Rahvusvaheline esilinastus

Väärikuse kool

Ingliskeelne pealkiri
A Place Called Dignity
Venekeelne pealkiri
Место под названием «Дигнидад»
Režissöör
Matias Rojas Valencia
Riik
Tšiili, Argentiina, Saksamaa
Aasta
2021
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
ühiskond, väärkohtlemine, seksuaalne vägivald, reetmine, haridus, ajalugu, poliitika

12-aastane Pablo saab stipendiumi, et minna õppima salapärasesse ja muust asustusest eemal paiknevasse erakooli, mille on rajanud Tšiilis Saksa asunikud. Temasugusele kutile näib see olevat tõeline privileeg ja nii saab poisist peagi kooli juhataja, onu Pauli lemmik. Vähehaaval satub aga Pablo tunnistajaks kummalistele juhtumistele, mis sunnivad teda käituma teistmoodi kui teised õpilased.

Colonia Dignidad ehk Väärikuse Kool oli kurikuulus kommuun Lõuna-Tšiilis, tihedalt seotud Augusto Pinocheti režiimi meetodite ja tegudega. Tšiili on üks riike, kus noorem sugupõlv on varmas ajalugu uurima ja sellest ka rääkima. Colonia Dignidad on üks nende lähimineviku tumedamaid varje.

Pärast oma imekaunist ja tundlikku (ja läbinisti sõltumatut) debüütfilmi „Root“ lavastab Matias Rojas, kes elab ise samuti Lõuna-Tšiilis, taas loo läbi süütu ja uudishimuliku lapse, ent samas ka läbi nooruki silmade, kellel on juba oma maailmavaade ja oskus nähtut hinnata. Režissöör suudab kaine pilguga äratada publiku meeltes tundeid, tekstuure ja isegi lõhnu, viies nad kaasa Pablo maailma.

„Colonia Dignidad“ pole üksnes metafoor riigist, kus tahetakse sellest õudusunenäost ärgata; see annab ka oma panuse mineviku haavade ravimisse. Ühtlasi aitab see avastada andekat režissööri, kellel on üllas missioon: publik ühendada ja näidata neile võimsa loo kaudu Pablo läbielamisi.

Javier Garcia Puerto

Režissöör
Matias Rojas Valencia
Stsenarist
Matias Rojas Valencia
Operaator
Benjamin Echazarreta
Rahvusvaheline müük
New Europe Film Sales
Kestus
Keel
saksa, hispaania
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Matias Rojas Valencia

Matías Rojas (snd 1984) on filmirežissöör ja -stsenarist, kes õppis filmi Santiago ülikoolis. Ta on teinud lühi-, dokumentaal- ja eksperimentaalfilme, millega on osalenud ka mitmetel rahvusvahelistel filmifestivalidel. Rojase esimene mängufilm „Root“ (2013) esilinastus San Sebastiani filmifestivalil ja seejärel paljudel festivalidel nagu La Habana, BAFICI, Palm Springs jt. Pärast täispikka filmi lavastas ta lühifilmi „I need to know“ (2015), mille tegemist toetas ja linastust organiseeris Cannesi filmifestivali Director's Fortnight sektsioon. Ta on ka üks Tšiili noori filmitegijaid ühendava filmi „Chile Factory“ (2015) kaasautoreid. „Väärikuse kool“ on tema teine täispikk film.

Raiz (Root, 2013), A Place Called Dignity (2021)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Seansid

8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100601 / Väärikuse kool
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss110101 / Väärikuse kool
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedMatias Rojas Valencia - režissöör, Giancarlo Nasi - produtsent, Linus Günther - produtsent, Leonie Wesselow - näitleja
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss122102 / Väärikuse kool
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
3. saal Apollo Kino Solaris
Seanss141206 / Väärikuse kool
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus