PÖFF : BNFF

Au Ukraina filmitegijatele!

Filmiprogramm 'Au Ukraina filmitegijatele' algab Euroopa päeval, 9. mail kinos Artis ja PÖFFi veebikinos. Valik eriilmelisi Ukraina filme linastub 9.-12. maini Tallinna kinodes Artis ja Sõprus. Alates 9. maist on võimalus filme vaadata ka PÖFFi veebikinos ning mai lõpust ka ETV vahendusel. Filmiprogramm on kõigile tasuta, aga kutsume annetama Ukraina heaks. 'Au Ukraina filmitegijatele' on väga hea võimalus tutvuda Ukraina rikkaliku kultuuri ja filmikunstiga, mis praeguste sõjauudiste taustal vääriks palju laiemat kajastamist.

HÕFFi Põhiprogramm

Festivali olulisim programm. Nii maailma kõige tuntumatel festivalidel (Sundance, Cannes, Berliin, Veneetsia, Toronto jt) kui ka žanrifilmidele spetsialiseerunud festivalidel (SXSW, Tribeca, Sitges, Austin Fantastic Fest jt) esilinastunud linateosed, aasta parimad palad ja löökfilmid ning filmid eksootilistest regioonidest. Aga ka päris värsked, alles esilinastuvad tööd.

HÕFFi Eesti žanrifilmide võistlusprogramm

Jätkuks kahe eelmise aasta Eesti filmide võistlusele jätkame ka seekord uute Eesti žanrifilmide demonstreerimist. Parimat Eesti filmi hindab Haapsalu noortest koosnev žürii.

HÕFF Fookuses

Ühele regioonile, teemale või isikule pühendatud minifookus või fookused. Tänavu on festivali fookuses Sahhawoodi žanrikino.

Väikesed luupainajad. Parimad rahvusvahelised lühifilmid

Aasta huvitavamate lühikeste õudus- ja fantaasiafilmide valik. Peadpööritava fantaasia, kosmilise ulme ja verdtarretava õuduse pillerkaar. Midagi igale maitsele.

Méliès D'Argent lühifilmide võistlusprogramm

Legendaarse prantsuse filmiillusionisti Georges Mélièsi järgi nime saanud Euroopa lühikeste fantaasiafilmide konkurss, mille võitja pääseb Euroopa parima lühifantaasiafilmi võistluse finaali. Konkurssi korraldab Mélièsi-nimeline Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsioon, kuhu HÕFF juba aastaid kuulub.

HÕFF Retro

Filmid, mis garanteerivad hea tuju. Eesti retroklassika, Nõukogude Liidu veidrad filmid, unustuse hõlma vajunud B-klassika kogu maailmast.

HÕFFi Erilinastused

Väga erilised filmid erinevatel põhjustel, mis väärivad eraldi esiletõstmist.

HÕFFi film-kontsert

'Nosferatu 100' on läbi aegade kuulsaima tummfilmi 'Nosferatu, õuduste sümfoonia' (1922) sajandale sünnipäevale pühendatud film-kontsert, millega ansambel Kriminaalne Elevant avab 29. aprillil XVII Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali.