Maailma esilinastus

Kolm tuhat nummerdatud kildu

Ingliskeelne pealkiri
Three Thousand Numbered Pieces
Pealkirja originaal
Háromezer számozott darab
Režissöör
Ádám Császi
Riik
Ungari
Aasta
2022
Programm
Põhjusega mässajad võistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
ühiskond, inimsuhted, teater

Üks neid julgelt provotseerivaid ja vapustavaid filme, mille vaatamine võtab hingetuks ning tekitab rahutust ja ebamugavust. Ainulaadne, nutikas ja karm sulam kinost, teatrist, muusikalist ja komöödiast jagab vaatajad ja kriitikud radikaalselt eri leeridesse. Poliitiline, julm, originaalne, musta huumoriga vürtsitatud linateos, mis esitab hädavajaliku ja mõjusa noodi ülekohtule, eelarvamustele, diskrimineerimisele ja rassismile, mida peavad kogema romad, Euroopa suurim vähemusrahvus.

Kõik, mida näete, on osa näidendist „Gypsy Hungarian“, mängitud Berliini Deutsches Theateris. Täielikult romadest koosnev loovrühm töötas koos kuus aastat, neid toetas Avatud Ühiskonna Fond, et harida alaväärtustatud romade noorsugu läbi näitekunsti koolituse. Peategelased ei varja oma tegelikke nimesid, kui nad räägivad, hüüavad, naljatavad, valetavad, diskuteerivad ja kahtlevad otse meie silme all, tehes seda ilma igasuguse neljanda seinata. Mustlaspoisid ja -tüdrukud interpreteerivad, laulavad, tantsivad, kirjeldavad läbi satiiri oma valulikke elulugusid ja korduvaid traumasid ning armistunud kätega ka tegelikke sündmusi.

Muusik ja liikluskorraldaja Edmond ruttab oma nime puhtaks pesema, kuna teda on süüdistatud oma õdedega seksimises. Narkodiiler Mario tahab saada luuletajaks. Professionaalne tantsija Romeo satub publiku naerualuseks ja kodus vägivalla ohvriks. Esimene mustlasest paleontoloog Cristopher üritab julmuse abil ajutiselt rikastuda. Szintia kohtub kahtlase kutiga, kes ähvardab müüa ta Rumeeniasse hooraks. Kõik need tegelased on moraalitud, ärakasutatud, naeruvääristatud, kuritegelikud ja tülgastust tekitavad, kuid samas inimesed nagu meiegi. See film ei otsi publiku kaastunnet.

Kaamera liigub, tiirleb, sõidab, libiseb, pöördub, hiilib ja panoraamib, üritades tekitada petlikku kujutlust, et tegu võib olla ühe pika jätkuvõttega. Mahlaka ja võrratu episoodilise rolli teeb endise Berliini Panorama Suur Boss Wieland Speck ja tõeline mustlaste maja, mis on lummavalt toodud lavale 3000 nummerdatud tükiga, täis suitsu ja soppa.

Ádám Császi sai oma debüütfilmi „Land of Storms“ eest mitteametliku viieaastase filmitegemiskeelu Berlinale Panoramal 2014. aastal (ilmselt oli tegu maailma esimese Ungari filmiga geide kapist välja tulekust). Ta astub jätkuvalt julgelt vastu Orbáni-režiimi süsteemsele autoritaarsusele, mis võib tuua kaasa uue karistuse.

Edvinas Pukšta

Režissöör
Ádám Császi
Stsenarist
Ádám Császi, Balázs Lengyel
Osades
Norbert Varga, Edmond Oláh, Franciska Farkas, Rómeó Pápai, Cristopher Pászik
Produtsent
István Bodzsár
Operaator
István Balázs Balázs
Monteerija
Tamás Kollányi
Muusika
Csaba Kalotás
Produktsioon
Unio Film
Levitaja
NFI World Sales
Kestus
Keel
ungari
Subtiitrid
inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Ádám Császi

Filmograafia Viharsarok (Land of Storms, 2014), Háromezer számozott darab (Three Thousand Numbered Pieces, 2022)

Seansid

4. lukssaal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss080303 / Kolm tuhat nummerdatud kildu
Subtiitridinglise
Q&A külalisedÁdám Császi (Film Director), Edmond Máté Oláh-Molnár (Actor), Geraldine Molinar
Q&A kestus
Seansi kestus
6. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss100403 / Kolm tuhat nummerdatud kildu
Subtiitridinglise
Seansi kestus
8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss130601 / Kolm tuhat nummerdatud kildu
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga