PÖFFi võimsad raskekaalu esindajad, kes marsivad hinge ja jätavad jälje
Uudis
Pöffihunt

Suured tähendused saabuvad raskete lugudena. Sellesse valimisse on reastatud PÖFFi emotsionaalne raskekaal ühiskonna kõige haavatavamatest inimestest, kelle lahingud normaalsusega torkavad emotsiooni välja ka kõige külmematest silmadest.

Siin on end valmis seadnud filmid kõigile neile, kes julgevad kogeda elu teisest perspektiivist maailmas, mis toimib nende vastu. Filmid, mis rabavad, raputavad ning jätavad endast maha kellegi teises nahas läbi elatud kogemuse. Filmid, mis on tõeliselt võimsad.

F_4_animals.jpg

Elajad
Neljapäev, 18. nov kell 21:00, Coca-Cola Plaza.
Rahvusvaheline esilinastus. Külas režissöör Nabil Ben Yadir

Belgia režissööri Nabil Ben Yadiri film „Elajad“ on inspireeritud tõsielusündmustest. See räägib Brahimist, noorest mehest, kes on tegelikult gei ja sooviks kapist välja tulla. Tahtes end iga hinna eest vabaks murda, kaotab mees oma ohutunde. Aeglane ja võimas, kauni pildikeelega film vaatleb homofoobia eri vorme, viies vaataja pingelisele ja süüvivale teekonnale. Võrratu kaameratöö jälgib pikkade ja sügavate sarivõtetega talumatu viha mõju.

F_1_The_Radio_Amateur.jpg

Raadioamatöör
Neljapäev, 18. nov kell 18:15, Coca-Cola Plaza.
Rahvusvaheline esilinastus, külas filmitegijad

Kuuluvus on inimese põhivajadus. Tunda ennast ühiskonna osana on iseenesestmõistetavalt lihtne neil, kelle igapäevane hakkamasaamine ei ole määratletud erivajadusena. Pärast ema surma põgeneb Nikolas sotsiaaltöötajate eest oma lapsepõlve sadamalinna, kus ta kohtab endist koolikaaslast Anet, kes meest aidata otsustab. Nende ühine salamissioon hargneb hingesööbivaks looks armastusest, mille soe siirus sulatab üles ka kõige jäigemalt olmerutiini tardunud meeled.

F_7_Dark_Heart_of_the_Forest.jpg

Metsa tume süda
Laupäev , 20. nov kell 15:15, Coca-Cola Plaza.
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

„Metsa tume süda“ on liigutav film üksildusest ning armastuse ja rahu otsingutest, räägitud läbi noorte, kellel ei ole kunagi harjumuspärases mõttes perekonda olnud. Autorid on suutnud filmikunsti vahenditega tabada metsa pulbitsevat hinge ja loonud tugevaid sümboolseid allhoovuseid. Müstilise akustikaga kirikus salvestatud helikujundus, täpselt toone ja pooltoone tabav lavastus ning meeleolu kandev operaatoritöö hoiavad vaatajat endaga.

F_1_A_PLACE_CALLED_DIGNITY_KEYS.jpg

Väärikuse kool
Esmaspäev, 22. nov kell 18:15, Coca-Cola Plaza.
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

Pablo (12) saab stipendiumi, et minna õppima salapärasesse ja muust asustusest eemal paiknevasse erakooli, mille on rajanud Tšiilis Saksa asunikud. Colonia Dignidad ehk Väärikuse Kool oli kurikuulus kommuun Lõuna-Tšiilis, tihedalt seotud Augusto Pinocheti režiimi meetodite ja tegudega. Tšiili on üks riike, kus noorem sugupõlv on varmas ajalugu uurima ja sellest ka rääkima. Colonia Dignidad on üks nende lähimineviku tumedamaid varje.

F_4_The_Blind_Man_Who.jpg

Pime mees, kes ei tahtnud näha Titanicut
Esmaspäev, 22. nov kell 21:15, Coca-Cola Plaza.
Külas pordutsent Jani Pösö

Intensiivne ja ebatüüpiline action-thriller mehest, kes peab läbi käima põrgust, et jõuda oma armsama juurde. „Pime mees, kes ei tahtnud näha Titanicut“ on Soome režissööri Teemu Nikki („Halastushukkaja“, PÖFF 2017) viies täispikk mängufilm. Nikki stiili võiks kirjeldada kui heatahtlikku, kuid häbitult poliitilist satiiri inimkonna aadressil. Ta ei ole mitte kunagi näinud filmi „Titanic“.

F_2_make_the_devil_laugh.jpg

Las saatan naerab
Neljapäev, 25. nov kell 17:30, Coca-Cola Plaza.
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

Naiivne idealist pani toime võika kuriteo, et kaitsta oma ema Yukikot ja nooremat õde Madokat koduvägivalla eest. See on lugu tänapäeva samuraist. Võimas südantlõhestav draama kirjeldab palavikulist võitlust ellujäämise nimel väärikuse ja kustumatu optimismiga. Üks kõige ootamatumaid ja kahe silma vahele jäänud avastusi Aasia sõltumatul kinoskeenel. Rabavalt jahmatav lõpplahendus jääb kriipima veel kauaks pärast lõputiitreid.