PÖFF : 2021 : BNFF
PÖFFi reede noolib kulmineeruva juubeliprogrammi kirssi tordil
Uudis
Pöffihunt

Uskumatult eriline PÖFFi viimane nädal on jõudnud oma haripunkti ning kuulutab homse auhinnatseremoonia eel välja ennastunustava nautimiskorralduse. Tänane kinoprogramm on otsast ääreni kultuuriga täidetud, et haarata viimaseid magusaid sõõme aasta parimatest filmielamustest ning lasta ennastunustavalt kanda end lummavatel visuaalidel ja meelihellitavatel helilainetel.

Maguskibedalt pitsitavad armukolmnurgad, filmiajaloo karismaatilised ikoonid ning karges eheduses pulseerivad heliread Uku Nuudist kuni Wu Tang Clanini välja. Tõepoolest – kõike ja rohkem kui küll ka kõige nõudlikumale tundemaailmale.

Uudista kõiki tänaseid PÖFFi filme siin.

PS! Tule varem kinno. Passide ja piletite kontroll võtab aega.

F_1_u.Q..jpg

u.Q.

Reede, 26. nov kell 18:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas filmitegijad

Uku Kuudi lindistatud lugusid teatakse rohkem, kui me arvata oskame. Maryn E. Coote'i (endise Marju Kuudi) poja Uku elu viis ta Nõukogude Liidust pagulusse Rootsi, sealt edasi Los Angelese muusikastuudiotesse, siis tagasi äsja taasiseseisvunud Eestisse ning hiljem amüotroofilise lateraalskleroosiga (ALS) võideldes kõlaritesse üle terve maailma. „u.Q." on tõeliselt kaasahaarav portreefilm varalahkunud muusikust ja tema kaasajast.

F_1_The_Wait.jpg

Ootus

Reede, 26. nov kell 19:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas filmitegijad

Soome saarestiku võluvas looduses kuumust õhkavate kaljude taustal leiab aset kirglik reetmine, mis leiab lõpuks mõistmist ja aktsepteerimist ning nii jäädakse läbi pimeda sügise ja kõleda talve uue kuuma suve ootele. Film põhineb Soome kirjaniku Juhani Aho romaanil „Õpetaja proua“, kuid tegevus on toodud kaasaega. Ka tänapäeval peab naine endalt küsima: kas ma julgen olla iseenda vastu läbinisti aus? Pingelises armukolmnurgas juhatab naise vabastava tõeni tema seksuaalsus, ühtaegu toores ja hingeline, hoolimatu ja õrn.

The-Sparks-Brothers-1611184373.jpg

Sparksi vennad

Reede, 26. nov kell 17:45, Apollo Kino Solaris

Kuidas saab üks popbänd olla samaaegselt üliedukas, alahinnatud, ülimalt mõjukas ning kriminaalselt unustuste hõlma vajunud? Seda pärast umbes 50 tegutsemisaastat, 25 stuudioplaati ja 250 salvestatud laulu? Nüüd saame salapäraloori koosluselt nimega Sparks. Kohustuslik eelsoojendus enne seda, kui dünaamiline duo Ron ja Russell järgmisel aastal Tallinna saabub. Film kuulub aasta parima dokumentaalfilmi Oscari soosikute hulka.

F_3_all_the_streets_are_silent.jpg

Tänavad vaikivad

Reede, 26. nov kell 18:30, Apollo Kino Solaris

„Tänavad vaikivad“ on kütkestav uurimus, mis avab seosed hiphopmuusika, rulasõidu, tänavamoe ja -kunsti vahel. Kuigi need on omavahel alati mingitpidi seotud olnud, siis Jeremy Elkini Eli Morgan Gesleri videoarhiivist tiivustatud dokumentaal keskendub Ameerika idaranniku legendidele ja ikoonidele. Filmis kohtab artiste Mobyst Wu Tang Clan’ini, sõna saavad ikoonilised raadio-DJ’d Stretch Armstrong ja Bobbit.

Respect_02.jpg

Respect

Reede, 26. nov kell 20:15, Coca-Cola Plaza

Aretha Franklin. Souli kuninganna. Esimene naine rock'n'roll’i Kuulsuste Hallis. Kuigi keegi ei küüni kunagi samadesse kõrgustesse, kus Aretha resideerus, võib siiski öelda, et olemasolevatest variantidest leiti parim võimalik: rolli eest muusikalfilmis „Dreamgirls“ Oscari võitnud lauljatar ja näitleja Jennifer Hudson annab endast 100 protsenti ja paar pügalat veel pealegi, et Aretha ja tema elu oleks kinolinal vääriliselt esindatud. DDA Spotlight auhinna laureaat.

F_3_Jane_by_Charlotte.jpg

Charlotte Jane'ist

Reede, 26. nov kell 21:00, Apollo Kino Solaris

Näitleja Charlotte Gainsbourg loob kauneima portree ikoonilisest muusikust, näitlejast ja oma emast Jane Birkinist. Charlotte võtab režissööri rollis ette väljakutse kaevuda oma ema tundeilma, kus on suure armastuse ja hoolega alles hoitud ka kõik see, mida ei saa päevavalgele tuua. Cannes'i filmifestivalil esilinastunud dokumentaalfilmis toob Charlotte oma ema lavade rambivalgusest koju, millest on peagi saamas muuseum.

F_2_The_King_of_All_the_World.jpg

Kogu ilma kuningas

Reede, 26. nov kell 17:15, Coca-Cola Plaza

Paljude auhindadega pärjatud hispaanlasest suurmeister Carlos Saura liidab taas kord jõud Oscari-võitjast operaatori Vittorio Storaroga. Saura vormib Mehhiko folkloori ja popkultuuri imelise tutvustamise käigus neljandat seina purustava loo, mis annab talle täieliku loomingulise vabaduse ja tohutu improviseerimisruumi. Tema imelise käekirjaga film on otsekui ülistus tantsule, muusikale ja popkultuurile, mis avab värava lummavasse maailma.