Rahvusvaheline esilinastus

Teine laps

Ingliskeelne pealkiri
The Other Child
Režissöör
Kim Jin-young
Riik
Lõuna-Korea
Aasta
2022
Festival
26. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
psühholoogiline draama, thriller
Teema
peresuhted, lein, surm

Jäiselt müstiline triller, õnnistatud elava fantaasia ja ennekõike lapsnäitlejate rabavate näitlejatöödega. Tänu naisrežissööri enda leiutatud vaimukatele jahmatustele pääseme lähemale katoliikluse väljajuurimata ja tõelistele pattudele. Osavalt tõstatatud fantaasiad vaimude väljaajamisest, seestumisest ja taassünnist muunduvad aegamööda hingematvaks õuduseks, mis ei pruugi mõtetest kaduda ka tükk aega pärast linastust.

Sügavalt usklik perekond leinab oma vanimat poega Han-byuli. Mõlemad vanemad usuvad siiralt, et juhtunu taga on hea issanda Jeesuse käsi, kes nad valusate kannatustega proovile paneb. Kirikuõpetaja soovitab neil lapsendada erivajadustega laps, kellega jagada kogu armastust, mis on pärast traagilist õnnetust nende haavatud südametesse jäänud. Nii toovad leinavad vanemad oma koju nägemispuudega, kuid karismaatilise Isaaci, kes avaras kahekorruselises majas kiirelt oma koha leiab. Teravate meeltega poiss märkab, et heasüdamlik perekond koosneb endiselt seitsmest liikmest, ja on tunnistajaks nutva Han-byuli pidevatele külaskäikudele. Vapustavatest paljastustest segadusse aetud ema hakkab panema tähele märke, mida ta pole seni märganud.

Süütunne astub silmitsi kaine mõistusega. Lein läheb üle hirmuks. Kahtlused toovad koju kinnisideed. Uued juhtlõngad paljastavad valusaid valesid. Jumalik usk avab kõik väravad võimsalt saatanlikele manipulatsioonidele. Pikale veninud paranemisprotsess hajub uppunud saladustesse. Kui kaua saab uskuda millessegi, mida sosistas keegi, kes pole täiesti usaldusväärne? Kui kaugele on armastav ema valmis minema, et kaitsta oma lapsendatud last, kes paljastab ootamatult mitte just meeldiva tõe?

Edvinas Pukšta

Režissöör
Kim Jin-young
Stsenarist
Kim Jin-young
Osades
Park Hyo-ju, Kim MIn-jae
Produtsent
Ahn Byungrae
Operaator
Yang Kyun-sang
Monteerija
Lee Yeonjeong
Helilooja
Leevisa
Produktsioon
Engine Studio, Gozip Studio
Rahvusvaheline müük
Finecut
Kestus
Keel
korea
Subtiitrid
eesti, inglise
Režissöör
Kim Jin-young

Kim Jin-young on teinud lühifilmid „Heredity of Taste“ (2009) ja „Believe in Me“ (2010), mis võitis parima lühifilmi auhinna Seouli rahvusvahelisel filmifestivalil. Ta on kirjutanud ka romaani „Lies Hidden in My Backyard“.

Filmograafia
The Other Child (2022)

Parima filmi auhind, stipendium 5000 eurot National Geographicult

Seansid

2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss130202 / Teine laps
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedJin-Young Kim (Film Director)
Q&A kestus
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Lõunakeskus, Tartu
Seanss142303 / Teine laps
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
9. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss150701 / Teine laps
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga