Rahvusvaheline esilinastus

Teised

Ingliskeelne pealkiri
Other People
Venekeelne pealkiri
Другие люди
Pealkirja originaal
Inni ludzie
Režissöör
Aleksandra Terpinska
Riik
Poola, Prantsusmaa
Aasta
2021
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
peresuhted, sotsiaalne staatus, vaesus, seksuaalsus

Silmapaistev lühifilm „Maailma parim ilutulestik“ (pälvis Cannes'is auhinna 2017. aastal) sundis meid kannatamatult ootama Aleksandra Terpinska debüütmängufilmi, mis on geniaalne pärl. Režissöör voogab ambitsioonikalt hiphopi taktis ja riimib dialooge räpirütmides. Värske ja vapustav draama miksib osavalt õnnetute inimeste argirutiini väljendusrikka vabas stiilis räppimisega. Külma Varssavi rõõmutud kodanikud pobisevad nagu lahingräpparid üht jätkuvat a capella laulu ja me jälgime nende kättesaamatuid unistusi lakkamatult kiikudes.

Wannabe-räppar Kamil (viljakas ja andekas noor Jacek Beler, kes on jäänud naislavastajale truuks mainitud lühifilmist saati) unistab oma esimese albumi salvestamisest, kuid isegi tema tüdruksõber, sotsiaalmeediasõltlane Anecia (Magdalena Koleśnik filmist „Higi“) ei usu tema ponnistusi. Pururikkal seltskonnadaamil Iwonal (Sonia Bohosiewicz, kes pälvis Poola Kotka filmiga „Rezerwat“) on olemas kõik, mida hing ihkab, kuid ta on tüdinud luksusmängudest trofeenaise mänguväljakul. Kamil elab endiselt ema kaitsva tiiva all ja kohtub meeleheitel Iwonaga kirglikeks seksseiklusteks, milles pole kübetki armastust. Igaüks vajab erinevat perspektiivi, et hinnata oma eluteed ja andeid, lööke ja lõkse.

Imeline lüürik Aleksandra sai enesekindlust, töötades assistendina Wojciech Smarowski juures, kes on kutsutud PÖFFi võistlusprogrammi filmiga „Pulmapäev“. Terpinska taob uljalt õigeid rütme – ta on võimas, ta on vägev. Põmaki!

Edvinas Pukšta

Režissöör
Aleksandra Terpinska
Stsenarist
Dorota Maslowska, Aleksandra Terpinska
Osades
Magdalena Kolesnik, Sebastian Fabijanski, Jacek Beler, Piotr Witkowski, Sonia Bohosiewicz
Produtsent
Beata Rzezniczek, Klaudia Smieja
Operaator
Bartosz Bieniek
Monteerija
Magdalena Chowanska
Muusika
Marek Aureliusz Teodoruk
Produktsioon
Madants
Rahvusvaheline müük
New Europe Film Sales
Kestus
Keel
poola
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Aleksandra Terpinska

Aleksandra Terpińska (snd 1983) on Varssavis elav ja töötav režissöör ja stsenarist, kes on spetsialiseerunud lühifilmide ja muusikavideode lavastamisele. Ta on õppinud filmi Katowice Sileesia ülikoolis ja psühholoogiat Wroclawi ülikoolis. Šarmantse ja väga moodsa misanstseeniga lühifilmiga „The Best Fireworks Ever“ tõi ta koju hinnatud Canal+ auhinna Cannesi festivali kriitikute nädalalt. „Teised“ on tema esimene täispikk film.

Parima filmi auhind, stipendium 5000 eurot National Geographicult

Seansid

8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss080604 / Teised
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100202 / Teised
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedAleksandra Terpińska - režissöör, Jacek Beler - näitleja, Anna Marzęda - tegevkunstnik, Marek Kalita - näitleja
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss132204 / Teised
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 1 Kino Artis
Seanss171503 / Teised
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus