PÖFFi reedel seisavad silmitsi külma- ja kuumaverelised
Uudis
Elise Jagomägi

Kas armastuse ringe saab ümber voolida ka suhtekolmnurkadesse? Tänane PÖFF annab vastuseid ning toob kinoekraanidele võrratult värvikad tegelased, kelle lood ulatuvad häbitust satiirist valusate tõdedeni.

Reedene programm alustab tugevalt alles jäänud PÖFFi viimast nädalavahetust kolme võimsa maailmaesilinastusega. Põhivõistlusprogrammis tuleb esitlusele režissöör Mona Hoeli sügavalt liigutav draama emast, kel tuleb leida lahendus oma tütarde elukorraldusele, mis muutub tema peagi saabuva surmaga. Omakorda purunaljakat laengut on täna pakkumas lugu ühest tsensuuriorgani juhist, kel kõigest vaatamata oma naise südant kontrollida ei õnnestu filmis „Seltsimees Zylo tõus ja langus”. Õli musta huumori tulle on valamas ka Berliini Filmifestivali põhivõistlusprogrammis esilinastunud „Rimini”, kus kustunud täht Richie Bravo proovib elus teha täpselt nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik.

Vaata kõiki reedel PÖFFil linastuvaid filme siit!

F_11_Night

Öö

25. nov, reede kell 20:30, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör M. J. Hoel jt

Mona Hoel on kirjutanud oma nime filmilukku kas või juba sellega, et ta on olnud ainuke Norra režissöör, kes on osalenud Dogma95 liikumises. Koduvägivalla teema on jätkuvalt aktuaalne ja film räägib sellest veenvalt. Emma on abielus, kuid mehega koos ei ela. Tal on ainuhooldusõigus paari kahele väikesele tütrele. Saanud fataalse diagnoosi ja prognoosi, et tal on elada jäänud vaid mõned kuud, peab naine lahendama kõige olulisema: tütarde tuleviku pärast tema lahkumist.

F_5_The_Rise_&_Fall_Of_Comrade_Zylo

Seltsimees Zylo tõus ja langus

25. nov, reede kell 18:30, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör F. Koci ja monteerija Max Vonk

„Seltsimees Zylo tõus ja mõõn“ on meisterlik žanrikomöödia, mis peegeldab Ida-Euroopa ajaloo tumedamat külge. Seltsimees Zylo, Albaania juhtiva tsensuuriorgani juht 1970ndatel, on türanlik bürokraat. Ta käsib andekal kirjanikul Demkal koostada ideoloogiline kõne. Demka näeb, et ta on langenud machiavelliliku propagandameistri orjaks. Kuid see pole tema kõige suurem mure: Dimka mõistab, et ta on armunud Zylo abikaasasse Adilasse.

F_5_The_Wastetown

Prügilinn

25. nov, reede kell 18:00, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör A. Bahrami

Bemani on olnud kümme aastat vangis oma mehe tapmise pärast. Vanglas võeti naiselt ära tema laps, kes anti väidetavalt üle abikaasa perele. Ajutiselt vabanedes asub naine esimese asjana oma poega otsima. Ahmad Bahrami eristub oma kahe järjestikuse filmiga omapärase käekirjaga autorina. Ka selles filmis, mis räägib lootusest, kättemaksust ja lootusetusest, leidis autor süžeeliselt olulise ja mõtteliselt üldistavalt tähendusliku kujundi: selleks on suur hüdrauliline press.

F_1_Upon_Entry

Sissepääsu lävel

25. nov, reede kell 17, Coca-Cola Plaza

Pärast tohutut paberimäärimist ja ülekuulamisi jõuab üks paarike Hispaaniast JFK lennujaama, et alustada USA-s uut elu. Just siis, kui nad arvavad, et kogu protsess on lõpule viidud ja nende emigreerumine heaks kiidetud, saavad nad ootamatult teada, et ees ootab veel üks viimane küsitlus. Väga hästi teostatud suhtedraamas saab vaataja heita pilgu immigratsiooniprotsessile kogu selle keerukuses, olles loost kindlasti lummatud algusest kuni lõpuni.

F_1_Mara

Mara

25. nov, reede 17:30, kino Artis

Külas režissöör Sasha Kulak

Mütoloogiline, lootust väljendav tegelane Mara uitab 2020. aasta Valgevene protestiaktsioonide keskel, peegeldades protestijate unistusi, mis põrkuvad karmi reaalsusega. Pärast presidendivalimisi alanud demonstratsioonid aetakse julmalt laiali, arreteeritakse 37 000 inimest – vägivald levib üle terve Valgevene. See on eksperimentaalne hübriidfilm-essee, mis räägib valgevene rahva kollektiivsest õudusunenäost, mis ei taha ega taha lõppeda.

*Film linastub tänu eksiilis tegutsevale Valgevene filmifestivalile Northern Lights, mis leiab aset paralleelselt PÖFFiga.

F_5_The_Unbalanced

Tasakaalust väljas

25. nov, reede kell 20:45, Coca-Cola Plaza

Kui kinolinal lüüakse kõikuma inimese kodu alustalad, võib tulemus kalduda õuduse või komöödia poole. Või mõlema, nagu seda tõestab edukalt antud film. Pärast rasket lahutust leiab 50-aastane Nadia viimaks endale ja oma tütrele mõistliku hinnaga hea korteri. Kõik tundub liiga hea, et olla tõsi. Peagi ilmneb selle soodsa tehingu tegelik põhjus – hullumeelne naaber. Film ei väsi üllatamast: olge valmis nii naerma kui ka jahmuma, jälgides Nadiat lahendusi otsimas.

F_7_Rimini

Rimini

25. nov, reede kell 20:45, kino Solaris

Richie Bravo parimad ajad lembelauljana on küll ammu selja taha jäänud. Ta on end elutormide eest ankurdanud väikesesse Rimini kuurortlinna Itaalias, kus üritab juhukontsertidega raha teenida. Suvituslinnas on elu väljapool tipphooaega aga trööstitu ning toksiline trubaduur flirdib meeleheitlikult oma vääramatult vananeva publikuga, et kas või hetkeks veel kunagist kullasära kogeda. „Rimini“ esilinastus tänavu Berliini Filmifestivali põhivõistlusprogrammis.

Teised külalised

Karaoke, külas režissöör M. Rosenthal

Kutse, külas režissöör ja operaator F. Maltese

Unetus, külas režissöör A. Godoy