Maailma esilinastus

Igavesti igaveses

Ingliskeelne pealkiri
Perpetuity
Venekeelne pealkiri
Навсегда
Pealkirja originaal
Hatorszag
Režissöör
György Pálfi
Riik
Ungari
Aasta
2021
Programm
Põhivõistlusprogramm, Fookuses Ungari
Žanr
draama

Abitu on vaid see inimene, kes on jäetud ilma abita. Kiviviske kaugusel tulevikus asuvast Ungarist on järel vaid apokalüptilised riismed, mis on lääne suunas liikunud laastavast sõjast alles jäänud. Nende riismete seas on sõduri Ocsenįse elutahe ühes selle mõttega. Ta elab maailmas, kus tähtede asemel sajab taevast alla lennukeid ning südamesse lähevad tunnete asemel deliiriumis sajatatud püssikuulid. Ocsenįsel ei jää muud üle kui otsida teed tulevikuta maailmas, kus küsimus abi olemusest ja otstarbekusest ei anna soojas tundeilmas oma groteskse lõikavusega tundigi armu. „Igavesti igaveses” on Ungari tunnustatud kirjaniku Sándor Tari novelli adaptsioon, mille on omakorda Ungari kurikuulus raskekaalu režissöör György Pálfi verdtarretavalt võimsalt filmimaailma mässama pannud.

„Igavesti igaveses” kehtestab ennast kõva maksahaagiga moraali pihta ning kriibib tagatipuks järeleandmatult ka vaataja südametunnistust. Pálfi on eelnevalt PÖFFi põhivõistlusprogrammis ning Sundance’i, San Sebastiani, Karlovy Vary ja Cannes’i filmifestivalidel ilma teinud 2006. aastal esilinastunud filmiga „Taxiderma”, mis teiste võitude kõrval ka Eestis filmikriitikute auhinna pälvis.

„Igavesti igaveses” on tõeliselt jõuline juurdepanu tugevale autorile, mis ei võistle ühegi eelnevalt tehtud tööga, vaid loob kinnituse teadmisele, et Pálfi on Pálfi oma teada-tundud headuses sõltumata alusmaterjalist või žanripiiridest.

Elise Eimre

Režissöör
György Pálfi
Stsenarist
György Pálfi, Zsófia Ruttkay
Osades
Mercédesz Érsek-Obádovics, Julia Ubrankovics, Csaba Gosztonyi, Tamás Polgár, Attila Menszátor-Héresz
Produtsent
Ferenc Pusztai
Operaator
Tamás Dobos
Produktsioon
KMH Film
Kestus
Keel
ungari
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
György Pálfi

György Pálfi (snd 1974, Budapest) alustas oma esimeste Super8 filmide tegemist 1987. aastal. Tema õpingute ajal Budapesti Teatri- ja Filmiakadeemias tehtud tudengifilmid äratasid huvi ning rahvusvahelise tuntuse saavutas ta oma debüütfilmiga “Hõkk”, mis 2002. aastal võitis Euroopa Filmiakadeemia parima debüüdi auhinna ning pälvis FIPRESCI äramärkimise Cottbusi filmifestivalil. Režissööri teine film “Taksidermia” pälvis suure tunnustuse Cannes'i festivalil ja osales ka 2006. PÖFFi võistlusprogrammis EurAsia. PÖFFil on näidatud ka tema kolmandat filmi "Ma ei ole sinu sõber", mis linastus samuti EurAsia võistlusprogrammis. "Igavesti igaveses" on Pálfi seismes täispikk film.

Hukkle (Hõkk, PÖFF 2003), Taxidermia (Taksidermia, PÖFF 2006), Nem vagyok a barátod (Ma ei ole sinu sõber, PÖFF 2009), Final Cut: Hölgyeim és uraim (Final Cut: Ladies and Gentlemen, 2012), Szabadesés (Free Fall, 2014), His Master's Voice (2018), Mindörökké (Perpertuity, 2021)

Esitleb

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Seansid

8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss070602 / Igavesti igaveses
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss070101 / Igavesti igaveses
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedGyörgy Pálfi - režissöör Pusztai Ferenc - produtsent, Tamás Polgár - näitleja, Mercédesz Érsek-Obádovics - näitleja, Júlia Ubrankovics - näitleja, Zsófia Ruttkay - stsenarist
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss082103 / Igavesti igaveses
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100605 / Igavesti igaveses
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus