Tänane PÖFFi programm on täis armastust väga vastandlikes toonides – ennastohverdavast kuni teiste suhtest salamisi varastatud variandini välja. Kas emaarmastust saab tingida? Kuidas hakkama saada olukorras, kus pärast oma abikaasa surma tuleb ilmsiks, et leseks on jäänud koguni kaks naist?
Esmaspäevane kava on täis võrratult mõjusaid filme, mida kroonivad kaks Põhivõistlusprogrammi esilinastust. „Servus, paps, näeme põrgus!” mõtestab Otto Mühli kommuuni näitel individuaalsuse haprust. „Plastiksümfoonia” haarab aga vaatajad rafineeritud dramaturgiaga minoorsete toonide lummusesse. Tõsisemaid meistriteoseid on omakorda tasakaalustamas originaalne ning peenelt välja mängitud „Teine lesk” ning väga värvikas käsitlus lahutud naise kümnest rollis filmis „Soov olla armastatud”.
Vaata kogu esmaspäevast PÖFFi ajakava siit.
21. nov, esmaspäev kell 21:15, Coca-Cola Plaza
Rahvusvahelisel esilinastusel külas režissöör C.Roth jt
Kurikuulus Otto Mühli kommuun Viini lähedal oli äärmuste kasvulava. Lapsed lahutati vanematest ja täiskasvanutel keelati luua püsisuhteid. Kõik progressi nimel! Otto kuulsaim käsk kõlas: „Seks on lubatud, aga armastus keelatud.“. Filmitegijad on loonud võimsa dünaamikaga linateose, mis kirjeldab masside suhtumist üksikisikusse ning üksikindiviidi võitlust vabaduse nimel suure pinge all.
21. nov, esmaspäev kell 19, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastusel külas režissöör J. Lehotsky
Andekas muusik Matuš Vrba kandideerib Slovakkia kammerorkestri esimeseks tšellomängijaks. Viimased viis aastat pole keegi Bratislavas temast midagi kuulnud. Ta jättis pooleli prestiižse kursuse Berliini Filharmoonia juures, et veeta koos emaga tema viimased elupäevad. Ootamatult satub pärast kaheksat aastat Matuši õnnetule eluteele viiulimängijast isekas koolikaaslane, kes teeb ahvatleva ettepaneku hakata esinema kõrgklassi kontsertidel.
21. nov, esmaspäev kell 20:45, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastusel külas režissöör M.Rypp jt
Ella on kostüümikunstnik, kellel on pikaajaline suhe Assafiga, lugupeetud, kuid abielus näitekirjanikuga. Kui Assaf ootamatult sureb, kuuleb Ella sellest viimasena. Kõik teavad, et ta oli Assafi armuke, kuid keegi poleks uskunud, et ta söandab koos teiste leinajatega Assafi majja ilmuda. Ma’ayan Rypp heidab pilgu inimsuhete keerulisse maailma ja toob võimsalt publiku ette nn „teise naise“ vaatenurga.
21. nov, esmaspäev kell 18:30, Coca-Cola Plaza
Rahvusvahelisel esilinastusel külas režissöör K. Woll jt
Kas inimene saab põgeneda oma traumade eest, isegi kui tegu on oma ala parima professionaaliga? Inal on mässuline teismeline tütar, suhe mehega, kes on alati seadnud esikohale enda karjääri, ning kohe 70-aastaseks saav eneseimetlejast ema. Mis saaks elus viltu minna? Ina seab esikohale kõigi teiste vajadused, kuni üks palav suvepäev muudab kõike. Loo keskmes hiilgab suurepärane Anne Ratte Polle.
21. nov, esmaspäev kell 20:30, Coca-Cola Plaza
Rahvusvahelisel esilinastusel külas režissöör M. Kaza
Peibutav, innovatiivne, vahetu ja pingeline kompav must komöödia. Võimatu on ennustada, mida oodata, või mõista, kus peitub tõde nende kahe- ja kolmepalgeliste manipulaatorite puhul. Improvisatsioonid näitlejate trupilt, mida juhib Andris Keišs on minimaalsed, sest need on täpselt välja arvestatud ja läbi harjutatud. Ambitsioonikas minimalistlik pärl sulandab veenvalt kino- ja teatrikunsti sürreaalsete, kujuteldavate, värvikate ja isegi hullumeelsete pööretega.
21. nov, esmaspäev kell 16:30, Coca-Cola Plaza
Külas režissöör G. Koçi jt
Kaks keskeale lähenevat lahutamatut venda elavad koos. Nad on identsed kaksikud ja kurttummad. Lisaks on veel neid tihti külastav Ana, ühe venna tüdruksõber. Kord õhtul autoga koju sõites hägustub roolis oleva venna nägemine. Arstid selgitavad, et tegu on geneetilise haigusega, mis lõpeb pimedaks jäämisega. Paraku puudutab see mõlemat venda. Nii liigub nende elu vaikuse maailmast pimedusse.
21. nov, esmaspäev kell 20:15, Coca-Cola Plaza
Külas režissöör A. Pallaoro
„Monica“ on intiimne portree võimsast, kuid õrnast ja ülimalt naiselikust naisest, kes läheb üle 20 aasta tagasi oma koju, et kanda hoolt sureva ema eest. Kohtudes on nad kaks võõrast, kes hakkavad aegamisi teineteist tundma õppima; vahest sellepärast, et ema näeb tütart esimest korda naisena, kes pole see, kellena ema tahtis teda näha. Nii koorub lahti imekaunis lugu, mis uurib üldinimlikke teemasid nagu hülgamine, vananemine ja andestus.
Kuidas sa julged soovida midagi nii lolli
21. nov, esmaspäev kell 18:15, Coca-Cola Plaza
Balti esilinastusel külas A. Mehri
Sügavalt isiklik hübriiddokumentaal koosneb erakaadritest, luulest ja hinnalistest arhiivimaterjalidest, monteeritud kokku peaaegu 70 Iraani mängufilmist, mis on valminud ja linastunud enne 1979. aastat ning on nüüd rangelt tsenseeritud. Meil pole kunagi olnud võimalust näha neid täiesti teistsuguseid Iraani filme, kus naised väljendasid vabalt oma unistusi ja ei kandnud kunagi loori.
Teised külalised
Ärata mind, külas režissöör Marko Šantić
Mõtlik, külas näitlejad J. Trukanas ja Š. Rapolas Meliešius
Ärata mind, külas režissöör M. Šantić
Onpaku. Kuri maja, külas režissöör S. Fujii