PÖFFi neljapäev paneb paika inimlikkuse nurgakivid ning võtab mõõtu võimatuga
Uudis
Pöffihunt

Mida teha ja kuidas käituda, kui palutakse, et ole inimene? Tänane programm läheb vastuseid otsima ennekuulmatutesse sügavustesse ning toob argipäevadest räsitud mõttelagendikele hulganisti vastuseid, mis üksteisele kord sekundeerides ja siis oponeerides iseolemist sütitavad.

Alljärgnevalt võetakse ette kuuluvustunne kui inimese põhivajadus, eelarvamuste saatuslikud miraažid ja vihkamise allikad, mis pidurdamatult hirmu põhjatust kaevust kostuvad. Ja seda dramaturgilistel täistuuridel, kuna tänases valimis on ritta seadnud end võistlusprogrammide raskekaal nelja eriliselt võimsa filmi kujul.

Uudista kogu PÖFFi neljapäevast programmi siin.

F_3_The_Radio_Amateur.jpg

Raadioamatöör
Neljapäev, 18. nov kell 18:15, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

Kuuluvus on inimese põhivajadus. Tunda ennast ühiskonna osana on iseenesestmõistetavalt lihtne neil, kelle igapäevane hakkamasaamine ei ole määratletud erivajadusena. Pärast ema surma põgeneb Nikolas sotsiaaltöötajate eest oma lapsepõlve sadamalinna, kus ta kohtab endist koolikaaslast Anet, kes meest aidata otsustab. Nende ühine salamissioon hargneb hingesööbivaks looks armastusest, mille soe siirus sulatab üles ka kõige jäigemalt olmerutiini tardunud meeled.

F_6_Perpetuity.jpg

Igavesti igaveses
Neljapäev, 18. nov kell 18:30, Coca-Cola Plaza

„Igavesti igaveses” on Ungari tunnustatud kirjaniku Sándor Tari novelli adaptsioon, mille on omakorda Ungari kurikuulus raskekaalu režissöör György Pálfi verdtarretavalt võimsalt filmimaailma mässama pannud. „Igavesti igaveses” kehtestab ennast kõva maksahaagiga moraali pihta. Pálfi eelnevaid filme, eeskätt „Taxiderma”, on tunnustatud teiste seas Sundance’i, San Sebastiani, Karlovy Vary ja Cannes’i filmifestivalidel.

F_3_Occupation.jpg

Okupatsioon
Neljapäev, 18. nov kell 20:45, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

Pärast esietendust koguneb teatritrupp baari tähistama. Meeleolukat koosviibimist tuleb aga häirima purjus Nõukogude ohvitser. Kui ohvitser võtab välja püstoli, saavad baari külastajatest ühtäkki „vabadusvõitlejad“ Vene okupatsiooni vastu. Pärast filmi linastust kodumaal kirjutati arvustustes, et autor on tabanud midagi iseloomulikku just tšehhide jaoks. See pole nii. Filmis tunnevad ennast ära kõik Nõukogude režiimi all elanud rahvused.

F_3_animals.jpg

Elajad
Neljapäev, 18. nov kell 21:00, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

Belgia režissööri Nabil Ben Yadiri film „Elajad“ on inspireeritud tõsielusündmustest. See räägib Brahimist, noorest mehest, kes on tegelikult gei ja sooviks kapist välja tulla. Tahtes end iga hinna eest vabaks murda, kaotab mees oma ohutunde. Aeglane ja võimas, kauni pildikeelega film vaatleb homofoobia eri vorme, viies vaataja pingelisele ja süüvivale teekonnale. Võrratu kaameratöö jälgib pikkade ja sügavate sarivõtetega talumatu viha mõju.

F_5_torn.jpg

Lõhki rebitud
Neljapäev, 18. nov kell 19:00, Coca-Cola Plaza
Euroopa esilinastus

Inimesel võivad olla omad plaanid, aga saatusel on vahel varuks hoopis teised keerdkäigud. Nii juhtus 1999. aasta 5. oktoobril legendaarse mägironija Alex Lowe’iga, kes Tiibeti mägedes traagiliselt hukkus. Alexi parim sõber Conrad Anker pääses aga imekombel eluga. „Lõhki rebitud“ on intiimne dokumentaalfilm, mis näitab vaatajale nii mägironimise kui katsumusterohke spordiala nüansse kui ka tagajärgi.

F_4_belfast.jpg

Belfast
Neljapäev, 18. nov kell 21:15, Apollo Kino Solaris

Paar aastat pärast seda, kui Alfonso Cuaron tuli lagedale oma autobiograafiliste sugemetega ja ülimalt nostalgilise must-valge linalooga „Rooma“, toob Põhja-Iirimaa pealinnas üles kasvanud teeneline Shakespeare’i populariseerija Kenneth Branagh kinoekraanidele taas autobiograafiliste sugemetega ja ülimalt nostalgilise must-valge linaloo pealkirjaga „Belfast“. Film kuulub aasta parima filmi Oscari soosikute hulka.