Maailma esilinastus

Veel üks kord - Publiku lemmikfilm

Ingliskeelne pealkiri
Once Again (for the very first time) - Audience Award Winner
Režissöör
Boaz Yakin
Riik
USA
Aasta
2023
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama, muusikaline film
Teema
inimsuhted

Hiphop-fantaasias avaneb maagiline uks unenäolisesse elu- ja mälumaailma. Tapmise eest rängalt karistatud räppar ja hiphoppar DeRay ei karda midagi ega kedagi. Ta ei jõudnud kunagi tippu, kuid on kõiges süüdi. DeRay soovib üle käia oma lühikese elu olulised tipphetked. Ta püüab näha poeeti Naimat, kes on nüüd nähtamatu. DeRay igatseb iga hinna eest värskelt avastatud armastust. Kas Naima mõistab ta nüüd hukka või vabastab pattudest?

Newyorklane Boaz Yakin on pärast Sundance’i auhinna võitmist töötanud filmimaailmas 30 aastat. Ta on filminud Denzel Washingtoni, Renee Zellwegerit ja Jason Stathamit, kuid on nüüd kaasanud värsked tegijad ja üle 50 nüüdistantsija.

Tõeliselt ameerikalik suure hingega indie film hüppab salapärases paralleelses universumis edasi-tagasi hämmastava pulseeriva energiaga, mida rõhutab veelgi tipptasemel akrobaatiline koreograafia. Kõik selles aega moondavas mittekronoloogilises loos räägivad, loevad, räpivad ja võitlevad riimitud värssides, kuigi iga luuletus ei pea riimuma. Ebatavaline, põnev ja lüüriline draama uurib surma, kehastumist, usku, saatust ja armastust hüljatud Jumalale saadetud kirjade, hallutsinatsioonidega illusioonide, filosoofiliste monoloogide, neetud nägemuste ja ilma selge vastuseta põletavate küsimuste kaudu.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Boaz Yakin
Stsenarist
Boaz Yakin
Osades
Jeroboam Bozeman, Mecca Verdell, Emma Faith Bullard, Dupree Francois Porter, Tommy Raps
Produtsent
Jonathan Gray, Nicholas Gray, Boaz Yakin
Kaasprodutsent
Jason Cacioppo, Aleksa Kurbalija, Hilary Stabb
Operaator
Ray Huang
Monteerija
Jason Cacioppo
Helilooja
Marcus Norris
Produktsioon
Peaceable Assembly, Six Feet Over, Uncompromised Creative
Rahvusvaheline müük
Alief
Kestus
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti
Režissöör
Boaz Yakin

Boaz Yakin (1966) on silmapaistev produtsent ja režissöör, kes teinud koostööd Clint Eastwoodiga („The Rookie“), Jerry Bruckheimeriga („Pärsia prints“), olnud kaastsenarist hittfilmil „Nüüd sa näed mind“, aga ka „Hosteli“ frantsiisis ja Netflixi hittsarjas „The Harder they Fall“. „simese filmilavastuse „Fresh“ (peaosades Samuel L Jackson ja Giancarlo Esposito) eest pälvis ta 1994. aastal Sundance’i filmifestivalil suure tunnustuse (Filmmaker’s Trophy) ning seda pärjati ka Tokyos ja Euroopa festivalidel. Järgnes Miramaxile müüdud „A Price Above Rubies“ (peaosas Renée Zellweger), mis esilinastus Deauville’i festivalil. Ta on olnud tegev nii sõltumatutes projektides kui ka stuudiofilmides („Titaanid“, „Professionaal“).

Filmograafia:
Fresh (1994), A Price Above Rubies (1998), Remember the Titans (Titaanid, 2000), Uptown Girls (2003), Death in Love (2008), Safe (Professionaal, 2012), Max (2015), Boarding School (2018), Aviva (2020), Once Again (for the very first time) (2023)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt, Auhind parimale režissöörile, stipendium 5000€ Alexelalt

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss140102 / Veel üks kord
Subtiitrideesti
Q&A külalisedBoaz Yakin (Director, Producer, Screenwriter), Mecca Verdell (Cast), Jeroboam Bozeman (Cast)
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss154203 / Veel üks kord
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160102 / Veel üks kord
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus, Tartu
Seanss174103 / Veel üks kord
Subtiitrideesti
Seansi kestus
2. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss170202 / Veel üks kord
Subtiitrideesti
Seansi kestus
Treiler
PÖFF TV - kohtumine filmitegijaga
for chat functionality lives in data.yaml