PÖFFi teisipäev kosutab kultuurilt riisutud koorega
Uudis
Pöffihunt

Teisipäevane filmide valim on suurte mõtlejate päralt, kes teravat vaimutoitu pakuvad. Siin on oma koha sisse seadnud režissööride Lars von Trieri, Steven Spielbergi ja Sulev Keeduse värsked filmid, mis kõik omal moel aja kulgemist mõtestavad.

Aja lugusid on täis ka teised tänased PÖFFi filmid. Nende seast leiab loo Chelsea hotellist, mis on olnud omamoodi kultuurihälliks möödunud sajandi silmapaistvamatele muusikutele ja kunstnikele ning mehest, kes mõtles välja ja tegi teoks lumelauaspordi. Lisaks Cannes’i filmifestivalil žürii auhinnaga pärjatud ja San Sebastiani filmifestivalil võidutsenud võimsad draamad, mis sügavat mõtteainest pakuvad.

Vaata kõiki teisipäeval linastuvaid PÖFFi filme siit.

F_10_The_Kingdom_Exodus_Ep12_01

Kuningriik. Exodus

15. nov, teisipäev kell 18, Coca-Cola Plaza

Esimesel PÖFFil 1997. aastal näidati "Kuningriigi" kahte eelmist osa, mis nüüd on saanud väärika jätku. Filmiga „Kuningriik. Exodus“ jätkab ja lõpetab Lars von Trier oma 1990. aastatel kultussarja seisusesse tõusnud teose: kummitusloo Kopenhaagenis kunagiste linaleoaukude kohale ehitatud haiglast, kus kurjus ajab juuri ja arstiteadus heitleb igapäevaselt iseendaga, kus rootslased kiruvad taanlasi ning kus müstiline ja seletamatu seguneb õuduse ja huumoriga.

F_2_The_Fabelmans

Fabelmanid

15. nov, teisipäev kell 18:30, kino Solaris

Steven Spielbergi seni kõige isiklikum film põhineb režissööri lapsepõlve kirel filmitegemise vastu ja perekonna dünaamikal, mis imbus ka tema töösse. Filmi staarideks on rohkelt nimekaid näitlejaid: 16-aastase algaja filmitegija Sammy Fabelmanina näeme Gabriel LaBelle’i; tema loovhingest ema Mitzi rollis on neljakordne Oscari nominent Michelle Williams; Paul Dano kehastab Burti, edukat teadushuvilist isa; Seth Rogeni näeme Bennie Loewyna, kes on nii Burti parim sõber kui ka Fabelmani perekonna laste „auonu“.

F_1_Elusive_Landscapes

Neidsaare hoo peal

15. nov, teisipäev kell 18:30, Coca-Cola Plaza

Pille, kelle viimaseks lähedaseks inimeseks on jäänud Soomes elav tütar, püüab vanadust trotsides üksi lambaid karjatada. Felix on mures mesilaste pärast. Tarud jäävad tühjaks, pered surevad välja, mesilasemad ei mune piisavalt, et uued põlvkonnad kooruksid. Preester Agaton teenib väikseid kohalikke õigeusu kogudusi, õnnistab, jagab armulauda. Kõik selle Sulev Keeduse verivärske filmi tegelased on pärismaalased, kes on tunnistajaks kiiresti muutuvale ajale enda ümber.

F_2_Dear_Rider

Kallis laudur

15. nov, teisipäev kell 17:15, kino Solaris

Jake Burton oli ja on tänaseni lumelauakultuuri pioneer, kes muutis selle kunstiks ja kultuurivormiks ning täiesti omaette nähtuseks, mida täna harrastab maailmas väga suur hulk inimesi. Tema eestvedamisel jõudis lumelauasõit maailma suurimale spordiareenile – olümpiamängudele. Film on emotsionaalne ja aus sissevaade tema pärandile ja elule, kust ei puudunud erinevad tõusud ja mõõnad.

F_1_Dreaming_Walls

Unistavad seinad. Chelsea hotell

15. nov, teisipäev kell 21:00, Coca-Cola Plaza

Toas nr 211 kirjutas Bob Dylan oma laule. Toas nr 205 langes Dylan Thomas koomasse. Toas nr 100 pussitas Sid Vicious oma tüdruksõpra. Siin on elanud ja töötanud Andy Warhol, Arthur Miller, Patti Smith, Leonard Cohen, Robert Mapplethorpe. See kurbilus film on pühendatud kõigile neile, kes on leidnud ja leiavad jätkuvalt inspiratsiooni legendaarse Chelsea hotelli boheemlaslikust atmosfäärist. Eleegiline ood kaduvale ajastule, selle suurtele ja väikestele vaimudele.

F_3_Suro

Korgipuu

15. nov, teisipäev kell 19:30, kino Solaris

Pärast lahkumispidu sõpradele Barcelonas kolib last ootav arhitektidepaar Helena ja Ivan maamajja, kuhu Helena tädi on nooretele jätnud 480 hektarit korgimetsa. Peagi selgub, et nende arvamused elust maal lahknevad 100 protsenti. Võrrandisse sigineb ka 18-aastane Karim, mis kõik kokku paneb proovile noorte ühise tuleviku. Režissööri esimene täispikk mängufilm võitis San Sebastiani filmifestivalil FIPRESCI auhinna.

F_The_Eight_Mountains

Kaheksa mäge

15. nov, teisipäev kell 21:30, Coca-Cola Plaza

Paolo Cognetti samanimelisel auhinnatud raamatul põhinev film on ilus ja kirjeldamatult kurb lugu kahe mehe sõprusest, kes ei saa omavahel oma tunnetest rääkida ega elu jagada. Omavahelised kohtumised õpetavad meestele armastust ja kaotust ning aitavad meeles hoida juuri. Cannes’i filmifestivalil žürii auhinna pälvinud „Kaheksa mäge“ süüvib oma karakteritesse, olgu need inimesed või mäed, nii sügavalt, nagu seda harilikult suudab teha vaid kirjandus.

F_3_Wordl_War_Iii

Kolmas maailmasõda

15. nov, teisipäev kell 19, Coca-Cola Plaza

Kodutu ehitusmees Shakib arendab suhet kurt-tumma naise Ladeniga elades ise ikka veel üle aastatetagust naise ja lapse kaotust. Korraga selgub, et ehitusplatsil, kus Shakib töötab, võetakse parasjagu üles filmi, mis räägib Hitleri poolt korda saadetud õudustest Teise Maailmasõja ajal. "Kolmas maailmasõda" tunnistati Veneetsia filmifestivali kõrvaprogrammi “Horisondid" parimaks linateoseks ning esitati Iraani poolt parima rahvusvahelise filmi Oscari kandidaadiks.

F_3_Wordl_War_Iii

Third World War

15. Nov, Tuesday at 7 p.m., Coca-Cola Plaza

Shakib, a homeless construction worker, develops a relationship with Laden, a deaf-mute woman who is still recovering from the loss of his wife and child years ago. Suddenly, it turns out that a film about the horrors perpetrated by Hitler during the Second World War is currently being shot at the construction site where Shakib works. "Third World War" was recognized as the best film in the "Horizons" ear program of the Venice Film Festival and was nominated by Iran for the Oscar for the best international film.

Kontakt email edukalt vahetatud
Soovitud email on juba kasutusel teie profiilis
Soovitud email on kasutusel teise kasutaja poolt
Uue konto ühendamine õnnestus
Uus konto on juba teie alias
Uue konto ühendamine ebaõnnestus