Eesti esilinastus

Rimini

Ingliskeelne pealkiri
Rimini
Venekeelne pealkiri
Римини
Pealkirja originaal
Rimini
Režissöör
Ulrich Seidl
Riik
Saksamaa, Prantsusmaa, Austria
Aasta
2022
Festival
26. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Festivalide paremik
Žanr
tragikomöödia
Teema
põlvkondade vaheline konflikt, üksildus

Richie Bravo parimad ajad lembelauljana on küll ammu selja taha jäänud. Ta on end elutormide eest ankurdanud väikesesse Rimini kuurortlinna Itaalias, kus üritab juhukontsertidega raha teenida. Suvituslinnas on elu väljapool tipphooaega aga troostitu ning toksiline trubaduur flirdib meeleheitlikult oma vääramatult vananeva publikuga, et kas või hetkeks veel kunagist kullasära kogeda. Unelmasse hakkab omalt poolt kaikaid kodarasse loopima äsja tema ellu tagasi ilmunud tütar, kes ei taha isalt midagi muud kui raha. Kitsikuses nurka aetud Richie Bravo peab hakkama astuma drastilisi samme.

Austria skandaalne filmitegija Ulrich Seidl jätkab „Riminis“ oma tuttavlikku stiili – kujunduses valitsev groteskne kitš on organiseeritud väga puhta joonega staatilisse kaamerapilti, tegelased tegutsevad nii realistlikus maailmas, et fiktsioon ja dokumentalistika sulavad kokku. Nagu Seidli filmides ikka, tekib vaatajal tihtipeale tunne, et tahaks silmad ära keerata, aga Seidl ei keera.

„Rimini“ esilinastus tänavu Berliini Filmifestivali põhivõistlusprogrammis.

Tristan Priimägi

Režissöör
Ulrich Seidl
Stsenarist
Ulrich Seidl, Veronika Franz
Osades
Michael Thomas, Tessa Göttlicher, Hans-Michael Rehberg, Inge Maux, Claudia Martini
Produtsent
Ulrich Seidl
Operaator
Wolfgang Thaler
Monteerija
Monika Willi
Helilooja
Fritz Ostermayer, Herwig Zamernik
Produktsioon
Ulrich Seidl Film Produktion
Levitaja
Filmstop Inspiration
Rahvusvaheline müük
Coproduction Office
Kestus
Keel
itaalia, saksa, inglise
Subtiitrid
eesti, inglise, vene
Teised festivalid
Berlin, Jerusalem, London, Hong Kong, Hamburg
Režissöör
Ulrich Seidl

Ulrich Seidl saavutas rahvusvahelise tunnustuse eelkõige oma dokumentaalfilmidega „Head uudised“, „Looma armastus“, „Modellid“ jt. Ulrich Seidl kuulub nende väheste lavastajate hulka, keda näiteks saksa filmi suurkuju Werner Herzog peab oma suureks lemmikuks. PÖFFil on näidatud varem viit Seidli tööd, dokumentaalfilmi „Kadudega tuleb arvestada“, mängulist laadi dokumentaalfilmi „Import/Export“ ja mängufilme „Leitsakupäevad“ (Veneetsia žürii preemia), „Paradiis: armastus“ ja „Paradiis: usk“. Eesti kinodesse on jõudnud ka Seidli viimased dokumentaalfilmid „Keldris“ ja „Safari“ ning kuulsa Paradiisi-sarja viimane film „Paradiis: lootus“.

Filmograafia
Good News (1990, doc), Mit Verlust ist zu rechnen (1992, doc, Kadudega tuleb arvestada, PÖFF 2003), Die letzten Männer (The Last Real Men, 1994, doc), Tierische Liebe (Animal Love, 1995, doc), Models (1998, doc), Hundstage (2001, Leitsakupäevad, PÖFF 2002), Jesus, Du weisst (Jesus, You Know, 2003, doc), Import/Export (2007, PÖFF 2008), Paradies: Liebe (Paradise: Love, 2012), Paradies: Glaube (Paradiis: Usk, PÖFF 2012), Paradies: Hoffnung (Paradiis: lootus, 2013), Venice 70: Future Reloaded (2013, doc), Im Keller (Keldris, 2014), Safari (2016, doc), Rimini (2022), Sparta (2022).

Seansid

4. saal Apollo Kino Solaris
Seanss021305 / Rimini
Subtiitrideesti, inglise, vene
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Solaris
Seanss151104 / Rimini
Subtiitrideesti, inglise, vene
Seansi kestus
Treiler