PÖFF : 2021 : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Raadioamatöör

Ingliskeelne pealkiri
The Radio Amateur
Pealkirja originaal
El radioaficionado
Režissöör
Iker Elorrieta
Riik
Hispaania
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
psühholoogiline draama, draama

Kuuluvus on inimese põhivajadus. Tunda ennast ühiskonna ühisosana on iseenesestmõistetavalt lihtne neil, kelle igapäevane hakkamasaamine ei ole määratletud erivajadusena. Autistliku Nikolase vajadused on läbinisti harilikud. Ta soovib olla osa kogukonnast, teha ausat tööd, reisida ja näha maailma ning mõistagi armastada nii palju, kui süda vähegi kannab. Pärast ema surma põgeneb Nikolas sotsiaaltöötajate eest oma lapsepõlve sadamalinna, kus ta kohtab endist koolikaaslast Anet, kes meest aidata otsustab. Nende ühine salamissioon hargneb hingesööbivaks looks armastusest, mille soe siirus sulatab üles ka kõige jäigemalt olmerutiini tardunud meeled.

„Raadioamatööri” silmapaistvaks tugevuseks on filmi eriline voolavus, mille loob kaamerarežii ja näitlejatöö dramaturgiline ühtehingamine. See on film, kus iga kadreering ja stseeni ülesehitus teenib mõtestatult eesmärgipärast mõju saavutamist, mis jääb sügava tundena kumama veel pikalt pärast vaatamist. Režissöör Iker Elorrieta on ühtlasi ka filmi stsenarist, operaator ja produtsent. Sellest nähtub, et Elorrieta on teinud selle loo ühiskonna märkamatutest toimemehhanismidest väga tugeva autorinägemusena. Siinkohal saab vaid suurt rõõmu tunda, et ta endale kindlaks otsustas jääda, sest „Raadioamatöör” on võrratu oma igas tahus.

Elise Eimre

Režissöör
Iker Elorrieta
Stsenarist
Iker Elorrieta
Osades
Falco Cabo, Usue Álvarez, Jaime Adalid, Peio Arnáez, Arantza Galíndez
Produtsent
Alberto Sota Ruiz, Fernando Bofill
Operaator
Iker Elorrieta
Monteerija
Iker Elorrieta
Muusika
Aitor Etxebarria
Produktsioon
Begin Again Films, Nanu Films
Produktsioon
Begin Again Films
Kestus
Keel
hispaania
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Iker Elorrieta

Iker Elorrieta (snd 1977) on töötanud dokumentaalfilmide monteerijana televisioonis ja arvutil loodud heliteoste loojana Filmax Entertainmenti toodetud animafilmide juures. 2012 asutas ta omaenda tootmisfirma, kus lavastab ja produtseerib reklaamkampaaniaid, audiovisuaalseid projekte eri brändidele ja dokumentaalfilme nagu „Días de reparto“ (2009), „One Way“ (2010), „I Forgot Myself Somewhere“ (2017) jne. „Raadioamatöör“ on tema esimene täispikk mängufilm.

Seansid

Saal 2 Coca-Cola Plaza
Seanss070201 / Raadioamatöör
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus