid palu neile, kes töönädala keskel kuhugi sügavale kaevata ei taha kui ka neile, keda sütitab vaid uus ettearvamatu aardejaht ajaloo kultuurikihtides.

Tartu PÖFF avati glamuurse voogedastuspeoga

Reedel, 13. novembril sai hoo sisse Tartu PÖFF. Pidulikule avatseremooniale Athena Keskuses järgnes voogedastuspidu.

PÖFF Shorts toob populaarse viiruse kinoekraanile

Pandeemia, tüütud naabrid ja armastus 2+2 ajastul – need on vaid mõned teemad lühifilmide ja animatsiooni festivali PÖFF Shorts lühifilmikogumikus "Made in Corona: lood seestpoolt", mis koosneb tervenisti koroonaviiruse ajal tehtud lühifilmidest.

PÖFFi esmaspäev ei löö risti ette poliitika, religiooni ja südameasjade pahupoole avamisel

Alanud nädal pakub žanrilise mänglevusega mõtlemisainet lojaalsuse üle. Esiotsa väärikana näiv mõiste võib märkamatult hakata teenima valesid eesmärke, mil pole aja möödudes grammigi pistmist esialgsete väärtustega. Siit leiad filmid, mis loovad nii inspireerivaid kui ka vastanduvalt õpetlike näiteid tõekspidamistest, mille alustaladele inimesed oma moraalsust ehitavad.

PÖFFi kinopileti ja passiga naudid kulinaarseid elamusi magusama hinnaga!

Festival on hea aeg enne ja pärast kinoseansse uusi põnevaid toidukohti avastada. PÖFFi A-listist leiad nii kulinaarse kui ka õhtuse vööndi. Iga koha juures on põnev lugeda ka soovitajalugusid.

PÖFF tunnustab nimekaid Briti filmitegijaid

Esimest korda annab Pimedate Ööde filmifestival välja DDA Spotlighti auhinna, mille saavad nimekad Briti režissöörid Armando Iannucci ja Francis Annan.

PÖFFi pühapäev analüüsib ühiskonna toimemehhanisme ja selles kirendavaid natuure

Inimene mõõdab asjade õigsust enda perspektiivist. Oponendi kingadesse astumine näib üha enam kaduva väärtusena, mis paneb pitsitama kivistunud veendumused. Siit leiad filmid, mis võimaldavad näha teise nurga alt kõike seda, mis meie kollektiivse olemise struktuuri loovad.

PÖFF rakendab rangeid ohutusmeetmeid

Pimedate Ööde filmifestival rakendab koostöös juhtivate meditsiiniasutustega ulatuslikke ohutusmeetmeid, et tagada külastajatele turvaline kinoskäik ja vältida koroonaviiruse levikut.

PÖFFi laupäev otsib endaks olemise põhiväärtusi läbi pikantse huumori ja halastamatu tõe

Laupäevane PÖFFi programm pakub arvukalt võimalusi avastada oma tee leidmise valikuvabadust ja vastutust. Sellel ristteel jäädakse kuulama südame ja mõistuse häält, mis üksteisest võidu üle proovivad rääkida. Ka teisi kaasteelisi, kes tihtilugu näivad teadvat paremini, kui enda silm seletab. Siin on filmid, mis inspireerivad iseendale, oma soovidele ja eesmärkidele truuks jääma. Filmid, millel on oma mõjususes palju anda.

Täna saab avalöögi Tartu PÖFF

Täna, 13. novembril saab hoo sisse Tartu PÖFF. Ülikoolilinnas avab 24. Pimedate Ööde Filmifestivali poeetiline dokumentaalfilm “Trühvlikütid”. Avafilmile järgneb voogedastuspidu Ö stuudios.

#PÖFFTRENDING avaneb Eesti filmi esilinastusega

Esimest korda avab Pimedate Ööde filmifestivali programmi #PÖFFTRENDING Eesti linateos – Marian Võsumetsa dokumentaalfilm „Keha võitlus”.

Kuula tasuta Industry@Tallinn meistriklassi brändiidentiteedi loomisest

Tänapäevases maailmas on aina raskem eristuda ja end hästi esile tuua selliselt, et meelde jääda. Meistriklassis räägitakse brändi alustest ja maailmas pead tõstvatest trendidest nii turunduses kui üldises esitluskunstis ning toome palju praktilisi näiteid nii filmi- kui startup-maailmast.

PÖFFi avapäev põimib inimsuhete lahtisi otsi ja sõelub valikuvabadust

Festivali esimene päev loob mõtteruumi vabadusele, mida otsitakse nii armastuse kui ka poliitika kammitsevatest ahelatest. Õpitakse lahti laskma kaduvast ning sööstetakse südikalt kire embusesse. Avapäev pakub elamusi mängufilmide rikkalikes žanrites ja dokumentaalfilmidega.

Bruno O’Ya stipendiumi sai Reimo Sagor

Filminäitleja Bruno O’Ya nimelise stipendiumi pälvis tänavu Reimo Sagor. Stipendiumit välja andva Bruno O’Ya fondi liikme Anu Lambi sõnul on Reimo Sagor silmapaistev näitleja, kes on oma rollidega tõestanud meistriklassi. „Loodan, et see auhind annab Reimole tuule tiibadesse ja motiveerib teda edasi töötama,” ütles ta.

GALERII I Vaata, kes saabusid PÖFFi avatseremooniale

PÖFFi avatseremoonia oli omamoodi maskiball. Vaata, kes saabusid PÖFFi avatseremooniale aasta üht olulisimat kuultuurisündmust vastu võtma!

PÖFF on kohal! Heida pilk festivali ajaloole ja naudi otseülekandena avatseremooniat

Kell 19 algaval tseremoonial tuleb ettekandele audiovisuaalne lavastus „Äike“, kus kohtuvad Gustav Suitsu luule, duo Maarja Nuut ja RUUM muusika ning Alyona Movko visuaalid. Lavastaja on Ingmar Jõela. Õhtut juhib näitleja Tambet Tuisk.

Rein Raamat sai PÖFFil kätte tähtsa animatsiooniauhinna

Rahvusvaheline animatsiooni assotsiatsioon ASIFA andis oma elutööauhinna Rein Raamatule. Tegu on ühe kõrgema animatsioonialase tunnustusega maailmas.

Maskid ette ja hundipassid tasku! Festivalipassid on müügis

Olgu sellel hundipassi tähendusel halle varjundeid palju tahes, kuid selge on see, et festivali ajaks varuvad kõik nutikad pöffihundid endale ühe, et käia kinodes PÖFFi filmielamusi jahtimas poolmuidu.

Kumu film piilub tuumauuringute keskuse ellu

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja sügishooaja lõpetab film, mis pakub haruldast võimalust tutvuda Euroopa tuumauuringute keskuse argipäevaga.

Vaata PÖFFi avapressikonverentsi salvestust

Pimedate Ööde filmifestivali 6. novembril toimunud avapressikonverentsil anti ülevaade tänavu erakordsetes tingimustes loodud festivali korraldusest. Samuti tutvustati nii [PÖFFi](https://poff.ee/programmid/) kui ka [Industry@Tallinn & Baltic Event](https://industry.poff.ee) programmi. PÖFFi elutööauhinna saab Alar Kivilo

Ühe kahest Pimedate Ööde filmifestivali elutööauhinnast saab eesti filmioperaator Alar Kivilo. Ta on filmimaailmas kõige kaugemale jõudnud eestlane, kes tegutseb 1997. aastast peamiselt Hollywoodis.

PÖFFi avatseremoonia pakub kunstilist elamust

Tule ja tähista pidulikult meiega aasta ühe kõige olulisema kultuurisündmuse saabumist! Pimedate Ööde filmifestivali avatseremoonia toimub neljapäeval, 12. novembril algusega kell 19 kinos Coca-Cola Plaza.

PÖFFi programm on täies hiilguses väljas ja soodushinnaga piletid saadaval

PÖFF teeb hübriidfestivalina tiigrihüppeid ja toob kodukinos filmid koju kätte. Kinopileti saab kuni 8. novembrini kätte viieka eest!

KinoFF toimub juba kolmes Ida-Viru linnas

Pimedate Ööde filmifestivali harufestival [KinoFF](https://kinoff.ee) laieneb tänavu Jõhvi. Uusi vene filme saab endiselt näha ka Narvas ja Kohtla-Järvel.

PÖFFil mässab ka Eestiga seotud fantaasiafilm

Esimest korda on Pimedate Ööde filmifestivali võistlusprogrammis „Põhjusega mässajad” Eestiga seotud film, fantaasiadraama „Alljumalad”.

Kumu filmis avaneb Tutanhamoni hauakamber

Peaaegu sada aastat tagasi avastatud Tutanhamoni hauakamber ja sellest leitud aarded pakuvad siiani üllatusi. Nende uurimise viimase seisu võtab kokku Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne film.

PÖFF kuulutas välja Baltikumi parima filmi võistluse

Mihhail Gorbatšov ja Linnar Priimägi aktsioonis, eesti mees päästab Ameerikas indiaani keelt, Läti iseseisvusaja kõige populaarsem linateos – seda kõike pakub Pimedate Ööde filmifestivali Balti võistlusprogramm.

PÖFFi avab fookusriigi Saksamaa provokatiivne film

Saksa filmi suurkuju Rainer Werner Fassbinder saanuks tänavu 75-aastaseks. Pimedate Ööde filmifestival teeb talle kummarduse ja avab festivali tema eluloofilmiga „Enfant terrible”.

Kumu näitab, kuidas kasvatatakse massiinimesi

Kui Stalini vangilaagrid kinni pandi, ei lahkunud mitte kõik vangid. Sellise intrigeeriva sedastusega algab film „Surematu”, mis jõuab ekraanile kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

Pane oma filmiteadmised proovile põneva viktoriiniga ja võida

Puhka Eestis on koostanud põneva nuputamisnurga filmisõpradele. Pane end proovile ja vaata, kui palju tead kõigest Eestiga seonduvast kinolinal.

Pöffihundid jooksevad tormi ülimagusate piletihindade ja parimate vaatajakohtade peale

Alanud on aasta kõige olulisem periood tõelistele filmigurmaanidele. Kuni 8. novembrini saavad kõik pöffihundid tagada endale vaimu toitva filmielamuste varu eriti soodsa hinnaga.

PÖFF Black Roomi meistriklasside programmis on mentoriteks maailma tipptegijatest filmikunstnikud

Black Room meistriklasside programm stardib 16. novembril ja kestab 21. novembrini. Virtuaalses paviljonis toimuvasse programmi on tasuta osalema oodatud filmikunstnikud ning meistriklasse kuulama kõik filmihuvilised.

Henessi Schmidt ja Reimo Sagor osalevad rahvusvahelises tulevaste filmitähtede programmis

Novembri lõpus toimub Tallinnas tulevaste filmitähtede rahvusvahelisele karjäärile suunatud programm Black Nights Stars, kus kaheksa Läänemere piirkonna noore näitleja seas võtab osa ka kaks eestlast – Henessi Schmidt ja Reimo Sagor.

PÖFFi noorte- ja lastefilmide festivali Just Film lastefilmide võistlusprogrammis võistleb ka Eesti oma "Sipsik"

Just Film tähistab sel aastal oma 20. sünnipäeva ning lastefilmide võistlusprogrammi kuulub filme, mis ühelt poolt räägivad juba tuttavate tegelaste seiklustest ning teisalt toovad kinokülastajateni uued ja vahvad karakterid.

PÖFFi peaauhinna pärast võistleb 25 filmi

Pimedate Ööde filmifestivali peaauhinna pärast hakkab võistlema 25 filmi – rohkem kui kunagi varem.

PÖFF Shorts annab Eesti filmile võimaluse jõuda Oscaritele

Pimedate ööde filmifestivali (PÖFF) kärgfestival PÖFF Shorts valis 79 lühi- ja animafilmi seast välja 24 teost, mis võistlevad rahvusliku võistlusprogrammi tiitlile. Võitjal on tänavu esmakordselt võimalus saada õigus Oscari nominatsioonile.

Kumus esilinastub Ülo Soosterist rääkiv film

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja kolmapäevane seanss tuleb eriline – esilinastub avangardkunsti klassiku Ülo Soosteri elu ja loomingut käsitlev film.

PÖFF Shorts avalikustas rahvusvahelise võistlusprogrammi

Ameerika filmiakadeemia poolt tunnustatud lühifilmide ja animatsiooni festivalile [PÖFF Shorts](https://shorts.poff.ee) saadeti tänavu üle 4000 filmi, millest võistlevad kokku kahes rahvusvahelises võistlusprogrammis 115 lühi- ja animafilmi.

PÖFFi debüütfilmide võistlusprogramm pakub rammusaid vaatamiselamusi

Eesootava 24. Pimedate Ööde filmifestivali debüütide võistlusprogrammist leiab kokku 18 filmi maailmakino uutelt silmapaistvatelt tegijatelt ja koguni kümme maailmaesilinastust.

PÖFFi debüütfilmide konkursil osaleb ka Eesti film

Viie aasta järel võistleb Pimedate Ööde filmifestivali debüütfilmide konkursil Eesti film – Lauri Randla „Hüvasti, NSVL”.

Julien Temple saluteerib Kumu filmis Havannale

Linnadele on pühendatud palju filme. „Habaneros”, mis linastub kolmapäeval Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide programmis, on neist üks väljapaistvamaid.

Peeter Simmi uus film kandideerib PÖFFi peaauhinnale

Pimedate Ööde filmifestivali põhivõistlusprogrammis esilinastub Peeter Simmi film „Vee peal”.

Uganda Tarantino tegi tänu HÕFFile Eesti bändile muusikavideo

Ansambel Lexsoul Dancemachine avaldas täna uue muusikavideo, mis valmis Uganda märulifilmide vabrikus.

Kumus näeb üht kõigi aegade parimat kontsertfilmi

Kulus peaaegu pool sajandit, enne kui soulikuninganna Aretha Franklini legendaarse gospelkontserdi filmijäädvustus vaatajate ette jõudis. Sel kolmapäeval näeb seda Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarjas.

Alanud on pressi akrediteerimine 24. Pimedate Ööde filmifestivalile

Alustame ajakirjanike akrediteerimist 24. Pimedate Ööde filmifestivalile ja selle filmitööstusüritusele Industry@Tallinn & Baltic Event.

Kumu film avab džässi suurkuju fenomeni

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne film portreteerib inimest legendi taga – üht kõigi aegade suurimat džässmuusikut Miles Davist.

PÖFFi esimeste filmide seas on ka Oscari võitja uus töö

Oscari võitja István Szabó uus film on üks kaheksast esimesest põhivõistlusprogrammi linateosest, mille Pimedate Ööde filmifestival välja kuulutab.

Kumu film heidab pilgu Euroopa prügikasti

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja kolmapäevane film „Tere tulemast Soodomasse!” viib kohta, millest enamikul meist aimugi ei ole.

PÖFF aitab päästa metsi

Pimedate Ööde filmifestival annab iga festivalile esitatud linateose registreerimistasust ühe euro lageraiete peatamiseks.

Kumu näitab, kuidas muumilugude autor suvitas

25 suve veetsid kirjanik Tove Jansson ja kunstnik Tuulikki Pietilä Soome lahes asuval tillukesel Klovharu saarel, kaasas filmikaamera.

Maailma filmifestivalid paluvad ellujäämiseks toetust

PÖFF ühines rahvusvahelise pöördumisega, milles maailma juhtivad filmifestivalid kutsuvad poliitikuid üles välja töötama meetmeid, et koroonaviiruse tingimustes ellu jääda.

PÖFF laieneb üle terve Eesti

Esimest korda saab Pimedate Ööde filmifestivali külastada igas Eestimaa nurgas, kuhu ulatub internet.

Tartuffi filmid jõuavad ekraanile ka Tallinnas

Tartus jätkuva PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff filme saab vaadata ka järgmisel nädalal Tallinnas, kui Filmimuuseum näitab festivali valikkava.

Kumu dokumentaalfilmide sari alustab hooaega Tokaj veiniga

Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sügishooaja juhatab sisse kuulsast Tokaj veinist rääkiv linateos.

PÖFFi filmitööstusüritus toimub tänavu virtuaalselt

Pimedate Ööde filmifestivali rahvusvaheline filmivaldkonna professionaalidele suunatud suursündmus Industry@Tallinn & Baltic Event kolib selleks sügiseks veebi.

Tartus avatakse täna armastusfilmide festival

Täna õhtul avatakse Tartus PÖFFi armastusfilmide festival Tartuff, mida saab esimest korda külastada ka virtuaalselt.