PÖFF : 2021 : BNFF
PÖFF on kohal! Heida pilk festivali ajaloole ja naudi otseülekandena avatseremooniat
Uudis
Elise Eimre

Kell 19 algaval tseremoonial tuleb ettekandele audiovisuaalne lavastus „Äike“, kus kohtuvad Gustav Suitsu luule, duo Maarja Nuut ja RUUM muusika ning Alyona Movko visuaalid. Lavastaja on Ingmar Jõela. Õhtut juhib näitleja Tambet Tuisk.

Vaata avatseremoonia otseülekannet SIIT.

Aastal 1997 toimus filmiajaloos kaks olulist sündmust. Välja tulid „Titanic” ja „PÖFF”. Hardi Volmer süütas pidulikul avatseremoonial küünla, lapsed seadsid juustesse karda ja kogu selle pühaduses asuti filme vaatama. Selge oli juba siis, et tehakse ajalugu, kuid selle järellainetuse mõju ja hoogu ei osanud veel keegi ette näha.

Copy of Untitled.jpg

Kuvatõmmis saatest „Ffriik!” salvestatud PÖFFi avatseremooniast, 1997. aasta

Tuleb tõdeda, et esimese PÖFFi ajal võttis Aki Kaurismäki olukorra kohalikul filmimaastikul hiilgava tabavusega kokku. Veel suurem rõõm on aga märkida, et tänaseks on see olukord muutunud eksimatult paremuse poole. Olgu siinkohal öeldud, et esimesel PÖFFil ei jagatudki auhindu. Filme tuldi esitlema suurest entusiasmist ja inimesed kogunesid Balti ketti meenutavate järjekordadena kinomajade ette lihtsalt rinnus pakatavas soovist kvaliteetfilme näha.

Untitled design.jpg

Kuvatõmmis saatest „Ffriik!" salvestatud intervjuust, 1997. aasta

Rõõm on ajaloo taustal näha, et tänavuse 24. PÖFFi programmis astuvad maailmaesilinastustega põhiprogrammis pinevasse võistlustulle nii Aki Kaurismäki enda vend Mika filmiga „Öö annab armu” kui ka Eesti filmitööstuse oma raudvara Peeter Simm filmiga „Vee peal”. Kaurismäki film lahkab õigeks meheks olemise koormat, Simm aga selleks meheks sirgumise okkaid. Need elu keerdsõlmed pole võõrad ka PÖFFile endalegi, kel on tulnud kõigi nende ennast ületavate aastate jooksul kasvada väikesest metsalisest maailma tipptegijaks.

Untitled design-2.jpg

Sellel teekonnal on märgilisteks aastad 2009, mil PÖFF kolis elama moodsasse Telliskivi linnakusse ja sai endale auhinnana uhke kuju ja ausamba linna südamesse Solaris keskuse kõrval ning 2014, mil FIAPF sertifikaat kinnitas PÖFFi maailma 15 mõjuvõisaima filmifestivalide hulka. Kuid ei maksa unustada, et juba enne seda ületas PÖFFi alafestival MOFF ehk Nokia Mobiilfilmide festival tehnilise eestvedajana maailma uudiskünnist ning leidis 2008. aastal kajastust ka CNN'is. Mitmetigi võib MOFFi lugeda ka sel aastal startinud PÖFFi veebikino eelkäijaks.

Copy of Untitled-3.jpg

Südikal 24-aastasel PÖFFil seisab ees üks suurimaid väljakutseid tuua vaatajateni COVID-19 kriisitormis 172 filmi, mis on valminud aastate pikkuse tööna pühendunud filmitegijate poolt. Rohkem kui eales varem vajab PÖFF sellel missioonil kõigi teie tuge. Käes on aeg näidata maailmale, et eestlased armastavad endiselt häid filme ja oskavad neid hinnata. PÖFF soovib kustumatuid filmielamusi eesootaval erakordsel festivalimaratonil!

Copy of Copy of Untitled.jpg