Eesti esilinastus

Youtube'i efekt

Ingliskeelne pealkiri
The YouTube Effect
Režissöör
Alex Winter
Riik
USA
Aasta
2022
Festival
27. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Erilinastused
Teema
sotsiaalmeedia, poliitika

Kõikvõimalikud rakendused juhivad inimese elu aina rohkem ja me kasutame neid märkamatult. Youtube on üks nendest, tõeline kaasaegne maailmaime, mida on nimetatud ka interneti kroonijuveeliks, mis muutis igaveseks seda, kuidas me mõtestame videote jagamist ja interneti olulisust.

Youtube’ist on alguse saanud nii Lähis-Ida revolutsioonid, K-Pop, Justin Bieber kui ka erinevad radikaalsed rühmitused. See on valeinformatsiooni lõpmatu allikas. Youtube’ist on tänaseks saanud inimkonna kõverpeegel, mida kasutavad enda huvides ära nii terroristid kui ka kõikvõimalikud turundajad, kes petlikke iluideaale müües põhjustavad miljonitele noortele tõsiseid vaimse tervise probleeme. Süütute kassivideote kõrval muudetakse Youtube’i abil miljonite inimeste arvamusi ja väärtushinnanguid. Tundub, et Youtube pole oma potentsiaali veel saavutanud, tohutu kiirusega kasvavat veebisaiti külastab iga päev 2,6 miljardit inimest.

Alex Winteri dokumentaalfilm viib vaataja Youtube’i sügavusse ja näitab, kuidas lihtsast videojagamise keskkonnast on saanud üks maailma võimsamaid rakendusi, mida kardavad valitused ja armastavad paljud inimesed. Youtube’i efekt on tõesti olemas – üks õigel ajal postitatud video võib vallandada suured sündmused ükskõik kus maailmas.

Mikk Granström

Režissöör
Alex Winter
Stsenarist
Alex Winter
Produtsent
Alex Winter, Gale Anne Hurd, Glen Zipper
Kaasprodutsent
Devorah DeVries, Jade AlFitz, Phillip Kobylanski
Operaator
Peter Nicoll
Monteerija
Weston Cadwell
Helilooja
Paul Haslinger
Rahvusvaheline müük
Creative Artists Agency
Kestus
Keel
inglise
Teised festivalid
Tribeca
Režissöör
Alex Winter

Alex Winter (1965)

Filmograafia:
Deep Web (2015, doc), Smosh: The Movie (2015), The Panama Papers (2018, doc), Trust Machine: The Story of Blockchain (2018, doc), Showbiz Kids (2020, doc), Zappa (2020, doc), The Youtube Effect (2022, doc)

Seansid

7. saal Apollo Kino Coca-Cola Plaza
Seanss160701 / Youtube'i efekt
Seansi kestus
for chat functionality lives in data.yaml