Laupäevane PÖFF on armastusest tulvil
Uudis
Pöffihunt

PÖFFi eelviimane päev täidab südamed armastusega ning uurib seda mõistatuslikku tunnet, mis niidab jalust, pöörab pahupidi elu ja hea õnne korral annab sellele tähenduse. Tänased filmid pakuvad naeru ja siirust, kuid ka ehedaid väljakutseid murtud südamete parandamisel.

Romantilise armastusfilmi pääsemine filmifestivali võistlusesse on pigemini erand. „Kõik loksub paika” suutis aga võrratult hästi klappivate osatäitjate ja vaimuka dialoogiga seda teha. Lummavalt karge ja võluva Šotimaal hargnev armastuslugu haarab kaasa ausa ja vahetu looga sellest, kui keeruline on kolmekümnendates eluaastates ühte suhet toimima panna ja nii ka hoida. Samal rajal hargneb ka Woody Alleni uus film „Puhas õnn”, kus armastus hakkab tunda andma hoopiski väljaspool ideaalset ja näiliselt hästi toimivat suhet.

„Eelmised elud“ on liigutav armastusfilm, mis toob kolmes vaatuses kinolinale kahe teineteisesse kiindunud, kuid varateismelisena lahku kistud lapsepõlvesõbra loo. Kõhu kaudu käivast armastusest pakatavad aga võrdväärselt hurmavad „Proua” ja „Dali ootel”. Pööraselt naljakas "Kassiversum" näitab hoopiski, et vanaprouade asemel tasub armastust otsides kuulata mõnikord hoopiski oma kassi.

Vaata kogu PÖFFi laupäevast kinokava siit!

F_2_Falling_Into_Place

Kõik loksub paika

Rež:Aylin Tezel, riik: Saksamaa
11. nov, laupäev kell 18:30 Apollo Kino Coca-Cola Plazas
Rahvusvaheline esilinastus filmitegijatega

Kira ja Ian on mõlemad kolmekümnendates eluaastates ja naudivad magusat talvist nädalalõppu Šotimaal Skye saarel. Õhtu edenedes märkavad nad teineteist teiselt poolt baariletti ja tekib maagiline hetk – nad kogevad üürikest intensiivset ja üllatavalt sügavat romantilist sidet. Just seda romantilist indie-filmi on Y-põlvkond pikka aega oodanud. Vaieldamatult hästi klappivate osatäitjate ja vaimuka dialoogiga film käsitleb kaunilt pühendumuse, haavatavuse ja enesetäiendamise soovi sisemist heitlust, mis on tuttav kõikidele põlvkondadele.

F_10_Coup_de_Chance

Puhas õnn

Rež: Woody Allen, riigid: USA, Prantsusmaa
18. nov, laupäev kell 21:30 Apollo Kino Solarises

Fanny ja Jean tunduvad ideaalne paar. Jean on edukas ja šarmantne ärimees ning Fanny kaunitest kunstidest huvitatud taibukas noor naine. Nad elavad uhkes korteris Pariisi eksklusiivses rajoonis ja paistavad olevat sama armunud, kui nad olid esmakordsel kohtumisel. Kuid, kui Fanny kohtab kogemata Alaini , endist klassikaaslast, kellest on nüüd saanud kirjanik, on ta kui jalust rabatud. Varsti kohtuvad nad uuesti ning hakkavad üha rohkem ja rohkem teineteisele lähenema.

Past_Lives_4

Eelmised elud

Rež: Celine Song, riigid: USA, Lõuna-Korea
18. nov, laupäev kell 16.15 Apollo Kino Solarises

Kas võib olla, et meis hõõguvad korraga kõik eelmised elud, mis eksisteerivad kõrvuti läbi aegade? Endale esiti näitekirjanikuna nime teinud stsenaristi ja režissööri Celine Songi osalt autobiograafiline debüüt „Eelmised elud“ on liigutav armastusfilm, mis toob kolmes vaatuses kinolinale kahe teineteisesse kiindunud, kuid varateismelisena lahku kistud lapsepõlvesõbra loo. „Eelmised elud“ esilinastus tänavu Sundance’i filmifestivalil.

F_5_Mrs

Proua

Rež: Arati Kadav, riik: India
17. nov, reede kell 19.30 Apollo Kino Coca-Cola Plazas

Kulinaarsed filminaudingud on festivalidel väga nõutud. Üks India säravamaid talente Arati Kadav jätkab pärast edukat debüüti „Cargo“ maitseka koreograafiaga muusikalise kokandusdraamaga, mis hakib seksismi koos rohelise tšilliga. Eksootiliselt hõrk film juhatab meid India kööki, kuid kiht-kihi haaval paljastub naiste õnnetu roll pelgalt kokata, koristada, parandada ja anduda seksisõltlasest meestele.

F_3_Waiting_For_Dali

Dali ootel

Rež: David Pujol, Riik: Hispaania
18. nov, laupäev kell 21 Apollo Kino Solarises

Barcelona, aasta 1975. Kui tippkokaks pürgiva Fernando vend võimudega pahuksisse satub, tuleb meestel põgeneda suurlinnast väikekülla Cadaquési, kus elab ka legendaarne kunstnik Salvador Dalí. Vennad saavad tööd mereäärses restoranis, mille omaniku suurim unistus on kunstnik sinna sööma meelitada. Filmi tegevustik on saanud tugevat inspiratsiooni maailma kõigi aegade parimaks restoraniks peetava El Bulli tekkeloost.

F_2_Cat_Call

Kassiversum

Rež: Rozália Szeleczki, riik: Ungari
18. nov, laupäev kell 19 Apollo Kino Solarises

Tõelise armastuse jahimaadele minnes tasub alati kaasa võtta üks nurrrjatult isepäine kass! Fáni on 30-aastane arhitekt. Täpsemalt, 30-aastane ja vallaline arhitekt, kelle igapäevast eneseteostust saadavad vihjed kella tiksumisest ja vanatädide lootused, et ta viimaks ometigi tanu alla saaks. „Kassiversum” loob haarava kihilise maailma, mis on täidetud huumori, armastuse ilu ja valu ning võrratult originaalse absurdiga.

F_7_The_Youtube_Effect

Youtube'i efekt

Rež: Alex Winter, riik: USA
18. nov, laupäev kell 14 Apollo Kino Coca-Cola Plazas

Youtube’ist on alguse saanud nii Lähis-Ida revolutsioonid, K-Pop, Justin Bieber kui ka erinevad radikaalsed rühmitused. See on valeinformatsiooni lõpmatu allikas. Alex Winteri dokumentaalfilm viib vaataja Youtube’i sügavusse ja näitab, kuidas lihtsast videojagamise keskkonnast on saanud üks maailma võimsamaid rakendusi, mida kardavad valitused ja armastavad paljud inimesed.