PÖFF : 2021 : BNFF

Sparksi vennad

Ingliskeelne pealkiri
The Sparks Brothers
Venekeelne pealkiri
The Sparks Brothers
Režissöör
Edgar Wright
Riik
Ühendkuningriik, USA
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Doc@PÖFF
Žanr
muusikaline film

Kuidas saab üks popbänd olla samaaegselt üliedukas, alahinnatud, ülimalt mõjukas ning kriminaalselt unustuste hõlma vajunud? Seda pärast umbes 50 tegutsemisaastat, 25 stuudioplaati ja 250 salvestatud laulu? Kuidas saab olla oma žanris teerajaja, kui Pet Shop Boys pole üheski intervjuus neid oma mõjutajana maininud, sellise küsimuse peale alati nina kirtsutades?

Nüüd saame vastused pea kõigile nendele küsimustele, sest selle ansambli suur fänn filmivirtuoos Edgar Wright („Shaun of the Dead“, „Hot Fuzz“) on kogunud kaamerate ette kõik omataolised fännid ning kaevanud end läbi üüratust kogusest arhiivimaterjalist, et natukenegi eemaldada salapäraloori koosluselt nimega Sparks.

Filmis saavad sõna bändi sellised suured austajad nagu Flea, Beck, Jason Schwartzman või Neil Gaiman ning Wright viib vaatajad ‒ kes muide ei pea üldse olema selle bändi austajad ega isegi mitte sellest kooslusest varem midagi kuulnud ‒ kummalisele odüsseiale läbi aastakümnete, teejuhtideks ekstsentrilised vennad Ron ja Russell Mael, kes on omalt poolt panustanud muusika värvikasse ajalukku ansambliga, mille puhul on väga suur tõenäosus, et tegu on sinu lemmikbändi lemmikbändiga... Kas on lihtsalt kokkusattumus, et „This Town Ain't Big Enough For the Both of Us“ nägi ilmavalgust aastapäevad enne seda, kui näiteks Queen oma „Night at the Opera“ kauamängivaga rahva ette astus? Võib-olla...

Kohustuslik eelsoojendus enne seda, kui dünaamiline duo Ron ja Russell järgmisel aastal Tallinna saabub.

Film kuulub aasta parima dokumentaalfilmi Oscari soosikute hulka.

Tähelepanu! 26. novembri seansi eel toimub veebiplatvormi Kahoot vahendusel filmiviktoriin, kus saavad osaleda kõik soovijad. Peaauhinnaks on kaks tasuta pääset Sparksi kontserdile, mis toimub 4. mail Alexela kontserdimajas. Lisaks veel palju toredaid auhindu. Seoses mänguga palume seansile tulla 10 minutit varem.

Režissöör
Edgar Wright
Osades
Ron Mael, Russell Mael, Beck, Jane Wiedlin, Christi Haydon
Produtsent
George Hencken, Nira Park, Laura Richardson
Operaator
Jake Polonsky
Monteerija
Paul Trewartha
Muusika
Gary Welch
Produktsioon
Complete Fiction, Media Rights Capital
Levitaja
Estonian Theatrical Distribution / Hea Film
Rahvusvaheline müük
Focus Features
Kestus
Keel
inglise
Teised festivalid
Sundance

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Edgar Wright

Edgar Wright (snd 1974)

Valik: Shaun of the Dead (2004), Hot Fuzz (Valusad võmmid, 2007), Baby Driver (Põgenemise rütm, 2017), The Sparks Brothers (2021, doc)

Seansid

Saal 7 Coca-Cola Plaza
Seanss020501 / Sparksi vennad
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater
Seanss082203 / Sparksi vennad
Seansi kestus
Saal 2 Tallink Apollo Kino Solaris
Seanss151101 / Sparksi vennad
Seansi kestus
Treiler