PÖFF : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Armas Thomas

Ingliskeelne pealkiri
Dear Thomas
Venekeelne pealkiri
Дорогой Томас
Pealkirja originaal
Lieber Thomas
Režissöör
Andreas Kleinert
Riik
Saksamaa
Aasta
2021
Programm
Põhivõistlusprogramm, Goethe Instituut esitleb: Uus Saksa film
Žanr
draama, ajalooline draama

Ida-Saksa kirjaniku ja filmimehe Thomas Braschi võitlused on vormitud poeetiliseks ja lummavaks kinematograafiliseks teekonnaks, mis räägib kunstnikust ja 20. sajandist tema elueal.

Ida-Saksamaa on alles lapsekingades riik, kuid Thomas Brasch on juba heidiku staatuses. Tema isa tahab aidata uut Saksamaad üles ehitada, kuid vanem poeg Thomas eelistaks kirjaniku ametit. Ta on järjekindel, ühtaegu nii unistaja kui ka mässaja. Braschi esimene näidend saab lavastuskeelu ning varsti pärast seda visatakse ta filmikoolist välja. Kui Nõukogude Liidu tankid 1968. aastal läbi Praha veerevad, korraldab Thomas koos kaastudengitega ülestõusu Berliini tänavatel. Isa teatab temast julgeolekule ja Thomas satub vanglasse. Pärast tingimisi vabastamist hakkab ta kõvasti tööd tegema, armastab ja kannatab ning kirjutab armastusest, ülestõusust ja surmast. Kuna pole lootustki, et teda Ida-Saksamaal kuulda võetaks, otsustab Thomas koos armastatud naisega lahkuda kodumaalt, mis neid kunagi omaks ei võtnud. Läänes saab ta kuulsaks ja tema raamatutest saavad menukid; tema filme kutsutakse kaks korda Cannesi filmifestivalile. Kuid Brasch keeldub võõrandumast ning naaseb pärast Berliini müüri langemist Ida-Berliini.

Režissöör Andreas Kleinert ei järgi eluloofilmi tavapäraseid reegleid; ta on vorminud Braschi biograafiast kummarduse kunstile ja selle võimule midagi muuta. Imelise pildikeelega mustvalges filmis vahelduvad kaadrid reaalsuse ja palavikulise unenäo vahel.

Christoph Gröner

Režissöör
Andreas Kleinert
Stsenarist
Thomas Wendrich
Osades
Albrecht Schuch, Jella Haase, Ioana Iacob, Jörg Schüttauf, Anja Schneider
Produtsent
Till Derenbach, Michael Souvignier
Operaator
Johann Feindt
Monteerija
Gisela Zick
Muusika
Daniel Michael Kaiser
Produktsioon
Zeitsprung Pictures
Rahvusvaheline müük
The Match Factory
Kestus
Keel
saksa
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Andreas Kleinert

Andreas Kleinert (snd 1962) on kaasaegse Saksa filmikunsti üks tunnustatumaid režissööre, kelle kino- ja telefilme näidatakse rahvusvahelistel A-klassi festivalidel. Tema debüütfilm „Leb wohl, Joseph“ (1990) esilinastus Locarnos, järgmine täispikk film „Lost Landscape“ (1992) võistles aga San Sebastiani festivalil. Ka tema teised filmid „Öised rajad“ (1999, PÖFFil 2000), „Mein Vater“, „Barriere“ jt on osalenud A-klassi filmifestivalidel nagu Cannes, Veneetsia ja Berliin.

Valik: Leb' wohl, Joseph (1990), Verlorene Landschaft (Lost Landscape, 1992), Im Namen der Unschuld (In the Name of Innocence, 1997), Wege in die Nacht (1999, Rajad pimeduses, PÖFF 2000), Mein Vater (2003), Freischwimmer (Head Under Water, 2007), Barriere (2010), Lieber Thomas (Dear Thomas, 2021)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Programmi esitleb

Seansid

Saal 8 Coca-Cola Plaza
Seanss110602 / Armas Thomas
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
iSense saal Coca-Cola Plaza
Seanss120102 / Armas Thomas
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedAndreas Kleinert - režissöör, Till Derenbach - produtsent
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus
Seanss132101 / Armas Thomas
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 2 Coca-Cola Plaza
Seanss170201 / Grand Prix: Armas Thomas
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Virtuaalsaal Veebikino
SeanssArmas Thomas
Subtiitrideesti, inglise