Tule ja tutvu filmimaailma säravate tegijatega, kes PÖFFile oma esilinastustega saabuvad
Uudis
Pöffihunt

Lisaks võrratule filmikunstile toob PÖFF vaatajateni ka nende autorid, kes oma tulihingeliselt tehtud töid esmakordselt Tallinnas kinopublikule esitlevad. Sel aastal on PÖFFil koguni 34 maailma- ja 31 rahvusvahelist esilinastust oma juubelilauale panna.

Alljärgnevalt leiad mõned säravad režissöörid, kes on need esilinastused PÖFFile kinkinud ning koos teiste filmitegijatega 25. festivali tähistama tulevad. Viimast loomulikult PÖFFile usaldatud eriluba austades.

Kõik PÖFFi võistlusprogrammid leiad siit, filmikülaliste nimed omakorda seansside kirjeldusest.

Adam Donen

„Alice kadunud jänese otsingul” režissöör
Neljapäev, 25. nov kell 21:00, Coca-Cola Plaza

Adam Donen (artikli avapildil) on režissöör, helilooja, kirjanik ja „holograafilise draama“ leiutaja. Tema viimaste tööde hulka kuuluvad „Sümfoonia kadunud generatsioonile“, maailma esimene täielikult holograafiline draama, ja „Nixon in Agony“, maailma esimene binauraalne draama. Ta on kirjutanud ka libretosid, lavastanud traditsioonilisi ja kohapõhiseid teatrietendusi, komponeerinud klassikalisi vorme suurtele orkestritele ja sooloesinejatele ning avaldanud neli albumitäit lauludega. „Alice kadunud jänese otsingul” on Doneni esimene täispikk mängufilm.

Ildikó Enyedi

„Minu abikaasa lugu” režissöör
Reede, 12. nov kell 18:00, Alexela Kontserdimaja

Ildikó_Enyedi.jpg

Ildikó Enyedi alustas karjääri kontseptuaalse ja meediakunstnikuna. Ta kuulus kunstnike rühmitusse Indigo ja Balázs Béla stuudiosse, mis oli ainuke sõltumatu Ida Euroopa filmistuudio enne 1989. aastat. Tema esimene lavastus „Minu 20. sajand“ võitis Cannesis parima debüüdi auhinna ja see valiti kõigi aegade 12 parima Ungari filmide hulka, samuti üheks parimaks aasta filmiks New York Timesi poolt. 2017. aastal valminud film „Ihust ja hingest“ võitis parima filmi Kuldkaru auhinna Berliinis ja nomineeriti parima võõrkeelse filmi Oscarile. Tänavu Cannesis võistelnud „Minu abikaasa lugu“, mis PÖFFi ja Ungari fookuse avab, on Enyedi kaheksas täispikk film.

Lauris Ābele ja Raitis Ābele

„Rahutud meeled” režissöörid
Laupäev, 20. nov kell 18:00, Coca-Cola Plaza

Lauris Ābele ja Raitis Ābele.jpg

Vennad Lauris, Raitis ja Marcis on Läti filmitegijad, kes töötavad enamasti koos. Vendade rahvusvaheline edu algas koos lavastatud lühifilmiga „Castratus the Boar“, mis pälvis aastal 2015 Tampere lühifilmide festivalil grand prix. Kolm aastat hiljem valmis vendadel draamadokumentaalfilm paganlikest traditsioonidest, „Baltic Tribes, Last Pagans of Europe“. „Rahutud meeled“ on vendade esimene täispikk film. Lisaks filmide tegemisele on Lauris ja Raitis teinud muusikat kahele rokk- ja post-metal bändile Soundarcade ja Sonntags Legion.

György Pálfi

„Igavesti igaveses” režissöör
Neljapäev, 18. nov kell 18:30, Coca-Cola Plaza

György_Pálfi.jpg

György Pálfi alustas oma esimeste Super8 filmide tegemist 1987. aastal. Tema õpingute ajal Budapesti Teatri- ja Filmiakadeemias tehtud tudengifilmid äratasid huvi ning rahvusvahelise tuntuse saavutas ta oma debüütfilmiga “Hõkk”, mis 2002. aastal võitis Euroopa Filmiakadeemia parima debüüdi auhinna. Režissööri teine film “Taksidermia” pälvis suure tunnustuse Cannes'i festivalil ja osales ka aastal 2006 PÖFFi võistlusprogrammis. PÖFFil on näidatud ka tema kolmandat filmi „Ma ei ole sinu sõber”. „Igavesti igaveses” on Pálfi seitsmes täispikk film.

Sarah Blaßkiewitz

„Next Ivie nagu Ivie” režissöör
Pühapäev, 21. nov kell 15:15, Coca-Cola Plaza

Sarah Blaßkiewitz.jpg

Sarah Blaßkiewitz töötas aastatel 2006-2011 filmiproduktsiooni erialal, õppides samal ajal audiovisuaalset meediakunsti. Tema lõputööks olnud film „Auf dem weg nach oben“ esilinastus Max-Ophülsi filmifestivalil ja lühifilm „Blank“ (2016) paljudel festivalidel nii kodu- kui ka välismaal. 2017 sai ta toetust minisarja „Supercrew“ arendamiseks. „Ivie nagu Ivie“ on Blaßkiewitzi esimene täispikk mängufilm.

Abed Abest

„Eunuhhist khaani tapmine”režissöör
Kolmapäev, 24. nov kell 17:45, Coca-Cola Plaza

Abed_Abest.jpg

Abed Abest on hariduselt arhitekt, kes omandas eriala Mahshahr Azadi ülikoolis Iraanis. Karjääri alguses töötas Abest teatris näitlejana, hiljem pühendas ta end kinole. Ta alustas karjääri lühifilmiga „I haven’t seen Hossein since the day before yesterday“. Aastal 2013 osales ta aga Shahram Mokri filmis „Kala ja kass“, mis esilinastus Veneetsia filmifestivalil. Tema esimene täispikk mängufilm „Simulation“ esilinastus Berlinale Forum programmis ja hiljem TIFFil. „Eunuhhist khaani tapmine“ on režissööri teine täispikk filmilavastus.

Adilkhan Yerzhanov

„Karjaimmuunsus” režissöör
Reede, 19. nov kell 21:00, Coca-Cola Plaza

Adilkhan_Yerzhanov.jpg

Adilkhan Jeržanov on Kasahstani üks hinnatumaid ja viljakamaid filmitegijaid, kelle looming on pälvinud auhindu olulistel rahvusvahelistel filmifestivalidel. Kaks tema filmi, „Omanikud“ ja „Maailma õrn ükskõiksus“ on osalenud Cannesi võistlusprogrammis, mõlemad filmid on linastunud ka PÖFFil. Tema eelmisel aastal valminud filme „Kollane kass“ ja „Ulbolsõn ‒ üksi kõigi vastu“ näidati samuti PÖFFil. Viimane neist valiti osalema ametlikku võistlusprogrammi, kus see pälvis NETPACi žürii auhinna kui parim Aasia film.

Cécile Ducrocq

„Hakkaja naine" režissöör
Neljapäev, 25. nov kell 18:15, Coca-Cola Plaza

Cécile_Ducrocq.jpg

Pärast poliitikateaduste õpinguid pöördus Cécile Ducrocq filmikunsti juurde ja lavastas aastal 2010 oma esimese filmi „Everyone says I love you“, mis valiti osalema enam kui 30 festivalile ja pälvis Unifrance eripreemia Cannesi filmifestivalil. Pärast seda on ta lavastanud veel kolm lühifilmi, millest „Back Alley“ valiti nii Cannesi kriitikute nädala programmi kui ka Sundance’i filmifestivalile ja pälvis Césari auhinna kui parim Prantsuse lühifilm 2015. „Hakkaja naine“ on Ducrocq’ esimene täispikk mängufilm.

Santi Amodeo

„Õrnus” režissöör
Laupäev, 20. nov kell 21:00, Coca-Cola Plaza

Santi_Amodeo.jpg

Santi Amodeo on režissöör ja stsenarist, lisaks kitarrist ja helilooja, kellelt on ilmunud mitu sooloplaati ja soundtrack'i. Tema tuntuim film on debüüt „The Pilgrim Factory“, mille ta tegi koos Alberto Rodrígueziga ja mis pälvis žürii äramärkimise San Sebastiani filmifestivalil. Ka tema järgmised filmid on saanud rida a rahvusvaheliste festivalide preemiaid. Tema 2013. aasta film „Who Killed Bambi?“ on aga seniajani üks kümnest kõige suurema kassatuluga filme Hispaanias.

Augusto Sandino

„Hajuv udu” režissöör
Laupäev, 20. nov kell 15:00, Coca-Cola Plaza

Augusto_Sandino.jpg

Augusto Sandino on üks kaasaegse Colombia filmi säravamaid nimesid. Ta on vändanud mitu lühifilmi, mis on võitnud auhindu eri filmifestivalidel, töötanud mitu aastat stsenaristina ning olnud produtsent neljale täispikale filmile, mis on osalenud sellistel festivalidel nagu Berlinale, Bafici ja Busan. Sandino debüütmängufilm „Õrn hingetõmme“ linastus PÖFFil 2016 ja pälvis debüütfilmide võistlusprogrammis nii žürii eripreemia kui ka FIPRESCI preemia. „Hajuv udu“ on lavastaja teine täispikk film.

Nabil Ben Yadir

„Elajad” režissöör
Neljapäev, 18. nov kell 21:00, Coca-Cola Plaza

Nabil_Ben_Yadir.jpg

Nabil Ben Yadir saavutas oma debüütfilmiga „The Barons“ suure kassaedu Belgia kinodes ja noort talenti nomineeriti ka kohaliku filmiakadeemia Magritta auhindadega. Tema teine film „The Marchers“ oli ambitsioonikas ajalooline triller väheteada sündmustest Prantsusmaal, kus toimus rassismi vastu suunatud marss. Filmi näidati Cannesi filmifestivali ametlikus võistlusprogrammis. Ben Yadir on produktsioonifirma L'Antelope Joyeuse omanik. „Elajad“ on tema neljas täispikk film.