Ebareaalse all mõistame ennenägematut, mis aga ühel hetkel silme ees kangastudes on või näib tõeline. Järgnev autorilooming väljendab igaüks oma isikupärases filmikeeles kirjeldamatuid ideid ja nähtusi ning nende varjus peituvaid sõnaseletamatuid tundeid.
Siit leiad mõtteainest akna taga ja üle õla varitsevast nähtamatust vaenlasest, üle maailma serva mängleva huumoriga kõikuvat utoopiat ning kõrge kaarega püstitatud eksistentsiaalseid küsimusi, mis kerkivad elu ülevuse piirideni.
Teisipäev, 16. nov kell 20:15, Apollo Kino Solaris
Müstiline roosa ja surmav pilv võtab üle terve maailma, inimesed on sunnitud jääma isolatsiooni kohta, kus nad parajasti asuvad. Omamoodi koroona kujutelm “mis oleks kui asjad oleks läinud veel halvemini”, aga samas ka huvitav mõttekäik teemal, kuidas inimene eksisteeriks ilma looduseta, olles suletud vaid ühe väikese korteri territooriumile. Milliseid alternatiive nad leiavad harjumuspärastele elukommetele?
Kolmapäev, 17. nov kell 21:00, Coca-Cola Plaza
„Midagi pole muutunud, maailm on endiselt sama. Kõnnid mõõda tänavat, pöörad ümber nurga ja kõik on täpselt nii, kuis peab. Ent siiski piisavalt teistsugune.“ Täpselt nii selgelt või ka ebaselgelt võib kokku võtta Hollandi vanameistri Alex van Warmerdami „Nr 10”, kes on elu parimas vormis ja näitab, et 69 aastat pole mingi vanus selleks, et teha pööraseid ja naljakaid filme neile, kes peavad veel lugu mõnusast vana kooli absurdihuumorist.
Laupäev, 20.nov kell 15:00, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas filmitegijad
Ühtviisi ülev ja sügav „Hajuv udu” on kõikidele gurmaanidele, kes oskavad hinnata perfektsuseni viimistletud filmi õrna toorust. Neile, kes armastavad filmikunsti selle kõige pöörasemates avaldumisvormides ja sügavaimates eksistentsiaalsetes kihtides. Režissöör, stsenarist, produtsent ja monteerija Augusto Sandino seob unikaalse käekirjaga oma mõtete poeesia „Hajuva udu” visuaalsesse keelde.
Esmaspäev, 22. nov kell 18:45, Coca-Cola Plaza
Rahvusvaheline esilinastus. Külas režissöör Piotr Stasik ja produtsent Pawel Kosun
Grupp teismelisi pageb arvutimängude laagrist pärast seda, kui rühmajuhid nende arvutid konfiskeerivad ja internetti ligipääsu katkestavad. Kuidas jääda ellu maailmas, kus ainus valgus, mis elumõtet toidab, on läbi lõigatud? Režissöör Piotr Stasik lahkab võimsalt poeetilise dramaturgia eksperimentaalsetes kihtides identiteedi kujunemise olemust ja isikliku arengu kibedat lõivu, mida stereotüüpidesse raiumine noortelt arenevatelt inimestelt halastamatult nõuab.
Teisipäev, 23. nov kell 19:30, Coca-Cola Plaza
Maailma esilinastus. Külas peanäitleja Kurmanbek Mamyrov
Arsen on kunstnik, kes loob maailmu, millesse ta iseend ära kaotab. Algab romanss reaalsuse ja kujuteldava vahel. Peategelase teekond on täis nii sügavat armastust kui ka üksindust, mis on pildilisse keelde ümber sõnastatud. Seda nii meisterlikult, et filmi visuaalne loojutustus ei tohiks külmaks jätta ühtki tundliku nägemisega vaatajat. Filmi autor Marat Sarulu pälvis filmi „Ümberasumine“ eest 2014. aastal PÖFFil parima režissööri tiitli.
Neljapäev, 25. nov kell 21:00, Coca-Cola Plaza
Mis juhtub siis, kui pärast Imedemaad avastab Alice end hoopis Brexiti-järgses Ühendkuningriigis? Filosoofiatudeng Alice’i maailm pöördub pea peale ühel maskipeole järgnenud hommikul, mil eelneval ööl leitud hingesugulane Jänes on pärast meeletut õhtut 21. sajandi müstikale omaselt õhku kadunud ilma ainsatki jälge jätmata. Tagatipuks ilmneb, et kogu vallatusi täis ööd on kommenteerinud lihast ja luust Slavoj Žižek isiklikult, ja mitte ainult.