PÖFF : BNFF

Maailma esilinastus

Karjaimmuunsus

Ingliskeelne pealkiri
Herd Immunity
Venekeelne pealkiri
Коллективный иммунитет
Pealkirja originaal
Onbagandar
Režissöör
Adilkhan Yerzhanov
Riik
Kasahstan, Prantsusmaa
Aasta
2021
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
absurdikomöödia
Teema
COVID, maaelu, korruptsioon, huumor

Vaid üksikud režissöörid maailmas suudavad teha aastas kolm erinäolist filmi. Väsimatu kasahhi töönarkomaan Ädilhan Jeržanov on üks neist. Tema ustavad lemmiknäitlejad Danijar Alšinov („A Dark-Dark Man“) ja Äsel Sadjakasova („Ulbolsõn – üksi kõigi vastu“) tulevad taas kokku PÖFFi põhivõistlusprogrammi ühes vaimukamas komöödias, kus neile pakub põnevat seltsi harva üles astuv veteranrežissöör Bolat Kalõmbetov, kes on kutsutud Tallinnasse ka hoopis tõsisema biograafilise draamaga „Mukagali“.

Oleme tagasi lokkava korruptsiooniga ja seadusteta Karatase külakeses, kus pole kohta aususele ja kus leiab aset peaaegu kõigi Jeržanovi filmide tegevus. Pandeemiaaegne karantiin on jõudnud ka siia kaugesse kohakesse kusagil pärapõrgus, kuid rahapesu, mahhinatsioonid ja ebaseaduslik alkoäri peavad jätkuma ka koroonaviiruse varjus, mille avastamise eest tuleb samuti altkäemaksu maksta.

Kõik Karatase võmmid ja pätid on õppinud oma oskusi Sidney Lumetilt, Jean-Pierre Melville’ilt, Brian de Palmalt ja vendadelt Coenitelt. Kohalik, läbinisti valelik uurija Selkej jumaldab pistisevõtmist, toetab kurikaelte pättusi ja unistab salaja kõigi Karatase elanike koondamisest tantsutrupiks „Võrukaelad“. Tal ei jää muud üle kui olla gangster Bula räpaste tegude kaasosaliseks; Bula omakorda tahab saada maailmakuulsaks filmirežissööriks.
Improviseeritud tantsude, relvade ja maskidega komöödia on filmikriitikutele tõeline maiuspala. Ärge võtke liigselt sõna Bolat „Bula“ Kalõmbetovi teemal ja ärge küsige, kumb on parem lavastaja, kas tema või Ädilhan - kui soovite veel kunagi tantsida. Vas Ki Chi…

Edvinas Pukšta

Režissöör
Adilkhan Yerzhanov
Stsenarist
Adilkhan Yerzhanov
Osades
Daniyar Alshinov, Nurbek Mukushev, Yerzhan Zhamankulov, Assel Sadvakassova, Bolat Kalymbetov
Produtsent
Serik Abishev, Daniyar Alshinov, Ablaikhan Ashimov, Olga Khlasheva
Operaator
Yerkinbek Ptyraliyev
Monteerija
Adilkhan Yerzhanov
Muusika
Sandro Di Stefano
Produktsioon
Short Brothers
Kestus
Keel
kazakh
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Adilkhan Yerzhanov

Ädilhan Jeržanov (snd 1982) võitis 1999. aastal Kasahstani rahvusliku telekanali korraldatud stsenaariumivõistluse, lõpetas filmirežii eriala Kasahstani riiklikus kunstiakadeemias (2009) ning töötas ja täiendas end seejärel New Yorgis. Tänaseks on temast saanud hinnatuim ja viljakaim Kasahstani filmitegija, kelle filmid pälvivad auhindu olulistel rahvusvahelistel filmifestivalidel. Kaks tema filmi – „Omanikud“ (2014) ja „Maailma õrn ükskõiksus“ (2018) – on osalenud Cannes´i võistlusprogrammis, mõlemad filmid on linastunud ka PÖFFil. Tema eelmisel aastal valminud filme „Kollane kass“ ja „Ulbolsõn ‒ üksi kõigi vastu“ näidati samuti PÖFFil. Viimane neist valiti osalema põhivõistlusprogrammi, kus see pälvis NETPACi žürii auhinna kui parim Aasia film. Jeržanov on Euroopa Filmiakadeemia liige.

Rieltor (2011), Stroiteli (2013), Ukkili kamshat (Omanikud, PÖFF 2014), Chuma v aule Karatas (The Plague at the Karate Village, 2016), Nochnoy Bog (2018), Laskovoe bezrazlichie mira (Maailma õrn ükskõiksus, PÖFF 2018), A Dark Dark Man (2019), Boy Atbaya (Atbai's Fight, 2019), Sary mysyq (Kollane kass, PÖFF 2020), Ulbolsyn (Ulbolsõn - üksi kõigi vastu, PÖFF 2020), Onbagandar (Herd Immunity, 2021), Ademoka's Education (2021)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Seansid

Saal 8 Coca-Cola Plaza
Seanss070604 / Karjaimmuunsus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
iSense saal Coca-Cola Plaza
Seanss080102 / Karjaimmuunsus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater
Seanss092204 / Karjaimmuunsus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss161502 / Karjaimmuunsus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Virtuaalsaal Veebikino
SeanssKarjaimmuunsus
Subtiitrideesti, inglise
Treiler