Balti esilinastus

Karaoke

Ingliskeelne pealkiri
Karaoke
Režissöör
Moshe Rosenthal
Riik
Iisrael
Aasta
2022
Festival
26. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Fookusmaa Iisrael, Kriitikute valikud - Väljaspool võistlust
Žanr
draama
Teema
suhted, sotsiaalne staatus

Oleme uhked, et saame näidata vapustavat Iisraeli debüütmängufilmi „Karaoke“ (režissöör Moshe Rosenthal, produtsent Frat Cohen), mis on kriitikute valiku lõpufilm. Moshe ehitab meisterlikult ülioriginaalse süžee abielupaari Meiri ja Tova ümber, kes elavad keskklassi elu, kuid keda painab tugev kahetsus, et nad ei suuda oma unistusi ellu viia. Kui nende majja kolib Itzik, toretsev modellide agent, tuleb nende eluisu pealtnäha tagasi…

Nii vastuoluline, nagu „Karaoke“ ka ei ole, ajab iga sekund sellest hiilgavast debüütfilmist ajab vaatajat naerma ‒ või siis nutma. Nagu päris karaokes: kõik ei ole alati rahul rolliga, mida nad peavad mängima. Inimene teeb küll näo, et laulab (või tantsib), kuid kas see on tõesti nende olemuses?

Uskumatult andekale Moshele sekundeerib fantastiline näitlejate trupp, mis kannab koomilise süžee hästi välja. Naispeaosatäitja Rita Shukruni ja tema abikaasat kehastava Sasson Gabay („The Band’s Visit“) mäng on imeline nagu alati. Itzikut, keda kehastab Lior Ashkenazi, võib pidada Iisraeli Richard Gere’iks. Lior mängis koos Richardiga tegelikult filmis „Norman“, mille produtsendiks oli mitmekordne Oscari-võitja režissöör ja stsenarist Oren Moverman.

Niki Nikitin

Režissöör
Moshe Rosenthal
Stsenarist
Moshe Rosenthal
Osades
Sasson Gabay, Rita Shukrun, Lior Ashkenazi, Arie Tcherner, Kobi Farag
Produtsent
Efrat Cohen
Operaator
Daniel Miller
Monteerija
Dafi Farbman
Helilooja
Gal Lev, Lior Perla
Produktsioon
Gaudeamus Productions, Liminal Content
Rahvusvaheline müük
Charades
Kestus
Keel
heebrea
Subtiitrid
inglise
Režissöör
Moshe Rosenthal

Moshe Rosenthal lõpetas Tel Avivi Ülikooli filmi ja televisiooni erialal. Oma töödes on lavastaja rohkelt tegelenud generatsioonide vahelise suhtlemise ja maskuliinsuse teemadega. Pärast kooli lõpetamist lavastas ta muusikavideosid ja reklaamfilme ning alustas tööd nii filmis kui ka televisioonis. Tema lühifilm „Shabaton“ (2016) pälvis parima režiipreemia Jeruusalemma filmifestivalil. Rosenthal on osalenud mainekas Sam Spiegeli Jeruusalemma filmilaboris ja pälvinud žürii auhinna filmi „Independence“ eest (veel valmimisel). „Karaoke“ on tema esimene täispikk film lavastajana.

Filmograafia
Karaoke (2022)

Seansid

6. saal Apollo Kino Lõunakeskus, Tartu
Seanss042302 / Karaoke
Subtiitridinglise
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss150401 / Karaoke
Subtiitridinglise
Q&A külalisedMoshe Rosenthal (Film Director)
Q&A kestus
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss171204 / Karaoke
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler