Aasta vabatahtlik panustab PÖFFi
Uudis
Pöffihunt

Juba viisteist aastat Pimedate Ööde filmifestivali korraldada aidanud Ülle Viinapuu pälvis aasta vabatahtliku tiitli.

Vastava tunnustuse sai ta kätte president Alar Kariselt, kes kuulutas reedel välja kodanikuühiskonna aasta tegijad.

„Ülle on aktiivne vabatahtlik spordi- ja kultuuriüritustel kaasalööja juba palju aastaid. Ta on olnud ligi 15 aastat Viljandi folgi ja PÖFFi vabatahtlik, lisaks panustanud Tallinn Music Weekil, Tartu maratonil, Maijooksul ja mujalgi. Koroonapiirangute ajal käis ta häirekeskuses riigiinfo telefonile vastamas ja Ukraina sõjapõgenikke abistamas. Kes on temaga koostööd teinud, ütlevad, et Ülle peale võib alati kindel olla,” iseloomustas vastset laureaati Vabaühenduste Liit, kes valimist koos siseministeeriumi, maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja presidendi kantseleiga korraldab.

„Minu jaoks on see osake elustiilist,” ütleb PÖFFil vabatahtlikuks käimise kohta Viinapuu ise.

Esimest korda tegi ta seda 2009. aastal, algul oli publikuküsitleja, seejärel kuni praeguseni piletimüüja, mis on üks vastutusrikkamaid ameteid. „Piletimüügitiimis ei juhtu tihti naljakaid seiku, pigem tuleb ette ärevaid olukordi, kui kõige kiiremal hetkel kaob internetiühendus või tehnilistel põhjustel ära jäänud seansilt saabuvad kassasse ärritunud kinokülastajad. Siis aitab rahulik meel ning lahke naeratus ka kõige pahasema kliendi tuju paremaks muuta,” on ta kirjeldanud oma tööd.

Eelmise aasta kodanikuühiskonna tegijad ja vabatahtlikud valiti välja ligi 130 esitatud kandidaadi seast. Aasta vabatahtliku tiitleid anti välja kaksteist, lisaks kuulutati välja aasta vabatahtlike kaasajad, aasta ettevõte, aasta avaliku võimu esindaja, aasta tegu, aasta hääl, aasta missiooniinimene ja aasta vabaühendus.

PÖFF on rakendanud vabatahtlikke alates esimesest festivalist 1997. aastal. 2019. aastast kannab festival ka vabatahtliku sõbra märki, millega tunnustatakse organisatsioone, kes on silma paistnud vabatahtlike kaasamise ja nendega tegelemise kõrge professionaalse taseme poolest.

Eelmisel aastal lõi PÖFFi korraldamises kaasa ligemale 500 vabatahtlikku.

Vaata, kes said tunnustada, SIIT.

Loe Ülle Viinapuu PÖFFi lugu SIIT.