PÖFF : 2021 : BNFF

Euroopa esilinastus

Kogu ilma kuningas

Ingliskeelne pealkiri
The King of All The World
Venekeelne pealkiri
Король всего мира
Pealkirja originaal
El Rey de todo el mundo
Režissöör
Carlos Saura
Riik
Mehhiko, Hispaania
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm - väljaspool võistlust
Žanr
muusikaline film
Teema
tants, armastus, noored, muusika

Manuel, teatritööst mõnda aega eemal viibinud kuulus lavastaja, juhib kirgi ja muusikat täis näidendi lavaletoomist. Ta palub abi tunnustatud koreograafilt, oma eksabikaasalt Saralt. Üheskoos valivad nad välja rolle esitavad noored tantsijad, kelle rivaalitsemine ja konfliktid ei jää vaid lavalaudadele. Proovides kipuvad emotsioonid üle keema, pinged kasvavad ja tantsijad annavad endast kõik, et silma paista. Väljendusrikka Mehhiko muusika ja jõuliste esituste ühenduses sünnib lavastus, milles põimuvad tragöödia, väljamõeldis ja tegelikkus.

Paljude auhindadega pärjatud hispaanlasest suurmeister Carlos Saura leiab sedapuhku inspiratsiooni Mehhikost. Saura liidab taas kord jõud Oscari-võitjast operaatori Vittorio Storaroga, kellega koos on valminud ka „Flamenco“, „Tango“ ja veel mitu tema filmi.

„Kogu ilma kuningas“ on vändatud eesmärgiga näidata Mehhiko kultuurilist rikkust ja mitmekesisust. Saura vormib Mehhiko folkloori ja popkultuuri imelise tutvustamise käigus neljandat seina purustava loo, mis annab talle täieliku loomingulise vabaduse ja tohutu improviseerimisruumi. Storaro imelise käekirjaga film on otsekui ülistus tantsule, muusikale ja popkultuurile, mis avab värava lummavasse maailma. Filmi suhtes kirglikud ja entusiasmi täis, nautisid mõlemad geeniused selle uue meistriteose meieni toomist.

Režissöör
Carlos Saura
Stsenarist
Carlos Saura
Osades
Ana de la Reguera, Manuel Garcia-Rulfo, Enrique Arce, Manolo Cardona, Damián Alcázar
Produtsent
Eusebio Pacha, Bella Gónzalez
Operaator
Vittorio Storaro
Monteerija
Vanesa Marinbert
Muusika
Alfongo G. Aguilar, Carlos Rivera
Produktsioon
Pipa Films
Rahvusvaheline müük
Latido
Kestus
Keel
hispaania
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Carlos Saura

Carlos Saura (snd 1932) oli elukutseline fotograaf, enne kui hakkas 1950. aastate keskel filme tegema. Saurat peetakse viimase nelja aastakümne juhtivaks Hispaania režissööriks, kelle esimene lühifilm "La tarde del domingo" valmis juba 1957 ning kelle filmid nagu "La caza" (1966), "La prima Angélica" (1974), "Mama cumple 100 años" (1979) jpt on võitnud kõrgeid auhindu rahvusvahelistel festivalidel. 2022. aasta 4. jaanuaril tähistab režissöör oma 90. sünnipäeva. Carlos Saura on tänavune PÖFFi elutööpreemia laureaat.

Valik: Llanto por un bandido (Weeping for a Bandit, 1964), Le Jardin de las delicias (The Garden of Delights, 1970), Ana y los lobos (Anna and the Wolves, 1973), Dulces horas (Sweet Hours, 1982), Antonieta (1982), Carmen (1983), Ay, Carmela! (1990), Sevillanas (1992), Tango (1998), Goya (Goya in Bordeaux, 1999), Bunuel y la mess del rey Salomon (Bunuel ja kuningas Saalomoni laud, PÖFF 2001), Salomé (2002), Fados (2007, PÖFF 2008), Io, Don Giovanni (Mina, Don Giovanni, PÖFF 2009), Flamenco Flamenco (2010), Jota de Saura (2016), El rey de todo el mundo (The King of All the World 2021)

Seansid

Saal 2 Coca-Cola Plaza
Seanss150201 / Kogu ilma kuningas
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedEsebio Pacha - produtsent, Alexandra Fierro - produtsent
Q&A kestus
Seansi kestus
Saal 3 Apollo Kino Solaris
Seanss161201 / Kogu ilma kuningas
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus
Seanss172104 / Kogu ilma kuningas
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus