PÖFF : 2021 : BNFF
PÖFFi teisipäev otsib väljapääsu iganenud valehäbidest ja asub jahtima uusi väärtusi
Uudis
Pöffihunt

Tänast kinokava ehivad tugevate emotsioonidega laetud palad, mis muudavad muidu hariliku teisipäeva õhtu tõeliselt põnevaks seikluseks. Siin peetakse meeletut kassi-hiire mängu, kus ei ole võimalik esiotsa arugi saata, et kes on kes. Sekka võluvad teekonnafilmid maalt ja merelt ning rännak läbi poliitilise miinivälja, mis ulatub tormilisest kaheksakümnendate lõpust kuni tänapäevani.

Vaata kogu teisipäevast PÖFFi kava siin.

PS! Tule varem kinno. Passide ja piletite kontroll võtab aega.

F_3_the_red_tree.jpg

Punane puu

Teisipäev, 23. nov kell 16:45, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas filmitegijad

Eliécer on keskealine mees, kelle elurütm on juba välja kujunenud. Harjumuspärane elu ei saa aga enam samal viisil jätkuda, kui tema ukse taha ilmub väike Esperanza. Tüdruk väidab end olevat tema poolõde ja on tulnud teda otsima pärast nende ühise isa surma. „Punane puu“ on mõnus teekonnafilm, mis räägib kaasahaarava loo kolmest väga erinevas eluetapis olevast inimesest.

F_9_Runner.jpg

Jooksus

Teisipäev, 23. nov kell 18:00, Coca-Cola Plaza
Külas filmitegijad

Kuidas leida väljapääs suhtest, milles armastus ja vabadus on omavahel pöördvõrdelises seoses? Karlovy Vary filmifestivali kõrvalvõistlusprogrammi „East of West” valitud „Jooksus” haarab kaasa meisterlikult pingestatud dramaturgilise tempoga, mille psühholoogiliste nüanssidega sammu pidamine on väärt igat pingutust, et lasta tõeliselt intensiivsel filmielamusel end lõpuks jalust rabada.

Mr_landsbergis_still_3_424927.jpg

Härra Landsbergis

Teisipäev, 23. nov kell 18:15, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

Vaid Loznitsa-taoline silmapaistev meister suudaks veenda rahvusvahelist publikut uuesti süvenema meie ajaloo põhjapanevatesse hetkedesse ja kuulma tõtt karmist teekonnast, mis Balti riikidel tuli unistatud iseseisvuse poole rühkides läbida. Esmakordselt astub Loznitsa üles intervjueerijana, vesteldes professor Vytautas Landsbergisega 1987. ja 1993. aasta vahel aset leidnud otsustavatest sündmustest.

F_3_Whispers_of_War.jpg

Sõja sosinad

Teisipäev, 23. nov kell 18:30, Coca-Cola Plaza
Külas filmitegijad

Kui algkooliõpetaja Khalil leiab materjalid, mis on filmitud sõja ajal Kurdistanis, tema kodulinnas Cizres, on ta sunnitud seadma kahtluse alla kogu oma senise eksistentsi Berliinis. Tema elu variseb kildudeks, kui ta tunneb videotest ära oma ammukadunud õe, keda on seni surnuks pidanud. Mees üritab teha kõik, et õega kontakti saada ja ta päästa ning teavitada avalikkust sellest jõhkrast sõjast. Paraku kaotab ta nii hoopis iseend.

F_3_Dear_Thomas.jpg

Armas Thomas

Teisipäev, 23. nov kell 20:00, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

Ida-Saksa kirjaniku ja filmimehe Thomas Braschi võitlused on vormitud poeetiliseks ja lummavaks kinematograafiliseks teekonnaks, mis räägib kunstnikust ja 20. sajandist tema elueal. Režissöör Andreas Kleinert ei järgi eluloofilmi tavapäraseid reegleid; ta on vorminud Braschi biograafiast kummarduse kunstile ja selle võimule midagi muuta. Imelise pildikeelega mustvalges filmis vahelduvad kaadrid reaalsuse ja palavikulise unenäo vahel.

F_1_Immersion.jpg

Tundmatu vesi

Teisipäev, 23. nov kell 21:15, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas filmitegijad

Eelarvamused, hirmud ja klassivahede kokkupõrked on liikumapanev jõud selles psühhodraamas, mis areneb peagi pinevaks trilleriks. Film, mille tegevus toimub peamiselt jahil, siinsed vaated ja hoiakud, kaamera liikumine, montaaživõtted ja suurepärased näitlejatööd kirjeldab usaldamatust ja diskrimineerimist. Film, mis lisaks nauditavale pingele ja tempole paljastab ühe olulise kaasaegse nähtuse: hirm teiste inimeste ees.