PÖFF : 2021 : BNFF
PÖFFi pühapäev toob toob kinodesse võidufilmid
Uudis
Pöffihunt

PÖFF ei lahku enne viimaste võimsate filmielamusteta! Selleks oleme täna täitnud kinod festivali võidufilmidega, mida on parimatest parimaks hinnanud rahvusvaheline žürii ning teravate kriimsilmadega pöffihundid, kelle lemmikule on täna pühendatud koguni kaks seanssi.

Õnneks ei sulge festivaliga kvaliteetfilmide laegas — PÖFFi veebikinno jõuavad juubeliprogrammi kõige säravamad filmielamused.

Uudista kogu PÖFFi pühapäevast kinokava siin.

F_3_Dear_Thomas.jpg

Armas Thomas

Põhivõistlusprogramm. Parima filmi grand prix, parim meesnäitleja
Pühapäev, 28. nov kell 15:15, Coca-Cola Plaza

Ida-Saksa kirjaniku ja filmimehe Thomas Braschi võitlused on vormitud poeetiliseks ja lummavaks kinematograafiliseks teekonnaks, mis räägib kunstnikust ja 20. sajandist tema elueal. Režissöör Andreas Kleinert ei järgi eluloofilmi tavapäraseid reegleid; ta on vorminud Braschi biograafiast kummarduse kunstile ja selle võimule midagi muuta. Imelise pildikeelega mustvalges filmis vahelduvad kaadrid reaalsuse ja palavikulise unenäo vahel.

F_2_Whispers_of_War.jpg

Sõja sosinad

Publiku auhind
Pühapäev, 28. nov kell 15:00, Coca-Cola Plaza
Pühapäev 28. nov kell 19:30, Apollo Kino Solaris

Kui algkooliõpetaja Khalil leiab materjalid, mis on filmitud sõja ajal Kurdistanis, tema kodulinnas Cizres, on ta sunnitud seadma kahtluse alla kogu oma senise eksistentsi Berliinis. Tema elu variseb kildudeks, kui ta tunneb videotest ära oma ammukadunud õe, keda on seni surnuks pidanud. Mees üritab teha kõik, et õega kontakti saada ja ta päästa ning teavitada avalikkust sellest jõhkrast sõjast. Paraku kaotab ta nii hoopis iseend.

F_1_no_looking_back.jpg

Rebi lahti ja unusta

Põhivõistlusprogramm. Parim naisnäitleja
Pühapäev, 28. nov kell 20:45, Coca-Cola Plaza

Olga vabaneb vanglast, kus istus selle eest, et torkas elukaaslasel silma välja. Soovides alustada uut elu, saabub ta koju, et võtta kaasa 10-aastane Maša, kes on olnud vanaema kasvatada. Pööraselt naljakas komöödia. Tähelepanelik vaataja tunneb ekraanil ära varjamatuid viiteid tuntud filmidele. See on lisaväärtus, kuid kõige tähtsam on näha kogu pakendi taga autori sõnumi sügavust, tugevat sotsiaalset sisu.

F_2_The_Wait.jpg

Ootus

Põhivõistlusprogramm. Parim muusika
Pühapäev, 28. nov kell 20:45, Kino Artis

Soome saarestiku võluvas looduses kuumust õhkavate kaljude taustal leiab aset kirglik reetmine, mis leiab lõpuks mõistmist ja aktsepteerimist ning nii jäädakse läbi pimeda sügise ja kõleda talve uue kuuma suve ootele. Film põhineb Soome kirjaniku Juhani Aho romaanil „Õpetaja proua“, kuid tegevus on toodud kaasaega. Pingelises armukolmnurgas juhatab naise vabastava tõeni tema seksuaalsus, ühtaegu toores ja hingeline, hoolimatu ja õrn.

F_3_Other_Cannibals.jpg

Teistsugused inimsööjad

Debüütfilmide võistlusprogramm. Parim film
Pühapäev, 28. nov kell 12:45, Coca-Cola Plaza

See ülimalt üllatav debüütfilm muutub igal kurvil ja käänakul kinematograafiliselt aina tummisemaks, pakkudes uskumatult hullumeelse sõbrakomöödia hetki, kust ei puudu ka vesterni elemendid, laskudes samal ajal järjekindlalt inimese meeleseisundi ja ihade sügavikku. Filmi peategelased Fausto ja Ivan üritavad murda inimkonna vanimat tabu; kauges, tööstuslinnade poolt alla neelatud orus üritavad nad iga hinna eest oma otsuse tagajärgedega leppida.

F_1_Immersion.jpg

Tundmatu vesi

​​Debüütfilmide võistlusprogramm. Eriauhind
Pühapäev, 28. nov kell 21:30, Coca-Cola Plaza

Eelarvamused, hirmud ja klassivahede kokkupõrked on liikumapanev jõud selles psühhodraamas, mis areneb peagi pinevaks trilleriks. Film, mille tegevus toimub peamiselt jahil, siinsed vaated ja hoiakud, kaamera liikumine, montaaživõtted ja suurepärased näitlejatööd kirjeldab usaldamatust ja diskrimineerimist. Film, mis lisaks nauditavale pingele ja tempole paljastab ühe olulise kaasaegse nähtuse: hirm teiste inimeste ees.

F_1_Her_Way_c71e5e8805 (1).jpg

Hakkaja naine

​​Debüütfilmide võistlusprogramm. Eriauhind
Pühapäev, 28. nov kell 19:30, Coca-Cola Plaza

Marie pole aga ei nähtamatu ega häbelik; ta on iseseisev ja uhke prostituut, kes võitleb oma õiguste eest seksitöötajana. Film vaatleb prostitutsiooni huvitava nurga alt, rääkides vabastavalt millestki, mida sageli peetakse tabuks, ning rõhutab naiste õigust otsustada oma keha üle. Oluline on ka ära märkida Netflixi hittsarjast „Helistage mu agendile!“ tuntud prantsuse näitlejanna Laure Calamy fantastilist näitlejatööd.

F_1_Other_People_key.jpg

Teised

Rahvusvahelise Filmiajakirjanike Ühingu FIPRESCi auhind
Pühapäev, 28. nov kell 16:30, Kino Artis

Värske ja vapustav draama miksib osavalt õnnetute inimeste argirutiini väljendusrikka vabas stiilis räppimisega. Kamil unistab oma esimese albumi salvestamisest, kuid isegi tema tüdruksõber, sotsiaalmeediasõltlane Anecia ei usu neid ponnistusi. Kamil elab endiselt ema kaitsva tiiva all ja kohtub meeleheitel pururikka Iwonaga kirglikeks seksseiklusteks, milles pole kübetki armastust.

F_4_Mukagali.jpg

Mukagali. Poeedi lahkumine

Oikumeeniline auhind
Pühapäev, 28. nov kell 15:30, Coca-Cola Plaza

Mukagali Makatajevit hakati tunnustama alles pärast tema surma 1976. aastal. Tänapäeval nimetatakse teda aga kasahhi kirjanduse legendiks. Lummava filmikeelega draama vaatleb Puškinit, Jesseninit, Dantet ja Shakespeare’i jumaldava Mukagali kolme viimast eluaastat. Režissöör Bolat Kalõmbetov kandis seda filmi endaga 15 pikka aastat ning esitab nüüd võimsa dramaturgiaga Nõukogude Liidu armutuid võimukoridore lõikava aususe ja ehedusega.