PÖFF : 2021 : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Teised

Ingliskeelne pealkiri
Other People
Pealkirja originaal
Inni ludzie
Režissöör
Aleksandra Terpinska
Riik
Poola, Prantsusmaa
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama

Silmapaistev lühifilm „Maailma parim ilutulestik“ (pälvis Cannesis auhinna 2017. aastal) sundis meid kannatamatult ootama Aleksandra Terpinska debüütmängufilmi, mis on geniaalne pärl. Režissöör voogab ambitsioonikalt hiphopi taktis ja riimib dialooge räpirütmides. Värske ja vapustav draama miksib osavalt õnnetute inimeste argirutiini väljendusrikka vabas stiilis räppimisega. Külma Varssavi rõõmutud kodanikud pobisevad nagu lahingräpparid üht jätkuvat a capella laulu ja me jälgime nende kättesaamatuid unistusi lakkamatult kiikudes.

Wannabe-räppar Kamil (viljakas ja andekas noor Jacek Beler, kes on jäänud naislavastajale truuks mainitud lühifilmist saati) unistab oma esimese albumi salvestamisest, kuid isegi tema tüdruksõber, sotsiaalmeediasõltlane Anecia (Magdalena Koleśnik filmist „Higi“) ei usu tema ponnistusi. Pururikkal seltskonnadaamil Iwonal (Sonia Bohosiewicz, kes pälvis Poola Kotka filmiga „Rezerwat“) on olemas kõik, mida hing ihkab, kuid ta on tüdinud luksusmängudest trofeenaise mänguväljakul. Kamil elab endiselt ema kaitsva tiiva all ja kohtub meeleheitel Iwonaga kirglikeks seksseiklusteks, milles pole kübetki armastust. Igaüks vajab erinevat perspektiivi, et hinnata oma eluteed ja andeid, lööke ja lõkse.

Imeline lüürik Aleksandra sai enesekindlust, töötades assistendina Wojciech Smarowski juures („Clergy“, „Hatred“, „The Mighty Angel“), kes on kutsutud PÖFFi võistlusprogrammi filmiga „Pulmapäev“. Terpinska taob uljalt õigeid rütme ‒ ta on võimas, ta on vägev. Põmaki!

Edvinas Pukšta

Režissöör
Aleksandra Terpinska
Stsenarist
Dorota Maslowska, Aleksandra Terpinska
Osades
Magdalena Kolesnik, Sebastian Fabijanski, Jacek Beler, Piotr Witkowski, Sonia Bohosiewicz
Produtsent
Beata Rzezniczek, Klaudia Smieja
Operaator
Bartosz Bieniek
Monteerija
Magdalena Chowanska
Muusika
Marek Aureliusz Teodoruk
Produktsioon
Madants
Produktsioon
New Europe Film Sales
Kestus
Keel
poola
Subtiitrid
inglise, eesti

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Aleksandra Terpinska

Seansid

Saal 2 Coca-Cola Plaza
Seanss100202 / Teised
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus