Tänased filmid kaevuvad läbi haavatavuse kaitsva kihi, et avastada igal hetkel aina muutuva elu ilu selle kaduvuses. Ja seda läbi erakordsete etteastete, mida kroonib PÖFFil oma uut filmi esitlev Pedro Almodóvari muusa Cecilia Roth isiklikult.
PÖFFi neljapäevased filmid astuvad vastamisi kurbuse raskekaaluga. Iga üks omal inspireerival viisil, teemakäsitluste sügavuse arvelt kompromisse tegemata. „Räägime vihkamisest” võtab ette kõige olulisemad vestlused, mida pidada enne oma surma. „Storm” loob omakorda võrratu käsitluse lapsevanemaks olemisest, mille mõju jääb pikalt mõtteisse hõõguma. Tänaste soovituste emotsionaalne spekter ulatub aga eleegiast eufooriani välja ning pakub teiste seas Joe Arroyo eluloofilmina võimalust nautida seda, kui meeletult hea on mõnikord olla paha.
Vaata kogu PÖFFi neljapäevast kava siit.
17. nov, neljapäev kell 16:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastusel külas režissöörid D. Martínez ja V. Fogwill ning näitlejad C. Roth ja M. Alvarez
„Räägime vihkamisest“ jutustab reaalajas loo kahe parandamatult haige naise hüvastijätust. Selles intiimses ja sügavas vestluses arutavad nad oma seisukohti emadusest, sõprusest ja viisidest haigusega toimetulemisel. See silmapaistev draama koos Hispaania staari Cecilia Rothiga ja imelise Maricel Álvareziga pakub intelligentselt sügavat ja julget käsitlust meie aja põletavalt olulistel teemadel.
17. nov, neljapäev kell 18:30, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastusel külas režissöör E. Calmeyer, operaator K. Brondbo ja produtsent J. Dickman
Mida tähendab suremine? Kümneaastane Storm ja tema noorem vend Ulrik teavad. See on midagi, mis juhtus nende isaga. Pärast abikaasa surma püüab Elin üksikemana hoida perekonnatraditsioone: nende hulgas on kindlal kohal kalalkäimine, mis ühel ilusal päeval kolmekesi ette ka võetakse. Tagasi tulevad vaid ema ja tütar. „Storm” kaardistab süütuse ja süüdimatuse piire ning asetab toore aususega luubi alla tingimusteta armastuse murdekohad.
17. nov, neljapäev kell 21:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastusel külas režissöör ja stsenarist C. Creagh
Film, mis põhineb 1984. aastal 15-aastase Ann Lovettiga tõesti sündinud juhtumil. 2018. aastal toimus Iirimaal abordireferendum ning seoses sellega tõusis Anniga juhtunu taas esile. See ei ole pelgalt lugu sellest, kuidas lapsele sünnib laps. Anni sisemisi heitlusi saadab koondportree kogukonnast koos kõigi eelarvamuste, tabude ja traditsioonidega.teema ühiskonna hoiakute tõttu jätkuvalt aktuaalne. Autorid on loonud halastamatult ausa filmi, mis puudutab meid kõiki.
17. nov, neljapäev kell 20:45, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastusel külas režissöör ja stsenarist S. Jarvis ning produtsendid S. Blake ja M. Pini
Üks tänavuse Toronto filmifestivali suuri leide, ambitsioonikas debüütfilm uurib inimese ja looduse vahelisi keerukaid seoseid ning heidab valgust inimloomuse süngetele salasoppidele. Nagu paljudes parimates Põhja-Ameerika draamades, surutakse ka siin üks omadega kimpus olev inimene, kes üritab seista õige asja eest, majanduslike huvide müüri vastu. 16 mm lindile võetud film kombineerib ilu ja salapära omalaadse allakäigu ja kaotusvaluga.
17. nov, neljapäev kell 17:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastusel külas režissöör ja stsenarist G. Tamoševičius ning näitlejad D. Želvys ja D. Gavenonis
Äsja tööle asunud õpetaja Kostas saabub väikesesse külakooli. Kuulus ajakirjanik ja tuntud luuletaja sattus põlu alla ebaseaduslike väljaannete ja sovetivastaste keelatud värsside eest. Ta tunneb ära oma kunagise koolikaaslase Julija, kes näitab talle salajast teed vastupanuvõitluse rühma. Neil hirmutavail aastail täis kahtlusi olid kõik inimesed sunnitud valikuid langetama, kas kohaneda või vastu panna.
17. nov, neljapäev kell 18:45, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastusel külas režissöör D. Tsintsadze ning näitlejad C. Borghesan, V. Chachanidze ja I. Shvedoff
Mõjus draama saksa taksojuhist Thomasest – nähtamatust idasakslasest, kellel on oma plaan. Thomast kehastab silmapaistvalt andekas saksa näitleja Devid Striesow, keda on pärjatud paljude auhindadega nii kino- kui ka telerollide eest. Ja enne kui küsite: jah, tegu on Euroopa versiooniga Martin Scorsese lummavast filmist „Taksojuht“. Filmiklassika kaasaegne versioon peegeldab tänapäeva geopoliitilist status quo’d, milles me kõik elame.
17. nov, neljapäev kell 21:45, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastusel külas režissöör J. Rugeles ja näitleja J. Narváez
Kuidas kujutada üht kõigi aegade parimat artisti? Ärge oodake klassikalist muusikafilmi. Režissöör Jorge Rugeles näitab, et Columbia kinol on oma sügav isikupära, mis ületab põhjanaabri standardeid. Ta toob meieni väga erilise „El Joe“ laulja eluloo, mis aitab meil teha tutvust mitte ainult tema muusika, vaid ka legendi endaga. „Mäss“ võrsub ajatu teekonnana loomingu juurtest, esitledes Joe Arroyot tõelise mässajana.
Teised külalised
Lisaks esitleb põhivõistlusprogrammis oma filmi „Sašake” režissöör Oleksandr Žovna ja Kriitikute valikute võistlusprogrammis filmi „Hea inimene” režissöör Eitan Anner. Samuti on külalisi oodata Balti filmi võistlusprogrammis. „Kalevit” on PÖFFil esitlemas režissöör Ove Musting, näitlejad Mait Malmsten ja Rain tolk ning produtsent Pille Rünk.