Eesti esilinastus

Monica

Ingliskeelne pealkiri
Monica
Režissöör
Andrea Pallaoro
Riik
USA, Itaalia
Aasta
2022
Festival
26. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Erilinastused
Žanr
draama
Teema
peresuhted, lein, LGBT

„Monica“ on intiimne portree võimsast, kuid õrnast ja ülimalt naiselikust naisest, kes läheb üle 20 aasta tagasi oma koju keskläänes, et kanda hoolt sureva ema eest. Kohtudes on nad kaks võõrast, kes hakkavad aegamisi teineteist tundma õppima; vahest sellepärast, et ema näeb tütart esimest korda naisena, kes pole see, kellena ema tahtis teda näha. Nii koorub lahti imekaunis lugu, mis uurib üldinimlikke teemasid nagu hülgamine, vananemine, tõrjumine, leppimine ja andestus. Ilma liigsete sõnadeta viiakse meid Monica maailma ja meeleseisundisse, ühe naise valude ja hirmude, vajaduste ja ihade juurde, kelle teekond illustreerib ilmekalt inimeseks olemist.

Lummavalt filmitud film, kus teevad silmapaistvad ja märkimist väärivad näitlejatööd Trace Lysette ja Patricia Clarkson, annab imelise ja ausa sissevaate transsooliste maailma kogu selles ilus ja valus. Vahest on see tähendusrikas ja silmi avav tõde elu kohta: lõpuks pole tähtsust, mis soost me oleme; me kõik igatseme armastust.

Triin Tramberg

Režissöör
Andrea Pallaoro
Stsenarist
Andrea Pallaoro, Orlando Tirado
Osades
Trace Lysette, Patricia Clarkson, Adriana Barraza, Emily Browning, Joshua Close
Produtsent
Gina Resnick, Christina Dow, Eleonora Granata Jenkinson, Andrea Pallaoro, Marina Marzotto, Mattia Oddone, Riccardo Di Pasquale, Gabriele Oricchio, Antonio Adinolfi, Giorgia Lo Savio
Operaator
Katelin Arizmendi
Monteerija
Paola Freddi
Produktsioon
Varient Entertainment, Solo Five Production, Melograno Films, Andrea Pallaoro Propaganda Italia, Fenix Entertainment, Rai Cinema e Alacran Pictures
Rahvusvaheline müük
The Exchange
Kestus
Keel
inglise
Teised festivalid
Venice, Warsaw, Busan
Režissöör
Andrea Pallaoro

on lõpetanud filmirežii eriala Hamphshire'i kolledžis ja California kunstiinstituudis. Tema debüütlühifilm "Wunderkammer" (2008) äratas suurt tähelepanu ja seda demonstreeriti enam kui 50 festivalil üle kogu maailma. Tema täispikk debüütfilm "Medeas" (2013) esilinastus Veneetsia festivalil, kus on linastunud ka tema teine film "Hannah" (2017) ja "Monica" (2022).

Filmograafia:
Medeas (2013), Hannah (PÖFF 2017), Monica (2022)

Seansid

Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss062101 / Monica
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss091204 / Monica
Seansi kestus
7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss110504 / Monica
Q&A külalisedAndrea Pallaoro (Film Director)
Q&A kestus
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga