PÖFF : 2021 : BNFF

Žürii

Põhivõistlusprogrammi žürii

Mike Downey

Mike Downey

Žürii esimees

Ühendkuningriik

Euroopa Filmiakadeemia esimees Mike Downey asutas 2000. aastal Dublinis/Londonis asuva sõltumatu tootmisfirma Film and Music Entertainment (F&ME) ning tänaseks on valminud ligi 100 mängufilmi. Koostöö Agnieszka Hollandi filmiga “Šarlatan” pälvis rohkelt auhindu, esilinastus Berlinalel ja valiti 2021. aastal Oscarite eelnimekirja. Motovuni filmifestivali asutaja ja president, Türgi (Antalya) ja Horvaatia (Pula) festivalide kunstiline juht, asus 2020. aastal kolmandaks ametiajaks BAFTA nõukogusse. Ta on Sundance'i Instituudi vilistlane ja Aasia ja Vaikse ookeani filmiakadeemia liige. Asutanud rahvusvahelise ohustatud filmitegijate koalitsiooni (ICFR), heategevusfondi, mis toetab ohu all töötavaid filmitegijaid üle kogu maailma, sai temast 2020. aastal Euroopa publikufilmi LUX aupresident ja on ka Arctic Indigenous Film Fundi (AIFF) juhatuse liige.

Mike pälvis äsja Praha filmifestivalil elutööpreemia ja maineka Warwicki ülikooli audoktori kraadi teenete eest maailma kino heaks.

Aastal 2021 nimetas kuninganna Elizabeth II Mike Downey Briti impeeriumi ordu (O.B.E) ohvitseriks tema teenete eest Euroopa filmi heaks.

Francis Annan

Francis Annan

Ühendkuningriik

Francis on kirjutanud ja lavastanud poliitilise thrilleri “Põgenemine Pretoriast”, osades Daniel Radcliffe, Daniel Webber ja Ian Hart. Ta alustas oma karjääri BBCs, lavastades reklaamfilme, promoklippe ja episoode telelavastustest BBC One’is. Ta on olnud nomineeritud ja võitnud auhindu oma lühifilmide eest. Francis oli esimene, kes pälvis 24. PÖFFil DDA Spotlight Awardi koos Armando Iannucciga. Francisel on arendamisel mitmeid filmiprojekte, milles ta kirjutab nii stsenaariumi kui ka lavastab, sealhulgas uusversioon “Krahv Monte Christost” ja pingeline ajalooline põnevik 1958. aasta Notting Hilli mässudest.

Nisan Dağ

Nisan Dağ

Türgi

Nisan on lõpetanud Columbia Ülikooli magistrantuuri filmiprogrammi aastal 2013 Fulbrighti stipendiumiga. Tema debüütfilm “Üle mere” võitis auhindu nimekatel festivalidel maailmas. Aastal 2015 lavastas ta MTV jaoks dokumentaalfilmi “Rebel Music: Turkey”. Tema teine mängufilm “Veel üks hingetõmme” võitis parima režissööri auhinna PÖFFil ja parima rahvusvahelise filmi auhinna Santa Barbara festivalil. Filmi levitajaks maailmas sai Magnolia Pictures. Nisani töid on teiste seas toetanud Eurimages, Berlinale, Hamburgi Filmifond, Visions SudEst, Maison Des Scenaristes, CineQuaNon Lab. Hiljuti lavastas Nisan ambitsioonikat Netflixi sarja “Midnight at the Pera Palace”.

Eugen Tamberg

Eugen Tamberg

Eesti

Eugen Tamberg (1954) tegutseb nii kunstniku kui ka kostüümikunstnikuna filmis ja teatris. Ta on olnud Eesti Moedisaini ja Eesti Televisiooni peakunstnik, kuid viimased 21 aastat on töötanud vabakutselisena. Tema tuntumate tööde hulka kuuluvad „Nimed marmotahvlil“, „Igitee“ (Jussi 2018, parima kostüümikunstniku nominatsioon), „Helene“, „Tove“ (Jussi 2020, parim kostüümikunstnik) ja „Vee peal“ (EFTA 2021, parim filmikunstnik).

Piret Tibbo-Hudgins

Piret Tibbo-Hudgins

Eesti

Piret Tibbo-Hudgins lõpetas Moskva Üleliidulise Riikliku Kinematograafia Instituudi (VGIK) filmi- ja telemajanduse eriala ning tegutses 25 aastat mängu- ja dokumentaalfilmide produtsendina. Alates 2013. aastast töötab ta Eesti Filmi Instituudi peaprodutsendina ning esindab Eestit Euroopa Nõukogu kaastootmisfondis Eurimages.

Debüütfilmide võistlusprogrammi žürii

Jayro Bustamante

Jayro Bustamante

Žürii esimees

Guatemala

Jayro Bustamante õppis režiid Pariisi Conservatoire Libre du Cinéma Français'is (2002) ja jätkas stsenaristika õpinguid Roomas Centro Sperimentale di Cinematografia’s (2006). Aastal 2009 naasis ta Guatemalasse ja asutas firma La Casa de Producción, mis on tootnud tema lühifilme ning Berliini filmifestivalil Hõbekaru pälvinud “Ixcanul”, mis on saanud üle 60 auhinna. muudel rahvusvahelistel festivalidel.

  1. aastal produtseeris ja lavastas ta oma teise filmi “Tremors”, mis esilinastus 2019. aasta Berliini filmifestivalil, pälvides erinevaid auhindu kogu maailmas. Septembris 2019 esilinastus ta Veneetsias oma kolmanda filmi “La Llorona”, võites Giornate degli Autori auhinna parima režissööri auhinna. Praegu toodab Jayro mitmeid projekte koos teiste Guatemala režissööride ja rahvusvaheliste produtsentidega. Aastal 2021 kandideeris tema film “La Llorona” Kuldgloobuste parima võõrkeelse filmi nominendiks.
Elfar Adalsteins

Elfar Adalsteins

Island

Elfar Adalsteins hakkas mängufilme tootma oma kodumaal Islandil. Pärast kolimist Suurbritanniasse keskendus ta kirjutamisele ja lavastamisele. Ta õppis filmindust Met Film School’is Ealing Studios ja koolitas end tunnustatud Judith Westoni Director’s Studios Los Angeleses. Elfar on aidanud arendada ja toota mitmekülgseid indie-filme ning tema dialoogita lühifilm “Purjeriie”, peaosas John Hurt, valiti 2012. aasta Oscari ja BAFTA eelnimekirja ning pälvis arvukalt rahvusvahelisi auhindu. Tema debüütfilm “Lause lõpp” (2019) linastus mitmel festivalil, sealhulgas PÖFFil. Tema järgmine töö on enda stsenaariumi järgi lavastatud adaptatsioon Jón Kalman Stefánssoni auhinnatud romaani “Summerlight & Then Comes the Night”.

Mostofa Sarwar Farooki

Mostofa Sarwar Farooki

Bangladesh

Mostofa Sarwar Farookit peetakse Bangladeshi kino üheks juhtfiguuriks. Ta jõudis rahvusvahelisele areenile, kui tema film “Televisioon” (2012) valiti Busani filmifestivali lõpufilmiks. Film võitis edaspidi arvukalt auhindu, sealhulgas žürii auhinna Aasia ja Vaikse ookeani filmiauhindade (APSA) jagamisel. Tema filme on valitud programmi ja need on pälvinud auhindu paljudel filmifestivalidel maailmas ning Bangladesh on kolmel korral esitanud tema filme Oscaritele. Ta on osalenud žüriis APSA auhindade jagamisel, Busani rahvusvahelisel filmifestivalil, East Endi filmifestivalil jne. Tänavu valmis tal esimene ingliskeelne täispikk film, USA indie-film “No Land's Man” kallal, mille kaastootja on Oscari võitnud helilooja AR Rahman.

Paul Thiltges

Paul Thiltges

Luksemburg

Paul Thiltges on filmprodutsent, rahvusvaheline müügiesindaja ja Paul Thiltges Distributionsi (asutatud 1993) tegevdirektor. Alates 1986. aastast on ta asutanud Luksemburgis arvukalt filmiinstitutsioone ja juhib praegu Luksemburgi Produtsentide Ühingut. Paul on koostööd teinud rahvusvaheliselt tunnustatud režissööridega nagu Michael Glawogger, Ari Folman, Jaco Van Dormael, Enzo d’Alòor ja Hicham Lasri dokumentaal-, mängu- ja animafilmide juures, mis on jõudnud maailma mainekatele filmifestivalidele.

Evelin Penttilä

Evelin Penttilä

Evelin Penttilä töötab produtsendina filmitootisfirmas Stellar Film. Ta alustas karjääri produtsendina 2011. aastal ja kümne aasta jooksul on tema filmograafiasse kogunenud enam kui 10 filmi, kus ta on kas produtsent või kaasprodutsent. Nende hulgas Netflixi poolt ostetud "Nullpunkt" (2015), "Klassikokkutulek 1 & 2" (2016, 2018), lühifilm "Karv" (2019, režissöör Oskar Lehemaa), mis osales rohkem kui 50 festivalil, nende hulgas Sundance'is, Austini Fantastic Festil ja Montreali Fantasia Festil. Lisaks veel auhindadega pärjatud "Helene" (2020, rež Antti J Jokinen) ja kohe kinodesse jõudev Aku Louhimiehe uus põnevusmärul "Omerta 6/12". 2022. aastal jõuab kinodesse tema produtseeritud Jaak Kilmi uus pereseiklusfilm "Tagurpidi torn", töös on JP Valkeapää film "Hit Big". Evelin on Euroopa Filmiakadeemia liige ja osaline ACE Producers võrgustikus.

Baltimaade filmide võistlusprogrammis žürii

Xavier Henry-Rashid

Xavier Henry-Rashid

Žürii esimees

Itaalia

Xavier Henry-Rashid on Londonis tegutseva levifirma Film Republic asutaja. Film Republic on spetsialiseerunud filmidele kogu maailmast ja nii võib firma kataloogist leida filme Soomest (Pirjo Honkasalo) Peruuni (Adrian Saba). Henry-Rashid alustas karjääri nii fotograafi kui ka vabakutselise ajakirjanikuna, kelle töid avaldati mitmes juhtivas väljaandes nagu Esquire, BBC Films jpt. Aastani 2011 töötas ta Raindance filmifestivali juures tegevjuhina ja jätkas konsultandina aktiivselt tegutsemist veel mitme teise festivali juures (Sheffield Doc/Fest, East End Film Festival).

Marjorie Bendeck

Marjorie Bendeck

Saksamaa

Marjorie Bendeck on õppinud kommunikatsiooni, turundust ja organisatsioonipsühholoogiat ning omandanud filmiharidust Mehhikos ja EICTVs Kuubal. Hondurasest pärit, kuid 2003. aastast Saksamaal elav Marjorie on töötanud festivalidel, fondides ja koolitustel Euroopas, Lähis-Idas ja Ladina-Ameerikas. Ta on asjatundja mängufilmiprojektide hindamise, pitch’imise juhendamise ja projektiarenduse alal. Alates 2018. aastast on ta Connecting Cottbus East-West koostootmisturu juht.

Ben Pullen

Ben Pullen

Ühendkuningriik

Ben Pullen alustas oma karjääri näitlejana, kuid läks üle tootmise poolele pärast ettevõtte Sentinel Entertainment Ltd asutamist, mille ta koos partneriga lõi kasutamaks ära digitaalse tootmise ja levitamise uusi võimalusi. Ben lõpe tas hiljuti ulmepõneviku “Sentinel”, mille lavastas tudengi-Oscari võitnud Eesti režissöör Tanel Toom. Eelmisel aastal valmis tal pätimuusikal “The Score”, mille kirjutas ja lavastas Malachi Smyth. Järgmisel aastal valmib tal Ryan ja Andy Tohilli („The Dig“) lavastatud „Beach Boys“, teis meliste põnevusfilm, mis võeti üles 2021. aastal Põhja-Iirimaal.

Võistluprogrammi 'Põhjusega mässajad' žürii

Kazik Radwanski

Kazik Radwanski

Žürii esimees

Kanada

Kazik Radwanski asutas 2008. aastal tootmisettevõtte MDFF. Tema lühifilmid linastusid Berlinale lühifilmide konkursil kolm aastat järjest aastatel 2009-2011. Radwanski esimene mängufilm ”Tower” esilinastus 65. Locarno rahvusvahelisel filmifestivalil. Film linastus mitmetel festivalidel, sealhulgas TIFF, Viennale ja MoMA programmis uued režissöörid / uued filmid. Tema teine ​​mängufilm “How Heavy This Hammer” esilinastus TIFFil 2015 ja selle rahvusvaheline esilinastus toimus 66. Berlinalel. Tema lühifilmi “Scaffold” näidati üle 30 rahvusvahelisel festivalil, sealhulgas Locarno, TIFF ja New Yorgi filmifestival. “Anne at 13,000 ft” on tema uusim film ja see esilinastus TIFFil 2019 Platvormi programmis, kus see pälvis äramärkimise. Filmi rahvusvaheline esilinastus oli 70. Berliini rahvusvahelisel filmifestivalil ja pälvis Toronto filmikriitikute ühingult 100 000 dollari suuruse Rogersi parima filmi auhinna.

Juris Kursietis

Juris Kursietis

Läti

Juris Kursietis töötas Läti televisioonis rahvusvahelise korrespondendina. Ta on omandanud magistrikraadi Northern Media Schoolis Suurbritannias. Tema debüütfilm “Modris” valiti kümnetele festivalidele, sh Toronto, San Sebastian (žürii eripreemia), Varssavi, Tbilisi (parim režissöör), Riia (parim debüütfilm ja parim naiskõrvalosa), FabioFest, Vilnius, Brüssel, Kinošokk (parim režissöör), Helsingi. Tema teine film “Oleg” (Les Arcs Coproduction Village, 2016, Karlovy Vary work-in-progress 2018) oli samuti edukas festivalidel nagu Directors’ Fortnight Cannes'is, Karlovy Vary, Valletta (parim narratiivfilm), Palic (parim režissöör), Luksemburg (Grand Prix), PÖFF, Riia (parim film, operaator, kõrvalosatäitja) ja mujal. “Oleg” on jõudnud kinolevisse Prantsusmaal, Belgias, Leedus, Lätis ja müüdud HBO Euroopale.

Rene van Pannevis

Rene van Pannevis

Holland

Rene van Pannevis omandas filmiteaduste bakalaureusekraadi 2007. aastal ja astus NYU Tischi kunstikooli prestiižikasse filmirežissööride programmi Oliver Stone'i juhendamise all. Pärast filmikoolis mitme eelarveta lühifilmi lavastamist pälvis tema esimene tõsisem režiitöö, lühifilm ”Jacked”, mitmeid auhindu, sealhulgas Suurbritannia sõltumatu filmiauhinna. Tema stsenaarium filmile “Rüüstatud” köitis Briti Filmiinstituudi ja BBC Filmsi tähelepanu ning film esilinastus Tallinna Pimedate Ööde filmifestivalil (FIPRESCI auhind).

FIPRESCI (Rahvusvaheline filmikriitikute ühing) žürii

Ola Salwa

Ola Salwa

Poola

"Cineuropa.org", "Kino" (monthly), "Magazyn SFP" (monthly)

Aleksander Huser

Aleksander Huser

Norra

"Cinema" (online film magazine), "Rushprint" (quarterly newspaper + online), "Ny Tid" (quarterly newspaper + online)

Maarja Hindoalla

Maarja Hindoalla

Eesti

“Kinovärgiga mandariin” (Raadio 2) ja Eesti Ekspress

Oikumeeniline žürii

Andres  Põder

Andres Põder

Eesti

Justinius Ilmar Kiviloo

Justinius Ilmar Kiviloo

Eesti

Marge-Marie Paas

Marge-Marie Paas

Eesti

Tõnis Kark

Tõnis Kark

Eesti