PÖFF : BNFF

Maailma esilinastus

Ootus

Ingliskeelne pealkiri
The Wait
Venekeelne pealkiri
Ожидание
Pealkirja originaal
Odotus
Režissöör
Aku Louhimies
Riik
Soome
Aasta
2021
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama

Produktiivne ja rahvusvaheliselt tuntud Soome režissöör Aku Louhimies („Rahutud“, „Paha maa“, „Tundmatu sõdur“ jpt), kes mullu viis Eestis läbi ka oma spioonipõneviku „Omerta 6/12“ võtted, on koroona tingimustes otsustanud läheneda filmitegemisele keskkonnateadliku pioneerina, tehes esimese Soome filmi, kus keskkonda paisatud süsinikukogus on viidud miinimumini, ning kasutades selleks nii näitlejate kui ka tehnilise poole pealt minimaalset võttetruppi ja valmistades kohalikest toorainetest taimetoitu. Filmi idee autor, kaasstsenarist ja peaosatäitja Inka Kallén viis muuhulgas ise läbi igahommikused joogatunnid ning küpsetas iga päev võttetrupile.

Film põhineb Soome kirjaniku Juhani Aho romaanil „Õpetaja proua“, kuid tegevus on toodud kaasaega. Ka tänapäeval peab naine endalt küsima: kas ma julgen olla iseenda vastu läbinisti aus? Pingelises armukolmnurgas juhatab naise vabastava tõeni tema seksuaalsus, ühtaegu toores ja hingeline, hoolimatu ja õrn.

Soome saarestiku võluvas looduses kuumust õhkavate kaljude taustal leiab aset kirglik reetmine, mis leiab lõpuks mõistmist ja aktsepteerimist ning nii jäädakse läbi pimeda sügise ja kõleda talve uue kuuma suve ootele.

Dagmar Raudam

Režissöör
Aku Louhimies
Stsenarist
Inka Kallén, Aku Louhimies
Osades
Inka Kallén, Aku Hirviniemi, Andrei Alén, Adeliina Arajuuri
Produtsent
Andrei Alén, Kaarina Gould, Aku Louhimies
Operaator
Johan Wasicki
Monteerija
Ben Mercer
Muusika
Esa-Pekka Salonen
Produktsioon
Backmann & Hoderoff
Kestus
Keel
soome
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Aku Louhimies

Aku Louhimies (snd 1968) lõpetas Helsingi Ülikooli ning astus siis Kunsti- ja Disainikooli filmi ja televisiooni õppima. Enne oma esimest täispikka mängufilmi „Rahutud“, mis linastus ka 2000. a PÖFFil, lavastas ta mitmeid dokfilme ja telesarju. 2002. a valminud „Kuuvalgel“ viis lavastaja Soome edukaimate filmitegijate hulka. Tema kolmas film, 2005. a festivalidel (sh ka PÖFFil) ringelnud „Paha maa“ tegi puhta töö kodumaiste filmiauhindade Jusside jagamisel, võites 8 olulisemat auhinda. Louhimiehe film „Lahtikistud mees“ osales PÖFFi võistlusprogrammis 2006. aastal. 2017 linastunud „Tundmatu sõdur“ oli üks Soome enimvaadatuim film ja linastus samuti PÖFFil. „Ootus“ on Louhimehe kümnes täispikk film. Novembris jõuab kinolinadele ka tema osaliselt Eestis valminud 11. film „Omerta 6/12“.

Levottomat (Rahutud, PÖFF 2000), Kuutamolla (Kuuvalgel, PÖFF 2002), Paha maa (PÖFF 2005), Valkoinen kaupunki (Jäine linn, 2006), Riisuttu mies (Lahtikistud mees, PÖFF 2006), Käsky (Tears of April, 2008), Vuosaari (Naked Harbour, 2012), 8-pallo (8-pall, PÖFF 2013), Tuntematon sotilas (Tundmatu sõdur, PÖFF 2017), Odotus (The Wait, 2021), Omerta 6/12 (2021)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Seansid

Saal 8 Coca-Cola Plaza
Seanss140603 / Ootus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
iSense saal Coca-Cola Plaza
Seanss150101 / Ootus
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedInka Kallen - stsenarist, näitleja, Aku Louhimies - režissöör, Andrei Alén- näitleja
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus
Seanss162103 / Ootus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss171505 / Ootus
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus