PÖFF : 2021 : BNFF

Shorts New Talents võistlusprogramm: anima

New Talents programmi parim osa on see, et sa ei tea kunagi, mida oodata. Nendel tärkavatel kunstnikel on oma värske arusaam filmitegemisest. Režissöörid sõna otseses mõttes animeerivad ja visualiseerivad igapäevaelu tõuse ning mõõnu fantaasiaküllaselt ja loovalt. Programm on metsik, ent sidus segu eri žanritest ja tehnikatest, väga isiklikest ja intiimsetest dokumentaalidest eksperimentaalsete lähenemiste ja täiesti väljamõeldud lugudeni.

On raske ette kujutada paremat kunstilist vormi kui animatsioon, et väljendada toakaaslastega väikeses boksis elamise katsumusi või äärelinnaelu sürreaalsust. Me kõik teame seda kuuma suvepäeva, kui õues söömiseks on ideaalne ilm, ent herilased tahavad samuti maiustustest suutäit saada. Pered ja suhted mängivad nendes animatsioonides suurt rolli, olgu lugu siis meeleheitlikust armastusest või toimugu tegevus postapokalüptilises maailmas. Ja kes oleks osanud arvata, et poekoti tänavale kukutamisel võivad olla nõnda tõsised tagajärjed?

Shorts New Talents võistlusprogramm: anima 1

Shorts New Talents võistlusprogramm: anima 1

Ingliskeelne pealkiri
Shorts New Talents Competition: Animation 1
Venekeelne pealkiri
Shorts New Talents Competition: Animation 1
Režissöör
Éva Darabos, Anastasiya Lisovets, Roel Van Beek, Diana Cam Van Nguyen, Viktorie Štěpánová, Juliette Laboria, Réka Anna Szakály, Chaerin Im, Azevedo Andrade Natália, Yuanqing CAI, Nathan CRABOT, Houzhi HUANG, Mikolaj JANIW, Mandimby LEBON, Théo TRAN NGOC
Riik
Ungari, Venemaa, Ühendkuningriik, Tšehhi, Slovakkia, Prantsusmaa, Saksamaa, Lõuna-Korea, USA