PÖFF toob auhinnafilmid koju kätte
Uudis
Pöffihunt

Kuni detsembri lõpuni saab kodustel ekraanidel vaadata valikut äsja lõppenud PÖFFi filmidest.

Filmid jõuavad vaatajani Elisa veebiplatvormi Elisa Stage vahendusel, mida on võimalik külastada igas Eestimaa nurgas, kuhu ulatub internet.

Kuni 27. detsembrini nähtavast valikprogrammist võib leida auhinnafilme ja valitud palu kõrvalprogrammidest, samuti noorte- ja lastefilmide festivali Just Film ning lühifilmide ja animatsioonifestivali PÖFF Shorts linateoseid.

Soomlased ei räägi, soomlased laulavad – karaoket. Sellest tõdemusest lähtub Einari Paakkase dokumentaalfilm „Karaokeparadiis” – soe ja humoorikas lugu soomlastest, kes on leiutanud unikaalse viisi üksindusest üle saamiseks. Karaoke kõlab siin kõige uskumatumates kohtades – saunalavast garaažini. PÖFFil väga head tagasisidet saanud film on kõige värskem täiendus PÖFFi veebikino kavva.

Ühe tuntuma Tšiili režissööri Matías Bize psühholoogilises draamas „Karistus” jätab autoreisil olev abielupaar oma 7-aastase poja halva käitumise eest korraks üksi metsa ja kui tagasi tuleb, pole temast enam jälgegi. Ühe pika kaadrina üles võetud film käsitleb emadust ja sellega kaasnevaid paineid tavatust perspektiivist – sellisest, mida ühiskond kipub ignoreerima. Peaosatäitja Antonia Zegers sai PÖFFil parima naisnäitleja auhinna. Filmi saab vaadata 20. detsembrini.

Debüütfilmide konkursi võitnud Šveitsi režissööri Fisnik Maxville filmis „Osa mullast” paljastab Balkani sõdade ajast pärit massihaua lahtikaevamine saladuse, mis sunnib esitama ebamugavaid küsimusi mineviku kohta. „Film, mis söandab uurida lähemalt hävitusliku konflikti keerukust,” resümeeris PÖFFi žürii, nimetades seda rikkaks ja liigutavaks looks. Ka see film on vaadatav 20. detsembrini.

Leedu autorite Vytautas V. Landsbergise ja Giedrius Tamoševičiuse ajalooline draama „Poeet” jutustab sõjajärgsetest aastatest – andekas kirjanik visatakse nõukogudevastaste värsside eest kirjanike liidust välja, aga värvatakse kohe NKVD poolt, et ta looks sideme metsavendadega. Film keerulisest ajast, kus tuli teha keerulisi valikuid, võitis parima Balti filmi auhinna. Filmi saab näha 19. detsembrini.

Värskemat lähenemist stampidesse takerduvale eluloolisele muusikafilmile pakub oma linateoses „Mäss” Colombia režissöör José Luis Rugeles – see räägib ühest maailma suurimast salsamuusikust Joe Arroyost ja tunnistati võistlusprogrammi „Põhjusega mässajad” parimaks filmiks. Film on kavas 20. detsembrini.

Filmi „Vaikne süda” eest 2016. aastal PÖFFil grand prix´ võitnud Iisraeli režissööri Eitan Anneri uus film „Hea inimene” räägib rahahädas feministlikust produtsendist, kes hakkab tootma kunagi häid filme teinud, kuid siis ultraortodoksseks rabiks hakanud lavastaja eepilisel piiblilegendil põhinevat linateost – ja konfliktid on varmad tekkima. Filmi saab näha 20. detsembrini.

Ühe rahvusvaheliselt tuntuma eesti näitleja Bruno O´Ya lähenevat 90. sünniaastapäeva silmas pidades on kavas tema tuntumaid filme „Keegi ei tahtnud surra" – vaatajal on harukordne võimalus näha selle 1966. aastal valminud Leedu filmi restaureeritud varianti.

Vaadata saab ka Just Filmi parima noortefilmi grand prix´ võitnud ungarlase Noémi Veronika Szakonyi tööd „Kuus nädalat” ja noortežürii parima noortefilmi auhinna pälvinud Iisraeli režissööri Maor Zaguri linateost „Süütus”. Lisaks jõuavad ekraanile lastefilmid „Beanie”, „Oliveri universum” ja „Alfons Zitterbacke - klassireisi kaos!” ning noortefilmid „Paula” ja „Hingeloom”.

PÖFF Shorts esitles veebikinos kolme kassetti: võistlusprogrammide valikut „Shortsi rulett”, Iisraeli programmi „Maadlused inglitega” ja ülimenukat „Late Night Love´i” - viimane võtab fookusesse seksuaalsuse erinevad ilmingud.

Veebikino kava täieneb jooksvalt.

PÖFFi põhiprogrammi filmide piletid maksavad kaheksa eurot, mitmekesi vaatamise piletid 14 eurot. Just Filmi pilet maksab kuus, mitmekesi vaatamise pilet kümme eurot. Shortsi pilet seitse, mitmekesi vaadates 12 eurot.

Filme saab vaadata ainult Eestis.

PÖFFi veebikino leiad siit.