Eesti esilinastus

Õpetajate tuba

Ingliskeelne pealkiri
The Teachers' Lounge
Pealkirja originaal
Das Lehrerzimmer
Režissöör
İlker Çatak
Riik
Saksamaa
Aasta
2023
Festival
23. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film, 27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Festivalide paremik , Lapse õiguste programm
Žanr
draama
Teema
lapsed, koolikiusamine, kohalugu

Clara on noor õpetaja, kes soovib teha kõik õigesti. Kõik tundub minevat plaanipäraselt. Seitsmenda klassi õpetamine on igati jõukohane ja tal on õpilastega hea kontakt. Asjad lähevad aga allamäge, kui koolis toimub rida vargusi ning kahtlustatakse Clara õpilast. Õpetaja otsustab tõe välja selgitada, aga leiab end korraga keerulisest olukorrast, kus lisaks õpetajate tülidele tuleb rinda pista ka lapsevanemate ja kolleegidega, kes ei jaga tema õilsaid vaateid. Režissöör İlker Çatak on suutnud suurepäraselt välja tuua kooli kui ühiskonna minimudeli, kus erinevad väärtused põrkuvad ning võivad muutuda lausa plahvatusohtlikuks. „Õpetajate tuba“ on peetud selle aasta üheks paremaks filmiks, mis on juba võitnud mitmeid olulisi auhindu. Saksamaa esitas filmi ka Oscari nominendiks.

Mikk Granström

Soovitatav vanus: 12+

Režissöör
İlker Çatak
Stsenarist
İlker Çatak, Johannes Duncker
Osades
Leonie Benesch, Michael Klammer, Rafael Stachoviak, Anne-Kathrin Gummich, Eva Löbau, Kathrin Wehlisch, Sarah Bauerett, Leo Stettnisch, Oscar Zickur, Antonia Luise Krämer, Elsa Krieger, Vincent Stachowiak, Can Rodenbostel, Padmé Hamdemir, Lisa Marie Trense
Produtsent
Ingo Fliess
Operaator
Judith Kaufmann
Filmikunstnik
Zazie Knepper
Monteerija
Gesa Jäger
Helilooja
Marvin Miller
Heli
Kirsten Kunhardt
Produktsioon
If... Productions Film
Levitaja
ACME Film
Rahvusvaheline müük
Sony Pictures Classics
Kestus
Keel
saksa
Subtiitrid
eesti, inglise
Teised festivalid
Busan, Berlin, Toronto
Režissöör
İlker Çatak

İlker Çatak (1984) sündis Berliinis ja Türgi immigrantide pojana kolis kaheteistkümneaastaselt Istanbuli, kus koos kaasstsenarist Johannes Dunckeriga lõpetas sealse Saksa keskkooli. İlker Çatak naasis seejärel Saksamaale ja töötas neli aastat Saksa ja rahvusvaheliste kinoprojektidega.

Juba 2005. aasta paiku hakkas ta tähelepanu äratama oma esimeste lühifilmidega nagu „Kui Namiibia oli linn…“ (lavastas kahasse koos Johannes Dunckeriga), enne kui sai 2009. aastal bakalaureusekraadi filmi- ja telerežii erialal. Seejärel omandas ta magistrikraadi Hamburgi Meediakoolis režii erialal. Selle perioodi ajal tegi ta muu hulgas lühifilmid „Vana kool“ ja „Kus me oleme“. Viimasega võitis İlker Çatak 2014. aastal Max Ophülsi festivali lühifilmide konkursi ja sai üliõpilaste Oscari auhinna nominatsiooni. Aasta hiljem mõjus andekas režissöör žüriile veenvalt oma lõpufilmiga „Truudus“. Selle eest ei saanud İlker Çatak mitte ainult Max Ophülsi auhinda ja parima lühifilmi First Stepsi auhinda - ta sai ka maineka üliõpilaste Oscari® parima välismaise lühifilmi eest.

Aastal 2017 tegi Çatak oma esimese mängufilmi, „Ükskord ammu… Indiaanimaa“, mis on Nils Mohli auhinnatud noorteromaani adaptsioon. Sellele järgnes 2019. aastal tema teine ​​mängufilmiprojekt: „Ma olin, ma olen, ma saan olema“. Tootmise eest vastutas Ingo Fliess. Film esilinastus 2019. aastal Müncheni Filmfestil ja pälvis seal kaks auhinda ning 2020. aasta alguses võitis juba mitmele Saksa filmiauhinnale nomineeritud film pronks Lola parima filmi kategoorias. 2021. aastal tõi ta ekraanile Finn-Ole Heinrichi menuka romaani „Stambul Garden“ ja lavastas oma esimese telesarja episoodi: „Borowski und der gute Mensch“ seriaalis „Kuriteopaik“ (orig. „Tatort“). Mis puudutab nii „Stambul Gardenit“ kui ka „Borowski und der gute Menschi“, siis töötas Çatak koos auhinnatud filmioperaatori Judith Kaufmanniga.

Filmograafia:
Valik/Selected: Ayda (2008), Namibya sehir iken... (2010), Old School (2013), Zeitraum (2014), Where We Are (2014), Fidelity (2014), Once Upon a Time... Indianerland (2017), I Was, I Am, I Will Be (2019), Stambul Garden (2021), Das Lehrerzimmer (The Teachers' Lounge, 2023)

Goethe Instituut

Seansid

1. Saku saal Apollo Kino Solaris
Seanss031104 / Õpetajate tuba
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
1. Saku saal Apollo Kino Solaris
Seanss121104 / Õpetajate tuba
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss154201 / Õpetajate tuba
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
1. Saku saal Apollo Kino Solaris
Seanss151104 / Õpetajate tuba
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
for chat functionality lives in data.yaml