Algaval PÖFFi nädalavahetusel lahutavad meelt ja turgutavad vaimu hiphop artistina karjääri alustav kass, abielukriisis karile sõitmisest pääseda üritav paarikene ning mitu põrgulikult võimsat ühiskonnakriitilist filmi.
Kassidega rääkimine on täiesti tavaline viis hästi elada. Kahtlaseks kisub aga asi siis, kui kass hakkab sulle vastu rääkima. Ja mitte niisama, vaid kindla võrgutamise eesmärgiga. „Kassiversum” on pööraselt naljakas, kuid samal ajal kõneks ühiskonna ootuste ja normide peegeldus, mille järgi eeskätt just naistel end sättida tuleb. Filmis „Hea metslane” läheb Mehhikosse vabadust otsima USA noorpaar, kus avanev elu pulseerib sama dünaamiliselt nagu kohalik jarabe tants.
Sügavamates hoovustes hargnevad lood, kus haavatavas rollis on aga kooliõpetajad. „Amal” toob vaatajateni loo Brüsseli üldhariduskoolis töötavast õpetajast, kel tuleb lisaks prantsuse keelele aidata radikaalselt erinevate uskumuste ja tõekspidamistega lastel asendada võõraviha ühtekuuluvustundega. Filmi „Õpetajate tuba“, mida nimetatud tänavuse aasta parimaks filmiks, peategelane Clara leiab end keerulisest olukorrast, kui lisaks õpilaste tülidele tuleb rinda pista ka lapsevanemate ja kolleegidega.
Oma lummusesse haaravad täna mitmed kunstiliselt silmapaistvad filmid. „Hiiglase pada” kulgeb peensusteni komponeeritud kaadritega filmikunsti tippude jälgedes, millest ei jää sammugi maha ka „Valge lipp”, kus maastik muutub omaette kõnekaks loo jutustamise vahendiks.
Vaata kogu reedest PÖFFi kinokava siit!
Rež: Rozália Szeleczki, riik: Ungari
17. nov, reede kell 21:15 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Rahvusvaheline esilinastus filmitegijatega
Tõelise armastuse jahimaadele minnes tasub alati kaasa võtta üks nurrrjatult isepäine kass! Fáni on 30-aastane arhitekt. Täpsemalt, 30-aastane ja vallaline arhitekt, kelle igapäevast eneseteostust saadavad vihjed kella tiksumisest ja vanatädide lootused, et ta viimaks ometigi tanu alla saaks. „Kassiversum” loob haarava kihilise maailma, mis on täidetud huumori, armastuse ilu ja valu ning võrratult originaalse absurdiga.
Rež: Batbayar Chogsom; riigid: Mongolia, Šveits, Jaapan
17. nov, reede kell 21.45 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Saran ja Naran on kahekümnendates eluaastates noored naised, kes püüavad alustada uut elu nomaadidena stepis. Vaatamata lähedasele sidemele vaevab mõlemat mineviku paine. Püüdes eluga edasi minna, kohtuvad nad linnast tulnud uurija Zorigiga, kes küsitleb neid seoses kadunud mehega. „Valge lipp“ on julge, detailne ja kunstiline film. Kummitav melanhoolne saaga naise südamest.
Rež: İlker Çatak; riik: Saksamaa
17. nov, reede kell 17:30 Apollo Kino Solarises
Clara on noor õpetaja, kes soovib teha kõik õigesti. Kõik tundub minevat plaanipäraselt. Seitsmenda klassi õpetamine on igati jõukohane ja tal on õpilastega hea kontakt. Asjad lähevad aga allamäge, kui koolis toimub rida vargusi ning kahtlustatakse Clara õpilast. Çatak on suutnud suurepäraselt välja tuua kooli kui ühiskonna minimudeli. „Õpetajate tuba“ on peetud selle aasta üheks paremaks filmiks, mis on juba võitnud mitmeid olulisi auhindu. Saksamaa esitas filmi ka Oscari nominendiks.
Reži: Markku Hakala, Mari Käki; riik: Soome
17. nov, reede kell 19 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Rahvusvaheline esilinastus filmitegijatega
Laitmatult visuaalne ja nägemuslik ulmefilm, mis on salapärane, suurepärane, heliline, veider, humoorikas, unenäoline, varjuline ja seletamatu. „Hiiglase pada” viib meid ebainimlikku mustvalgesse bürokraatlikku ultrahelimaailma, kus keegi ei kasuta sõnu ja kõik alluvad meeleldi rutiinile. Unustamatult lummav ja kõhedust tekitav kinokogemus, mida kõik tähelepanelikud pealtvaatajad saavad tõlgendada läbi ütlemata vaikuse.
Rež: Jawad Rhalib; riigid: Belgia, Prantsusmaa
17. nov, reede kell 18.30 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Rahvusvaheline esilinastus filmitegijatega
Amal on ühes Brüsseli üldhariduskoolis nii kolleegide kui ka õpilaste poolt hinnatud prantsuse keele õpetaja, kes peale klassikalise hariduse soovib kooliõpilastes juurutada ka sotsiaalset ühtekuuluvustunnet, mis kaotaks piirid erinevatest religioonidest pärit laste vahel, kelle vaated elule on radikaalselt erinevad. Režissööri Jawad Rhalibi film on lugu vaprusest ja julgusest seista vastu ühiskonnas üha enam pead tõstvale radikaliseerumisele.
Rež: Santiago Mohar Volkow, riik: Mehhiko
17. nov, reede kell 20:45 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Abieluraskustes USA noorpaar otsustab kolida Mehhikosse. Liberaalsete kunstnikena otsivad nad inspiratsiooni ja vabadust uues avastamist ootavas riigis. Kuid tegelikkus on nende ettekujutlusest väga kaugel. Kuritegevus, komöödia ja armastus põrandaaluse kino vastu segunevad ebatavalises loos, mis pakub teravat ja satiirilist vaatenurka kaasaegsele kultuuridünaamikale. No problemo, Mehhikos on kõik olemas.
Rež: Jun Robles Lana, riik: Filipiinid
17. nov, reede kell 22 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Esitleme rõõmuga eelmise aasta Kriitikute valiku võitja Jun Robles Lana viimast teost „Sinu ema poeg“. Mitmekülgne režissöör kasutab libaperekonda, et mõtiskleda poliitiliste muutuste üle halastamatu presidendi Rodrigo Duterte ajal just narkootikumide ja hävitatud perekondade osas. Ärge oodake kuiva poliitikakäsitlust. Lana esitab ainulaadse kunstilise nägemuse vägivaldsest ja probleemsest perekonnast.