PÖFF : 2021 : BNFF

Põhivõistlusprogramm

Filmimaailmas juba kanda kinnitanud autorite värsked linateosed, mis esindavad filmikunsti geograafilist, temaatilist ja stiililist mitmekesisust. Ainult maailma-, rahvusvahelised või Euroopa esilinastused.

Debüütfilmide võistlusprogramm

Tärkavate talentide esimesed filmid, mis esindavad nooruslikku lennukust, otsingulisi ideid ja julgeid vaatenurki. Filmikunsti tulevik. Ainult maailma-, rahvusvahelised või Euroopa esilinastused.

Rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm

Just Filmi rahvusvaheline noortefilmide võistlusprogramm toob vaatajateni uued ja huvitavad linateosed kõikjalt üle maailma. Tänavune võistlusprogramm sisaldab kokku 14 täispikka filmi ja programm on lai nii temaatiliselt kui ka geograafiliselt. Just Filmi grand prix annavad välja rahvusvaheline žürii ja noortežürii.

Lastefilmide võistlusprogramm

Just Filmi lastefilmide programm on mõeldud kõige pisematele filmivaatajatele, nende vanematele ja vanavanematele. Sellest programmist leiab lõbusaid muinasjutte, palju toredaid seiklusi ja ootamatuid juhtumisi. Tänavu toome kinolinale ka Rootsi lastefilmide eriprogrammi, mille raames seiklevad kinolinal nii Astrid Lindgreni raamatutest tuttavad tegelased kui ka Rootsi kino uuemate teoste kangelased. Kõige pisematele mõeldes on mitmed filmid dubleeritud eesti keelde.

Lapse õiguste programm

Just Filmi lapse õiguste programm koosneb laste ja noorte elu käsitlevatest filmidest. Kõigi filmide peategelased on lapsed ja noored, kes enda sisemaailma alles avastavad. Keeruliste valikute tegemisel on neile toeks vanemad, kuid mõnikord tuleb neil olulisi otsuseid vastu võtta ka üksinda. Loomulikult rõõmustavad nad oma suurte ja väikeste kordaminekute üle ning tunnevad kurbust ebaõnnestumiste korral. Lapse õiguste filmiprogrammi on aidanud kokku panna Õiguskantsleri Kantselei, Justiitsministeerium, Sotsiaalministeerium, Sotsiaalkindlustusamet ning Lastekaitse Liit. Lapse õiguste programm linastub Just Filmi kavas 11. korda.

Noortefilmide programm

Noorteprogramm on ülevaade möödunud aasta parimatest linateostest, mis on erinevatel noortele suunatud festivalidel auhindu korjanud ja tähelepanu pälvinud.

Lastefilmide programm

Just Filmi lastefilmide programm on mõeldud kõige pisematele filmivaatajatele, nende vanematele ja vanavanematele. Sellest programmist leiab lõbusaid muinasjutte, palju toredaid seiklusi ja ootamatuid juhtumisi. Tänavu toome kinolinale ka Rootsi lastefilmide eriprogrammi, mille raames seiklevad kinolinal nii Astrid Lindgreni raamatutest tuttavad tegelased kui ka Rootsi kino uuemate teoste kangelased. Kõige pisematele mõeldes on mitmed filmid dubleeritud eesti keelde.

Teadus360°

Just Film ja Eesti Teadusagentuur on kuuendat aastat järjest koostanud eriprogrammi, mis toob vaatajateni parimad teadusdokumentaalid. Programmi eesmärk on avastada maailma ja universumit, õppida tundma keemia-, füüsika-, ja bioloogia nähtused ning keerukaid matemaatika valemeid, ennekõike aga mõista, kuidas toimib elu meie ümber. Selle aasta programm on suuresti pühendatud inimese ja keskkonna teemadele. Tänu teadusele suudame maailma paremini mõista, hoida ja seeläbi inimeste elukvaliteeti parandada. On, mida avastada!

ECFA võistlusprogramm

ECFA (Euroopa Lastefilmide Assotsiatsioon) võistlusprogramm toob esile Euroopa lastefilmid ning annab eritähelepanu noortele suunatud kvaliteetfilmidele. Mitmed Euroopa laste- ja noortefilmide festivalid, kes on ECFA liikmed, kutsuvad iga-aastaselt kokku rahvusvahelise, filmiprofessionaalidest koosneva erižürii, kes valib oma programmist ECFA auhinna võitja. Iga ECFA žüriiga festival edastab oma võitja ning need filmid hakkavad konkureerima iga-aastasele ECFA üldauhinnale - Euroopa parim lastefilm. Auhind antakse alati üle Berlinale filmifestivalil. ECFA auhinda hakati välja andma 2011. a ja tänaseks on sellest filmitegijate seas saanud mainekas auhind.

DOC@Just

Just Filmi dokumentaalfilmide programmist leiab peamiselt filme ekstreemspordist, muusikast, tantsust, sotsiaalmeediast, aga ka maailmas hetkel aktuaalsetest teemadest või suundadest. Avastage maailma läbi dokumentaalfilmide!

KOOLITANTS@Just

Noorte- ja lastefilmide festival Just Film toob koos Festivaliga Koolitants kinoekraanile kolmteist noorte osalusel valminud lühitantsufilmi. Tantsufilmide programmis KOOLITANTS@Just osalevad tantsufilmid on valminud Tallinna ja Tartu tantsu- ja üldhariduskoolide juures.

Shorts Anima võistlusprogramm

Selle aasta võistluse lühianimafilmid näitavad värske pilguga meie maailma nii väikeses kui ka suures perspektiivis. Uudishimulikud, energilised, keerukad, kuid samas tuttavad, esteetiliselt mitmekesised lood täiskasvanuikka jõudmisest, suhetest, sotsiaalsest vastutusest, poliitikast ja demokraatiast; on ka lihtsalt absurdi ja ootamatuseid.

Shorts Lühifilmi võistlusprogramm

Võistlusprogramm toob kokku maailmatasemel lühifilmid üle terve maailma, pakkudes publikule rõõmu, kurbust, armastust ja naeru. Vaata ja veendu, et maailm ei ole üksildane paik.

Shorts New Talents võistlusprogramm: anima

Maailmas on plahvatanud uute rahvusvaheliste animatalentide laine. Neil on kinokunstile juba kindlad vaatenurgad, mis on valmis küsima, uurima, nalja tegema ning esitlema uusi esteetilisi lahendusi traditsiooniliselt käsitletud teemadel. Filmides on keerukad, kordamööda kaasaegsed ja nostalgilised; intiimsed ja ülekaalukad lood näiliselt lagunevast maailmast.

Shorts New Talents võistlusprogramm: lühifilm

Tihtilugu juhtub nii, et parimad ideed tulevad inimestelt, kes ei ole pidanud kannatama aastatepikkuse asjatundlikkuse all, mis võib neid üsna kergesti küüniliseks muuta. Selle asemel võime leida värskeid perspektiive just filmitegijatelt, kes on noored või alles alustavad oma teekonda. Filme võib kõhklusteta pidada tipptasemel kinokunstiks, mille autorid suunavad filmitööstuse tulevikku.

Shorts Rahvuslik võistlusprogramm

Nagu kõik suurepärased riiklikud kinod, säilitavad ka Eesti filmid kultuurilises mõttes midagi erilist, suutes samal ajal resoneerida ka rahvusvahelisele publikule. Filmidega, mille on kas eestlased teinud välismaal või välismaalased Eestis, näitab Rahvuslik võistlusprogramm kaasaegse Eesti kino mitmekesisust ja elujõulisust.

Shorts Lasteanima võistlusprogramm

Tänavused animafilmid lastele on seiklusi täis. Seilatakse merel ja liueldakse alla veepargi järskudest torudest. Lihtsatest suvemõnudest võib aga saada tähtis õppetund. Me veedame aega õhus ja õpime sulgkergelt lendama. Saame teada, et animeeritud ekskursioon loomaaias võib kujuneda hoopis teistsuguseks, kui me harjunud oleme. Võtame julguse kokku ja suundume metsa, et uurida lähemalt looduse võlusid. Laseme vahelduseks hoopis lastel täiskasvanuid harida ja õpime, kuidas võtta omaks karmatut uudishimu. Pidage meeles – kui te mõne seikluse ajal ära eksite, siis ärge mitte mingil juhul paigast liikuge!

Mudilaste kinoseanss

EFA avastuse auhinna nominendid

Rootsi lastefilmid Just Filmil

Tänavu toome kinolinale Rootsi lastefilmide eriprogrammi, mille raames seiklevad kinolinal nii Astrid Lindgreni raamatutest tuttavad tegelased kui ka Rootsi kino uuemate teoste kangelased.

Fookuses Ungari

Esinduslik valik muutuste keerises oleva Ungari uuemast ja vanemast filmikunstist.