Soo

Ingliskeelne pealkiri
The Bog
Venekeelne pealkiri
Болото
Pealkirja originaal
Soo
Režissöör
Ergo Kuld
Riik
Eesti
Aasta
2021
Festival
26. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Balti filmi võistlusprogramm
Žanr
ajalooline draama, ekraniseering
Teema
armastus, sotsiaalne staatus, eneseotsing, kättemaks

Tere tulemast lummavatesse ja salapärastesse Eestimaa soodesse, kus melanhoolne armastuse ja vihkamise lugu täies hiilguses ja armukadeduses õide lööb. Maaliline loodus on täis üleloomulikke loitse, metsikuid vaimolendeid ja erootilisi ahvatlusi. Ergo Kuld arendab edasi oma kiindumust populaarse Eesti kirjaniku Oskar Lutsu töödesse: kaks aastat tagasi mugandas ja lavastas ta armuloo „Talve“ (ehk „Kus on su süda“), mida käis kohalikes kinodes vaatamas 150 000 inimest ja mis seadis ka suuremaid sihte.

Suurepärane produktsioon julgustab kujutama ette ohtlikku armukolmnurka sõja ajal, 1917. aastal. Tundub, et tegu on ülimalt lihtsa klassikalise looga ausast noormehest, vägivaldsest koletisest ja ühest kaunist neiust nende vahel, kuid paraku pole kõik nii lihtsalt selgitatav. Peenelt sillutatud eluteelt kõrvale astudes hiilivad nurga taga julmad tuleproovid. Kunstnik Toomas naaseb boheemlikust Pariisist, et külastada venda, kellest ta pole ammu välja teinud ja kes elab üksildases puuonnis. Noor playboy unistab metsade ja soode rüpes stressivabast ja rahulikust puhkusest, kuid hakkab pooljuhuslikult lummava kire mõjul esimesest pilgust flirtima merineitsit meenutava salapärase Hildaga. Peaaegu kohe ilmub nähtavale inetu ja moondunud Madjak, kes nõuab sookaunitari enda kirglike ihade rahuldamiseks. Ta teeb ettepaneku võidelda armastuse nimel kirvega nagu vihasele koletisele kohane. Kuidas Toomas reageerib, et võõrast tüdrukut kaitsta?

Petlikult mitmekihilised karakterid varjavad oma tegelikke nägusid ja kavatsusi, kui režissöör arranžeerib dünaamilisi hüppeid eri žanride vahel, pakkudes nii märulit, komöödiat, romantilist draamat, trillerit kui ka isegi õudusfilmi elemente. Sünged fantaasiad, hallutsinatsioonid ja sürreaalsed unenäod on soos tavalised, koos keeruliste trikkidega ja veealuste kokkupõrgetega, mille näitlejad tegid ise, dublante kasutamata.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Ergo Kuld
Stsenarist
Martin Algus
Osades
Franz Malmsten, Hanna-Ly Aavik, Liis Remmel, Martin Kork, Grete Kuld
Produtsent
Kristian Taska, Veiko Esken, Tanel Tatter
Operaator
Ergo Kuld
Monteerija
Ergo Kuld
Helilooja
Mick Pedaja
Produktsioon
Taska Film, Apollo Film Productions, Kassikuld
Levitaja
Hea Film
Kestus
Keel
eesti
Subtiitrid
inglise, vene
Režissöör
Ergo Kuld

Filmograafia
Talve (2020), Jahihooaeg (2021), Soo (The Bog, 2022), Vigased pruudid (2023)

Parima Balti filmi stipendiumi 5000 € väljapanija

Seansid

9. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss130702 / Soo
Subtiitridinglise, vene
Q&A külalisedErgo Kuld (Film Director), Veiko Esken (Producer), Kristian Taska (Producer), Tanel Tatter (Producer), Franz Malmsten (Actor)
Q&A kestus
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Lõunakeskus, Tartu
Seanss142302 / Soo
Subtiitridinglise, vene
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160401 / Soo
Subtiitridinglise, vene
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga