Maailma esilinastus

Roxy

Ingliskeelne pealkiri
Roxy
Režissöör
Dito Tsintsadze
Riik
Saksamaa, Gruusia, Belgia
Aasta
2022
Programm
Kriitikute valikud võistlusprogramm
Žanr
komöödia, kriminaalfilm
Teema
inimene vs ühiskond, loomad, huumor

Saksamaa, Gruusia ja Belgia koostöös valminud film, mille stsenarist ja režissöör on Gruusia geenius Dito Tsintsadze, on mõjus draama saksa taksojuhist Thomas Brennerist, nähtamatust idasakslasest, kellel on oma plaan.

Thomast kehastab silmapaistvalt andekas saksa näitleja Devid Striesow, keda on pärjatud paljude auhindadega nii kino- kui ka telerollide eest. Ja enne kui küsite: jah, tegu on Euroopa versiooniga Martin Scorsese lummavast filmist „Taksojuht“! Filmiklassika kaasaegne versioon peegeldab tänapäeva geopoliitilist status quo’d, milles me kõik elame.

Tagasihoidlikul Thomasel on tunne, et elu käib temast üle. Siis aga satub tema ellu ootamatult grusiinist härrasmees Levan koos oma koera Roxyga ning see suurepärane film tõuseb parimate USA 1980ndate indie-filmide tasemele.

Raha, armastus või lojaalsus – nagu kõigis kino meistriteostes, suudab Dito koos fantastilise näitlejate trupiga (eriline austus minu armsatele sõpradele Vahho Tšatšanidzele, Ivan Shvedoffile ja Thorsten Mertenile) ja väga andeka võttegrupiga luua ülimalt meelelahutusliku žanrifilmi, mis purustab kõik piirid.

Niki Nikitin

Režissöör
Dito Tsintsadze
Stsenarist
Dito Tsintsadze
Osades
Devid Striesow, Camilla Borghesani, Vakho Chachanidze, Ivan Shvedoff, Sandro Kekelidze
Produtsent
Elaine Niessner, Tommy Niessner
Operaator
Notker Mahr
Monteerija
Matthieu Jamet
Produktsioon
East End Film
Rahvusvaheline müük
Atlas International Film
Kestus
Keel
georgian, saksa
Subtiitrid
inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Dito Tsintsadze

Filmograafia Dakhatuli tsre (The Drawn Circle, 1988), Sakhli (House, 1991), Zgvarze (1993), Lost Killers (2000), Schussangst (Gun-shy, 2003), Der Mann von der Botschaft (The Man from the Embassy, 2006), Mediator (2008), Invasion (2012), God of Happiness (2015), Inhale-Exhale (2019), Shindisi (Safe Corridor, 2019), Roxy (2022)

Seansid

6. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss070404 / Roxy
Subtiitridinglise
Q&A külalisedDito Tsintsadze (Film Director), Tommy Niessner (Producer), Katerina Tarbo-Ignatenko, Asja Dolgaja, Evgeny Fedorov, Vakho Chachanidze, Ivan Shvedoff, Nadya Gorshkova, Elaine Niessner, Producer , Kamran S. Khan, Dennis Krahwinkel, Camilla Borghesan, Anna Katchko, Rafael Zambakyiev
Q&A kestus
Seansi kestus
8. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss130602 / Roxy
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Kinosaal Elektriteater, Tartu
Seanss162201 / Roxy
Subtiitridinglise
Seansi kestus
Treiler
Q&A ehk vestlus filmitegijaga