Pühapäevasele PÖFFile panevad punkti võidufilmid
Uudis
Pöffihunt

Võrratu 27. PÖFF on lõppemas, kuid veel jõuab ära näha võidufilmid, mis võlusid nii žüriid kui ka kinopublikut!

F_6_Misericordia

Grand prix võitja

Lunastus

Rež: Emma Dante, riik: Itaalia
19. nov, pühapäev kell 21 Apollo Kino Coca-Cola Plazas

See on Emma Dante kolmas mängufilm, kaks esimest esilinastusid Veneetsia festivalil. Mereäärsel tühermaal, kuhu on tekkinud eluheidikute küla, elavad kolm prostituuti. See elu koosneb vaesusest, harimatusest ja vägivallast. Ainuke helgem kiir nende elus on Arturo, kelle eest nad ühiselt hoolitsevad. Noormees on nõrgamõistuslik laps täiskasvanud kehas. Milline saab olema Arturo saatus keskkonnas, mida ta pole ise valinud ega saagi puude tõttu valida?

F_1_The_Moon_Is_Upside_Down

Debüütfilmide võistlusprogrammi võitja

Kuu on tagurpidi

Rež: Loren Taylor, riik: Uus-Meremaa
19. nov, pühapäev kell 16 Apollo Kino Solarises

„Kuu on tagurpidi“ on pöörane ja nutikalt tumeda huumoriga vaatemäng. Uus-Meremaa vapustava maastiku ja karmide äärelinnade taustal maadlevad kolm naist rahuldamatu igatsusega emotsionaalse sideme järele. Režissöör Loren Taylo lavastamisanne ühendab huumori ja enesevaatluse. Ta ärgitab publikut nii naerma elu absurdsuse üle kui ka mõtisklema inimkogemuse sügavamate, sageli kibedate aspektide üle.

F_1_Smoke_Sauna_Sisterhood

Balti filmi võistlusprogrammi võitja

Savvusanna sõsarad

Rež: Anna Hints; riigid: Eesti, Prantsusmaa, Island
19. nov, pühapäev kell 19.30 Apollo Kino Coca-Cola Plazas

Eesti kinopärl. Tõsiseltvõetav kandidaat kahele Oscari nominatsioonile, Sundance’is auhinnatud ja Euroopa filmiakadeemia aasta parima dokumentaalfilmi eelvalikusse kuuluv linateos. Kui olete kunagi mõnes saunas higistanud, siis meenub kindlasti, et intiimses ruumis hakkab keegi ühel hetkel oma rõõme ja muresid jagama, et rahustada hinge ja paljastada valu. Vaimne, vapustav ja meeliülendavalt kaasahaarav kogemus väärib taas vaatamist.

F_6_Five_And_A_Half.._

Põhjusega mässajad võistlusprogrammi võitja

Viis ja pool armastuslugu Vilniuse korteris

Rež: Tomas Vengris; riigid: Leedu, Iirimaa, Läti
19. nov, pühapäev kell 21.00 Apollo Kino Coca-Cola Plazas

Pärast edukat debüütfilmi „Kodumaa“ proovib Tomas Vengris kätt keerukama jutuvestmisega, mida seob üks kindel koht – korter Vilniuses. Tühja korterit üüritakse erinevatele külalistele Iisraelist, Ungarist, Poolast ja Iirimaalt. Iga veebibroneeringuga areneb vana hoone seinte vahele uus lugu armastusest, vihkamisest, lootusest ja süütundest. Režissöör laiendab lühilugusid õrnade vihjete, korduvkülastuste ja kadunud või varastatud asjadega.

F_8_The_Land_Where_Winds_Stood_Still

Kriitikute valikud võistlusprogrammi võitja

Maa, kus tuul seisab paigal

Rež: Ardak Amirkulov, riik: Kasahstan
19. nov kell 19:00 Apollo Kino Solarises

Kasahstani tuulised stepid. Nälgivad inimesed söövad eesleid ja nõrgemaid kaaslasi. Toores, haarav ja kannibalistlik vestern, mis on inspireeritud 1930. aastate ajaloolisest suurest näljahädast. Halastamatu Župar põgeneb koos poegade Žolani ja Bošajga ellujäämise nimel. Ta püüab jõuda lapsepõlvekülla sugulaste juurde. Aastal 1926 elas Kasahstanis ligi neli miljonit kasahhi, kuid jõhker nõukogude kollektiviseerimine põhjustas genotsiidi mille käigus suri 1937. aastaks üle miljoni kodaniku.

F_5_Once_Again

Publiku lemmikfilm

Veel üks kord

Rež: Boaz Yakin; riik: USA
19. nov, pühapäev kell 18.15 Apollo Kino Coca-Cola Plazas

Hiphop-fantaasias avaneb maagiline uks unenäolisesse elu- ja mälumaailma. Tapmise eest rängalt karistatud räppar ja hiphoppar DeRay ei karda midagi ega kedagi. Ta ei jõudnud kunagi tippu, kuid on kõiges süüdi. Tõeliselt ameerikalik suure hingega indie film hüppab salapärases paralleelses universumis edasi-tagasi hämmastava pulseeriva energiaga, mida rõhutab veelgi tipptasemel akrobaatiline koreograafia.

F_2_Dyad

Just Film Grand Prix

Dyad

Rež: Yana Titova; riik: Bulgaaria
19. nov, pühapäev kell 13.45 Apollo Kino Solarises

Vaesest perest 16-aastane Dida ja tema sõbranna Iva on koolis kõige populaarsemad. Tüdrukute seas, sest kõik tahavad olla nendega sama lahedad. Poiste seas aga seepärast, et nad pakuvad raha eest seksiteenuseid ja paljaid pilte. Kui Didal tekib võimalus minna elama Ameerikasse põgenenud ema juurde, peab tüdruk kiiresti ajama kokku lennupiletiks vajaliku raha. Karm, aga särtsakas film vanematele noortele, mis kõrvutab osavalt Ameerika unelma ja Bulgaaria reaalsuse, kus elavad miljonid inimesed iga päev.