Eesti esilinastus

Kuningriik. Exodus

Ingliskeelne pealkiri
The Kingdom: Exodus
Pealkirja originaal
Riget Exodus
Režissöör
Lars von Trier
Riik
Taani
Aasta
2022
Programm
Öised värinad
Žanr
õudukas, satiiriline komöödia
Teema
ühiskond, haigus, õudused

Esimesel PÖFFil 1997. aastal näidati "Kuningriigi" kahte eelmist osa, mis nüüd on saanud väärika jätku.

Filmiga „Kuningriik. Exodus“ jätkab ja lõpetab Lars von Trier oma 1990. aastatel kultussarja seisusesse tõusnud teose: kummitusloo Kopenhaagenis kunagiste linaleoaukude kohale ehitatud haiglast, kus kurjus ajab juuri ja arstiteadus heitleb igapäevaselt iseendaga, kus rootslased kiruvad taanlasi ning kus müstiline ja seletamatu seguneb õuduse ja huumoriga. Kolmas ja viimane hooaeg visandati juba 1990. aastatel, kuid teoks sai see alles nüüd.

Somnambuuli Kareni kutsub Kuningriiki salapärane hääl, mis ilmub talle abi anudes õudusunenäos. Haiglas satub Karen kokku nii Kuningriigi vanade sõprade kui ka uute töötajatega. Kurjade vaimude lõplikuks väljaajamiseks ühendab Karen jõud haigla uksehoidja Bulderi ja südamekirurgi Judithiga, kuid saatanlikud jõud ei alistu võitluseta.

Rootslasest peaarst, dr Helmer juunior, pole Kuningriigis ametis olnud kuigi kaua. Arstikutsumus pole kaugeltki tema prioriteet ja oma eesmärke, muu hulgas välja uurida, mis juhtus tegelikult tema isa Stig Helmeriga, hoiab ta kiivalt enda teada.

Haigla direktor Bob kannatab määratu alaväärsuskompleksi käes, tema aeg kulub arvutis Solitaire’i ladumisele ja haigla rahaasjade optimeerimisele. Samal ajal annab vanemkonsultant doktor Pontoppidan endast parima, et vältida kõiki, nii patsiente kui ka kolleege, nende keeruliste küsimuste ja arvukate nõudmistega. Kohtume ka Rigmoriga, kes on nüüd Kuningriigi patsient, doktor Krogshøjga, kes kõnnib ikka ringi kurjakuulutavas transilaadses seisundis, erilise rühma anonüümsete rootslastega ja viha kontrollimisega kimpus kirurgi doktor Naveriga. Jääb mulje, nagu oleks kõik nii nagu alati, ja ometi pole miski samamoodi. Ole valmis nii heaks kui ka halvaks.

Režissöör
Lars von Trier
Stsenarist
Lars von Trier, Niels Vørsel
Osades
Bodil Jørgensen, Mikael Persbrandt, Tuva Novotny, Lars Mikkelsen, Nikolaj Lie Kaas, Nicolas Bro, Alexander Skarsgård
Produtsent
Louise Vesth
Operaator
Manuel Alberto Claro
Monteerija
Jacob Schulsinger, My Thordal, Olivier Bugge Coutté
Helilooja
Joachim Holbek
Produktsioon
ZENTROPA ENTERTAINMENTS
Rahvusvaheline müük
Trustnordisk
Kestus
Keel
taani, inglise, latin, rootsi
Subtiitrid
inglise
Teised festivalid
Venice

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Seansid

Chill-saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss050101 / Kuningriik. Exodus
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler