Euroopa esilinastus

Onpaku. Kuri maja

Ingliskeelne pealkiri
Onpaku
Režissöör
Shugo Fujii
Riik
Hong Kong, Hiina
Aasta
2022
Programm
Öised värinad
Žanr
õudusfilm
Teema
ebausk, võõrandumine

Ühel kõige olulisemal žanrifilmidele pühendatud festivalil Brüsselis (BIFFF) esimese Jaapani filmina parima Aasia Filmi grand prix pälvinud „Mimicry Freaks“ (2019) režissöör Shugo Fujii omab kodumaal juba teatud kultuslavastaja mainet, kelle uusi filme oodatakse pikisilmi. Tema viimane teos „Onpaku. Kuri maja“ ei peta fännide ootusi. See on hirmutav ja sürreaalne J-horror žanri väärikas edasikandja, kus määratlus „õudus“ pole lihtsalt niisama sõnakõlks.

Kuigi Tokyo on vaid viietunnise lennu kaugusel Hongkongist, on see täiesti erinev maailm. Sarah (Josie Ho), kellel on seljataga väsitav lahkuminek poiss-sõbrast, soovib Jaapanis puhata ja kinnisvara soetada.

Kohe pärast naise saabumist hakkavad asjad kohutavalt valesti minema. Selgub, et kinnisvaramaakler, kes ta ootamatult ja ebamugavalt lennujaamast peale võtab (Lawrence Chou), on ammune tuttav minevikust. Seejärel teatatakse talle, et tellimusvea tõttu on tema hotellibroneering tühistatud ja kuna samal ajal külastab Tokyot USA president, on kõik teised hotellid täis. Kuna Sarah ei leia uut hotelli, paigutab kinnisvarafirma ta elama onpaku’sse, lühiajalistele külalistele renditud eramajja. Lagunenud ja ropu väljanägemisega maja eakas perenaine näib ta veidral kombel ära tundvat ja naisele näib, et teda on sinna ammu oodatud. Pärast esimest rahutut ööd soovib Sarah hommikul majast lahkuda, kuid saatusel on temaga teised plaanid.

PÖFFil toimub filmi Euroopa esilinastus.

Helmut Jänes

Režissöör
Shugo Fujii
Stsenarist
Shugo Fujii
Osades
Josie Ho, Lawrence Chou, Kazuya Takahashi, Tomoka Kurokawa, Yoshi Sakou
Produtsent
Hideshi Miyajima, Bao Zhi Xing
Operaator
Yudai Kato
Monteerija
Takeshi Wada, Shugo Fujii
Helilooja
Kenji Ueda
Produktsioon
A Super Vision Production
Kestus
Keel
japanese, inglise
Subtiitrid
inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Seansid

4. lukssaal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss110302 / Onpaku. Kuri maja
Subtiitridinglise
Q&A külalisedShugo Fujii (Film Director)
Q&A kestus
Seansi kestus
4. lukssaal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160304 / Onpaku. Kuri maja
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler