Rahvusvaheline esilinastus

Hiiglase pada

Ingliskeelne pealkiri
Giant's Kettle
Pealkirja originaal
Hiidenkirnu
Režissöör
Markku Hakala, Mari Käki
Riik
Soome
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama, fantaasiafilm, eksperimentaalfilm
Teema
muinasjutt

Laitmatult visuaalne ja nägemuslik ulmefilm erineb kõigist sõltumatutest Soome filmidest, mida olete kunagi näinud. See on salapärane, suurepärane, heliline, veider, humoorikas, unenäoline, varjuline ja seletamatu. Üks kahest debüütfilmide võistlusprogrammi duost viib meid ebainimlikku mustvalgesse bürokraatlikku ultrahelimaailma, kus keegi ei kasuta sõnu ja kõik alluvad meeleldi rutiinile.

Mütsiga mees hilineb tehase juures bussi peale. Naine istub pingil suure kivi all. Mees on üksildane kirjanik, kes ootab inspiratsiooni ja mängib jojoga. Naine on mässumeelne teadlane, keda ei kutsuta teiste õpilastega salajastele loengutele. Nad on määratud abielluma ja saama poisslapse. Ja siis ilmub välja ahelais hiiglane. Gravitatsioon muutub. Liustikud sulavad. Auk laieneb.

Kannatlikult alates 2017. aastast minimaalse eelarve, ilma toetuseta ja pidevalt ilma meeskonnata filmitud film. Markku ja Mari lavastasid, dekoreerisid, kavandasid, filmisid, monteerisid ja õppisid kõike koos ning kaasasid ainult mitteprofessionaalseid näitlejaid, keda nad juhuslikult märkasid.

31 näiliselt seoseta lühema või pikema staatilise stseeni puhul on igal sammul, liigutusel, helil, hüüatusel, karjatusel ja detailil oluline tähendus. Unustamatult lummav ja kõhedust tekitav kinokogemus, mida kõik tähelepanelikud pealtvaatajad saavad tõlgendada läbi ütlemata vaikuse.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Markku Hakala, Mari Käki
Stsenarist
Markku Hakala
Osades
Henri Malkki, Kirsi Paananen, Atte Vuori
Produtsent
Mari Käki
Operaator
Markku Hakala
Monteerija
Markku Hakala
Produktsioon
Hakala+Käki Film Company
Kestus
Keel
dialoog puudub
Režissöör
Markku Hakala

Markku Hakala on filmitegija Soomest. Ta alustas karjääri arvutitarkvara arendajana ja hiljem ettevõtjana, kuid vaatamata edule pöördus filosoofia ja eneseotsingute radadele. Pärast aastat Aafrikas, kus Hakala käis ennast „taasavastamas“, hakkas ta tegema lühifilme ja leidis endale koostööpartneri ja eluarmastuse Mari Käki näol, kes on ka Hakala väga isiklikel elukogemustel põhineva debüütmängufilmi kaasrežissöör ja -autor.

Filmograafia:
Hiidenkirnu (Giant's Kettle, 2023)

Režissöör
Mari Käki

Mari Käki on loomisprotsessi coach ja professionaalne juhendaja meedia ja hariduse valdkonnas. Alates 2020. aastast on ta Soomes Aalto Ülikooli filmikoolis külalislektorina õpetanud tulevastele filmitegijatele juhtimist ja grupidünaamikat. „Hiiglase pada” on tema esimene täispikk mängufilm.

Filmograafia:
Hiidenkirnu (Giant's Kettle, 2023)

Seansid

2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss150201 / Hiiglase pada
Q&A külalisedMari Käki (Director, Producer), Markku Hakala (Director, Screenwriter, Director of photography, Editor), Henri Malkki (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160802 / Hiiglase pada
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss174201 / Hiiglase pada
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml