Maailma esilinastus

Erakordne Ginji

Ingliskeelne pealkiri
Ginji The Speculator
Režissöör
Ryuichi Mino
Riik
Jaapan
Aasta
2022
Festival
26. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
ajalooline seiklusfilm
Teema
eneseteostus, ajaloolised isikud

Vennad Minod taaselustavad vaimukalt samuraifilmide žanri imepäraselt meelelahutuslikus, tujutõstvas, lahedas ja stiilses „tunne-end-hästi-ja-peta-osavamalt“ ajaloolises fantastilise muusikalise vahemänguga komöödias pärast unustamatut ja südantlõhestavat filmi „Las saatan naerab“ (osales PÖFFi ametlikus võistlusprogrammis 2021). Ryuichi Mino läheb ajas tagasi 1730. aastatesse, hoidudes rabavatest võitlusstseenidest, väärikatest harakiridest, karistavatest mõõgateradest ja eepilistest lahingutest. Selle asemel tutvustab ta kentsakaid ärivõtteid, mis pärinevad senikuulmatutest seadustest, kohalikke valuutasid ja isegi aktsiaturgu, kus riisikullerid toovad õige hinna kohale poole päevatee kaugusel asuvast Osakast.

Riisiturg töötas Edo ajastul nagu tänapäevane toiduturg. Valdav osa igas kuningriigis kogutud riisist saadeti elava kauplemisega oksjonitele Osaka suurimal turuplatsil. Riisi standardsüsteemi kasutati igapäevase majanduse hindamiseks, kuid samuraidele tuli riisiga tribuuti maksta. Ühe „koku“ (ehk 6,35 kilo) riisi hind määrati „mommedes“, mis võrdus 10 „bu’ga“. Ehkki tegu on eheda väljamõeldisega, tundub see kõik nii ainulaadne ja lummav, et jääb üle vaid kummardada.

Osav müügimeister Kihei veenab uudishimulikku isata poissi Ginjit minema kohalikule riisiturule Otsu külas. Saame jälgida, kuidas jonnakas Ginji vaikselt kasvab, jälgib, sõbruneb mõjukate kaupmeestega, kogub enesekindlust, lükkab tagasi annetusi, joob saket, et oma mainet tõsta, ning tugevdab suhteid nii sõprade kui ka vaenlastega. Ginji otsustab vassida ja valetada, teeselda, sahkerdada ja petta nagu kõik normaalsed kaupmehed, kellel on teistest privilegeeritumad õigused. Riisi hinna kõikumised vastavalt ilmaoludele sunnivad Ginjid kohanema kiiremini laenude, lubaduste ja võlgadega, isegi kui tema lõppsihiks on andestus.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Ryuichi Mino
Stsenarist
Shin Mochizuki
Osades
Yu Uemura, Yuki Morinaga, Sei Matobu, Hikari Kuroki, Tomoya Maeno
Produtsent
Yucchi Shintani, Naohiro Takemoto
Operaator
Ryotaro Kawaguchi
Monteerija
Akimasa Kawashima
Helilooja
Rio
Produktsioon
KCI
Levitaja
Motion
Kestus
Keel
japanese
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Ryuichi Mino

Ryuichi Mino on lõpetanud Kyoto ülikooli filmikunsti erialal, pärast kooli lõpetamist alustas ta tööd režissööri assistendina nii filmide kui ka telelavastuste juures. Esimest täispikka filmi hakkas ta tegema koos venna Kazuhikoga, kellega koos asutati ka produktsioonifirma MINO Bros. Nende ühine debüütfilm „Rojin Farm“ pälvis publikuauhinna Kanazawa filmifestivalil 2018 ja linastus järgmisel aastal kodumaa kinodes. Ryuichi Mino teine täispikk film „Las saatan naerab“ linastus rahvusvaheliselt 2021. aasta PÖFFi põhivõistlusprogrammis.

Filmograafia
Rojin Farm (2017), Oni Ga Warau (Las saatan naerab, PÖFF 2021), Ginji The Speculator (2022)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss130102 / Erakordne Ginji
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedRyuichi Mino (Film Director), Yucchi Shintani (Producer), Ryotaro Kawaguchi (Cinematographer)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss142102 / Erakordne Ginji
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
9. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160703 / Erakordne Ginji
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga