PÖFF toob ekraanile ebatavalise Eesti filmi
Uudis
Pöffihunt

Pimedate Ööde filmifestivalil jõuab esimest korda ekraanile kodumaine interaktiivne mängufilm.

Michael Keerdo-Dawsoni psühholoogiline draama „Läheduse raamid” hakkab võistlema kinematograafilist loovust ja otsingulisust esindava programmi „Põhjusega mässajad” auhinnale.

Anna on high-tech-lantimiskunstnik, kes aitab häbelikel meestel võrgutada üksildasi naisi. Järjekordset tööülesannet täites kaotab ta aga kontrolli sündmuste üle ja saab aru, et tema enda suhe on ummikusse jooksnud. Nüüd tuleb juba vaatajatel otsustada, mida peaks Anna edasi tegema.

Üheksa võimaliku lõpuga filmi peaosas on Karin Rask, kõrvalosades Rain Tolk, Jaanika Arum, Jaanus Tepomees ja teised. Filmi autor Michael Keerdo-Dawson on Eestis elav inglane ja see on välja kasvanud tema doktoriõpingutest Tallinna Ülikooli Balti filmi-, meedia- ja kunstide instituudis.

Kokku on täna avalikustatud „Põhjusega mässajate” võistluskavas 11 pikka ja 13 lühifilmi.

Kahtkümmend üht pikka võtet, 16 mm filmilinti ja improvisatsiooni kasutab oma filmis „Paradiisi tee 21” Hispaania režissöör Néstor Ruiz Medina, et tuua vaatajate ette ühe amatöörpornoga tegeleva paari elu. Ungari režissööri Ádám Császi provotseeriv film „Kolm tuhat nummerdatud kildu” küsib romade näitel, miks Euroopa vasakpoolsed intellektuaalid, kes on oma sõnades rassismi vastu, aitavad seda hoopis süvendada. „Sinu armas naeratus” on Jaapani režissööri Lim Kah Wai armastuskiri kõigile sõltumatutele filmitegijatele ja väärtfilmikinodele, kelle tegevust on mõjutanud pandeemia.

Komöödia- ja õudusfilmi piiril kõnnib Hispaania režissööri Caye Casasi „Neetud kohvilaud” – äsja lapse saanud abielupaar ostab kohvilaua, millest saab nende elu halvim otsus! Värskemat lähenemist alatihti stampidesse takerduvale eluloolisele muusikafilmile pakub oma uues linateoses „Mäss” Colombia režissöör José Luis Rugeles – see räägib ühest maailma suurimast salsamuusikust Joe Arroyost.

Väljaspool võistlust jõuab ekraanile ka Mania Akbari dokumentaalfilm „Kuidas sa julged soovida midagi nii lolli”, mis on pühendatud Iraani naistele, kes võitlevad vabaduse eest otsustada ise oma elu üle – see on kokku monteeritud ligemale sajast Iraani filmist, mis linastusid enne 1979. aasta islamirevolutsiooni ja on nüüd keelatud. Neist vaatab vastu hoopis teistsugune Iraani elu – selline, kus naised väljendasid vabalt oma unistusi, võrgutasid, laulsid, tantsisid ega kandnud kunagi loori.

Võistlusprogramm:

Väljaspool võistlust:

Lühifilmide võistlusprogramm:

Välja antakse kaks auhinda, parima pika ja parima lühikese filmi eest. Lühifilmid kuuluvad lühifilmide ja animatsioonifestivali PÖFF Shorts programmi.

„Põhjusega mässajate” võistlusprogrammi piletid on müügil alates tänasest.

Pimedate Ööde filmifestival leiab aset 11.–27. novembrini.