Maailma esilinastus

Valge lipp

Ingliskeelne pealkiri
White Flag
Režissöör
Batbayar Chogsom
Riik
Mongolia, Šveits, Jaapan
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
keskkond, inimene vs ühiskond, maaelu

Batbayar Chogsom on Šveitsis elav mongoolia režissöör ja stsenarist. Tema debüüt „Out of Paradise“ (2018) pälvis Shanghai rahvusvahelisel filmifestivalil parima filmi auhinna. „Valge lipp“ on teine film, mille ta kirjutas ja lavastas. Kuigi Chogsom on uus režissöör, on tema loomingul selge autori pitser. Ta muudab füüsilise ruumi eraldi tegelaseks, kes tunnistab osaliste katsumusi.

Saran ja Naran on kahekümnendates eluaastates noored naised, kes püüavad alustada uut elu nomaadidena stepis. Vaatamata lähedasele sidemele vaevab mõlemat mineviku paine. Püüdes eluga edasi minna, kohtuvad nad linnast tulnud uurija Zorigiga, kes küsitleb neid seoses kadunud mehega. Mida sügavamalt Zorig uurib, seda enam langeb ta isiklikku ja emotsionaalsesse võrku, mis paneb teda õige ja vale vahel kahtlema.

Chogsomi sümboolika on lineaarse narratiivi juures väga peen; kõige märgilisem on tema keskkonna kasutamine. Koos operaator Lucas Grafiga näitab Chogsom laiuvate ja karmide steppide ning kõrbete majesteetlikke maastikke, mis vastanduvad piiratud ja hüljatud linnamaastikule. „Valge lipp“ on julge, detailne ja kunstiline film. Kummitav melanhoolne saaga naise südamest.

Milani Perera

Režissöör
Batbayar Chogsom
Stsenarist
Batbayar Chogsom
Osades
Erdenetsetseg Enkhbayar, Urtnasan Endenebayar, Samdanpurev Oyunsambuu
Produtsent
Batbayar Chogsom, Daniel Huser, Kozo Ando
Operaator
Lukas Graf
Monteerija
Natasha De Grandi
Helilooja
Yukio Lanz
Kestus
Keel
moldaavia
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Batbayar Chogsom

Batbayar Chogsom on sündinud Ulaanbaataris Mongoolias, kuid alates 2000. aastast elab Šveitsis. Lõpetas Zürichis ülikooli 2012. aastal. Ta debüütfilm „Out of Paradise“ (2018) pälvis Shanghai filmifestivalil parima filmi auhinna. PÖFFil esilinastuv „Valge lipp“ on tema teine film.

Filmograafia:
Out of Paradise (2018), White Flag (2023)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt, Auhind parimale režissöörile, stipendium 5000€ Alexelalt

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss150102 / Valge lipp
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedBatbayar Chogsom (Director, Producer, Screenwriter), Lukas Graf (Director of photography), Erdenetsetseg Enkhbayar (Cast), Narantuul Taivan (Cast), Yukio Elien Lanz (Composer)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss164103 / Valge lipp
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss172101 / Valge lipp
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml