PÖFFi äraspidised ekstsentrikud, kes kõnnivad omapäi
Uudis
Pöffihunt

Nädala avavad PÖFFi kõige omanäolisemad tegelaskujud filmides, mis võluvad mõnusalt lõikava satiiri, mõistusevastaste mõttekäikude ning absurdselt pööraste sündmustega.

Kõige suuremaid hoope jagatakse selles valimis ühiskonna jäikadele süsteemidele, mis ühe vitsaga lüües igasuguse originaalsuse vaigistavad. Mõistagi ei jää tagajärjena tulemata ka torkeid südametesse. Kuid need südamed on õnneks kõik sedavõrd suured, et suudavad vastupanu esitada ka kogu maailma ükskõiksusele.

F_1_official_competition.jpg

Ametlik võistlus
Reede, 12. nov kell 21:00, Apollo Kino Solaris

Oma varjatud egomaania ja nauditavalt absurdsete kaadritaguste stseenidega on jäine satiir, mis heidab filmimaailmale iroonilise pilgu. 80-aastane ravimitööstuse magnaat ostab õigused Nobeli preemia võitnud romaanile ja usaldab selle filmilooja Lola Cuevase (Penélope Cruz) kätte. Lola valib peaosadesse kaks kõige erinevamat näitlejat: teatrilegendi Iván Torrese (Oscar Martínez) ning südametemurdja Félix Rivero (Antonio Banderas).

F_1_Things_Worth_Weeping_for_KEY.jpg

Asjad, mis väärivad enesehaletsust
Laupäev, 13. nov kell 15:00, Coca-Cola Plaza

Maja on oma tudengikorterist välja kolimas, kuid ootamatult võtab tema õhtu aga üllatava pöörde, kui ta komistab ühe vana sugulase otsa, kes on kahtlemata surnud mis surnud. Keegi pereliikmetest ei saa Majat aidata, kuid tema lapsepõlvesõber Sara lööb kampa. Maja üritab sõbrannast lahti saada, kuid Sara tahab iga hinna eest oma viimaseid edulugusid pajatada. Tunnid mööduvad ja kaks naist istuvad ikka laiba juures. Olukord muutub absurdseks.

F_2_Wild_Men.jpg

Metsikud mehed
Teisipäev, 16. nov kell 19:00, Coca-Cola Plaza

„Metsikud mehed“ on absurdseid olukordi ja imeliselt kirjutatud tegelaskujusid täis pikitud must komöödia. Meestele pakub see äratundmisrõõmu ja naistele hüva abimaterjali mõistmiseks. Kahe lapse isa Martin on keskealine abielumees, kes heitleb keskeakriisiga. Ängistavast olukorrast pääsemiseks ei pageb ta vaid Norra mägedesse, ürglaantesse, kus ta jahib toitu ja rõivastub nii nagu esivanemad tuhandete aastate eest.

Herd_Immunity.jpg

Karjaimmuunsus
Reede, 19. nov kell 21:00, iSense saal Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas Adilkhan Yerzhanov, Olga Khlasheva, Ablaikhan Ashimov, Sanam Revayeva, Daniyar Alshinov

Vaid üksikud režissöörid maailmas suudavad teha aastas kolm erinäolist filmi. Väsimatu kasahhi töönarkomaan Ädilhan Jeržanov on üks neist. Tema ustavad lemmiknäitlejad tulevad taas kokku põhivõistlusprogrammi ühes vaimukamas komöödias, mis on improviseeritud tantsude, relvade ja maskidega tõeline satiirilaeng pandeemiaaegsest karantiinist, mis on jõudnud ka kaugesse lokkava korruptsiooniga ja seadusteta Karatase külakesesse.

F_5_A_Kaddish_for_Bernie_Maddoff.jpg

Eestpalve Bernie Madoffile
Pühapäev, 21. nov kell 16:30, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas Alicia J. Rose ja Alicia Jo Rabins

Film räägib tõestisündinud loo Bernie Madoffist ja süsteemist, mis võimaldas tal tegutseda aastakümneid, kuni finantsiline krahh sellele ootamatu lõpu tegi. Muusikul ja poeedil Alicial on kinnisidee: leida üles mees, kes kukutas kokku ülemaailmse majanduse ja nägi välja täpselt nagu naise juudist isa. Selles pööraselt sõgedas muusikaliste mälestuste ja jutustava fantaasia koosluses ei ole ühtki igavat hetke.

F_1_my_parents_divorce.jpg

Minu vanemate lahutus
Kolmapäev , 24. nov kell 21:15, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas Romy Trajman ja Marielle Sadeh

Romy oli teismeline, kui ta vanemad lahutasid. Pärast seda pole ta oma isaga kohtunud. Teda kasvatas ema, kellega tal on väga lähedased suhted. Mitte ainult isiklikud, vaid ka tööalaselt loomingulised. Täiskasvanud noore naisena vaevab teda aga küsimus, miks ikkagi vanemad lahutasid. Koos sõbra Anaïsiga suundub ta isa juurde Brüsselisse, et saada vastuseid, mis pole aga kõik lihtsalt mõistetavad.

F_3_Big_Night.jpg

Viimane võimalus
Neljapäev, 25. nov kell 20:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas Josabeth Alonso

Film jälgib üht pikka õhtut ja ööd Dharna elus, kes on seaduskuulekas ja rahuarmastav geist kosmeetik. Kui ta teada, et ta on sattunud narkomaanide nimekirja sellest, peab ta enda elu päästmiseks andma endast parima. Dharna põrguteekonda saadab kindlakäeline lavastajatöö, tehes filmist farssidest koosneva komöödia, mis kritiseerib teravalt väärastunud väärtustega ühiskonda.

F_1_The_Best_of_Salieri.jpg

The Best of Salieri ehk Mina, Eesti režissöör
Neljapäev, 25. nov kell 19:30, Coca-Cola Plaza

Ennast Mozartiks pidav režissöör on aastaid oma filmidega festivalidel töllerdades suurt läbimurret oodanud. Kui teisiti ei saa, tuleb õiglus jõuga kehtestada ja maailmale koht kätte näidata. Vanni võttes tabab suurt režissööri jumalik ilmutus – ilmavalgust näeb manifest, mis maailma silmad avab. Suurushullustuses režissöör alustab ristiretke suure ja koletu vaenlase ehk Süsteemi (loe: poliitilise korrektsuse) vastu.