PÖFFi kolmapäev lahkab inimlikkuse väärtusi
Uudis
Elise Jagomägi

Kuidas sina sellises olukorras käituksid? Tänased PÖFFi filmid uurivad, kas maal elamist on võimalik OnlyFansiga ära majandada nii, et armastust ka jagub ning kuidas üldse suhtes olemine ennast ära tasub.

Selle aasta novembrikuu esimene päev kuulutas saabuvat PÖFFi omapärasel viisil. Uudiskünnise ületas video jalgratturi ja autojuhi vahel toimunud õnnetusest ja seda kahel põhjusel. Esiteks oli juhtumi üheks osapooleks poliitik. Teiseks sütitas see juhtum üksjagu furoori küsimuses, kas tegu oli kokkupõrke, otsa- või ettesõitmisega. Tänaste soovituste esimene film „Õnnetus” algab kummastavalt sarnase avarii ja sellest salvestatud videoga, mis arrogantse liiklusraevu kaardistamisega ei piirdu, vaid käivitab ootamatute süžeepööretega haarava õigluse jalule seadmise lahingu.

Õigluse teemal kulgeb ka võimsalt tugeva süžeega põhivõistlusprogrammi film „Keegi ei märganud“, mis lahkab naise õigusi ja kohustusi oma keha üle äärmiselt komplitseeritud ja seni sõnastamata teravate küsimuste kaudu. Päeva emotsionaalset laengut on omakorda tasakaalustamas üks „Neetud kohvilaud”, mis mustas komöödias muutub saatuslikuks äsja lapsevanemateks saanud paarikesele ning täiuslikud inimesed ehk biotitaanid filmis „Kuldlõige”, kes teavad, et ainus pääsetee on planeedilt Maa lihtsalt esimesel võimalusel põgeneda.

Vaata kõiki kolmapäeval PÖFFil linastuvaid filme siit.

F_1_The_Accident

Õnnetus

23. nov, kolmapäev kell 18, Coca-Cola Plaza

Rahvusvahelisel esilinastusel külas stsenarist, režissöör ja monteerija B. Carboni

Joana on jalgrattaga teel tööle. Ootamatult sõidab talle ette auto, mille juhil pole ratturist sooja ega külma — mida uhkem auto, seda suurem eesõigus. Ühe inimese õnnetus on teistele sensatsioon. Nii ei lähe kaua aega mööda, kui Joana leiab video juhtunust YouTube’i avarustest. Tal oli küll plaanis õnnetus maha vaikida, kuid nüüd seisab ta taas ootamatult vastamisi autot juhtinud Elaine’iga. Sel korral on aga võim Elaine’i ja ta poja saatuse üle Joana käes.

F_4_And_Yet_We_Were_All_Blind

Keegi ei märganud

23. nov, kolmapäev kell 18:30, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör B. Pollet ja näitleja M. Wyler

„Keegi ei märganud“ räägib intiimse loo Claire’ist, kes on tark noor naine ja kahe lapse ema ning elab oma abikaasaga harmoonilises kooselus. Kui politsei leiab nende maja lähedalt vastsündinu, keda usutakse olevat Claire’i oma, muutub paari elu tõeliseks põrguks. Claire väidab, et ta ei teadnud end rase olevat. Nii saab alguse põhjalik topeltuurimine, mille eesmärk on mõista keha salakavalat käitumist ning teadvusetuse seisundit, milles Claire sünnituse ajal viibis.

F_6_21_Paradise

Paradiisi tee 21

23. nov, kolmapäev kell 21:30, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör N. R. Medina jt

Julio ja Mateo on noored naturistid, kes elavad moodsas konteineritest tehtud majas maapiirkonnas. Nende igapäevaelu on suurel määral seotud põllu ja merega. Kontrastina sellele on nad leidnud oma elustiili, jagades oma kõige intiimsemaid hetki OnlyFansis, tasulises sotsiaalvõrgustikus. „Paradiisi tee 21“ aus armastuslugu kahest inimolendist, kes tunduvad jagavat ühist saatust, kuid on tegelikult sama eksinud nagu kõik teised.

F_1_The_Coffee_Table

Neetud kohvilaud

23. nov, kolmapäev kell 19, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör C. Casas

Jesus ja Maria on paarike, kelle suhtes on rasked ajad. Sellegipoolest on nad just lapsevanemateks saanud. Et asuda uut elu kujundama, otsustavad nad osta uue kohvilaua. See otsus muudab nende eksistentsi. Peategelastest paar kogeb mitmesuguseid „päriselu“ olukordi, mida kirjeldatakse nii piiripealse musta huumoriga, et tekib küsimus, kas selle üle ikka sobib naerda.

F_2_The_Chambermaid

Toatüdruk

23. nov, kolmapäev kell 18:45, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör ja stsenarist M. Č.Solčanská jt

Film, mis sobib täiuslikult kriitikute valiku peenikese punase joone kohale. „Toatüdruk“ on liigutav romantiline melodraama 15-aastasest Ankast ja rikkast Resist, kes on küll täpselt sama vana, kuid asub sotsiaalse redeli teises otsas. Mõlemad saavad aru, et nad on leidnud teineteises hingesugulase, nagu paljudes maailmakirjanduse klassikalistes raamatutes. Kahest noorest saavad parimad sõbrad ja armastajad, kuid siis saabub Esimene maailmasõda.

F_4_Phi_1_618

Kuldlõige

23. nov, kolmapäev kell 19:30, Coca-Cola Plaza

Rahvusvahelisel esilinastusel külas režissöör T. Ushev

Düstoopiline muinasjutt, tõde oma filosoofilises olemuses: uus surematu rahvas, bioloogiliselt täiuslikud inimesed ehk biotitaanid valmistuvad hiiglasliku kosmoselaeva pardal Maalt igaveseks lahkuma. Kartmatult futuristlikus pilguheidus totalitarismile peitub maailma muutmise võti ühes raamatus… Mängufilmi režissöör Theodore Ushev on rahvusvaheliselt tunnustatud animafilmide meister, kes on võitnud üle 200 auhinna ja on ka Oscari nominent.

F_2_In_The_Morning_Of_La_Petite_Mort

Hommikune orgasm

23. nov, kolmapäev kell 21:45, Coca-Cola Plaza

Maailma esilinastusel külas režissöör Y. Wang

„Hommikune orgasm“ on filmileid Taiwanist. Tugeva stsenaariumiga film kasutab dialoogi asemel pigem liikuvate piltide jõudu ja mitteverbaalse suhtluse jõudu. Toidukuller on armunud õrnahingelisse prostituuti. Ta üritab naise lähedust otsida, kuid too kaob ühtäkki jäljetult. Segaduses mees tõrjub keskealise filipiinlannast koristaja Heleni lähenemiskatseid, keda kogukonna politseikomissar sageli seksuaalselt kuritarvitab.

Teised külalised

Erakordne Ginji, maailma esilinastusel külas R. Mino

Meist, kuid mitte ainult, maailma esilinastusel külas režissöör J. R. Lana jt

Teine laps, rahvusvahelisel esilinastusel külas K. Jin-Young

Soo, külas režissöör Ergo Kuld, näitleja Franz Malmsten jt

Ellujäämisaeg, külas režissöör K. Buožytė