PÖFF : 2021 : BNFF

Rahvusvaheline esilinastus

Ütle, kes on sinu sõbrad

Ingliskeelne pealkiri
The List of Those Who Love Me
Venekeelne pealkiri
Список тех, кто меня любит
Pealkirja originaal
Beni Sevenler Listesi
Režissöör
Emre Erdoğdu
Riik
Türgi
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Põhivõistlusprogramm
Žanr
draama
Teema
suhted, eneseotsing, pidutsemine, ühiskond, narkootikumid

Yılmaz on Istanbulis asuva kuulsusi täis pakitud linnaosa kõige populaarsem narkodiiler, kes on alati kutsutud kõige kuumematele pidudele ja perekondlikult piiratud osalejate arvuga vähe tooremalt minna laskmistele. Tema sõpruskonda kuuluvad teiste tegijate seas tuntud näitlejad ja muusikud, kes kõik ühtviisi Yılmazi armastavad. Seda seni, kuni tema taskud on täidetud grammide viisi õnnega. Turu ootamatul kokku kuivamisel kasvab mehe paranoia, kui ta vaatab telefoni, kuhu saabub iga päevaga järjest vähem kõnesid ja sõnumeid tema parimatelt sõpradelt. Yılmazil ei jää üle muud, kui avada ise suu ja rääkida ära.

„Ütle, kes on sinu sõbrad” on metsikult mõnus segu scorseselikust klassikast ning teravast läbilõikest tänapäeva ühiskonnast, mille kultuuriruumi allhoovustele annavad hoogu kõikvõimalikud mõnuained. Väga põhjalikult läbi tunnetatud ja eksimatult taktis püsiva dramaturgia ning kaamerarežii kirsiks tordil on 16 mm analoogfilmi esteetika, mis flirdib eneseteadlikult kurikuulsa velvetist allilma järelkajaga.

Stsenarist ja režissöör Emre Erdogdu toob vaatajani oodatud karge sõõmu värsket õhku draama žanris ning haarab kaasa ennastunustavalt mõtteküllasesse rännakule mööda eneseteostuse tähenduste radasid. Ilma igasuguse liialduseta on „Ütle, kes on sinu sõbrad” see number üks Türgi film, mida sel aastal kindlasti vaatama minna.

Elise Eimre

Režissöör
Emre Erdoğdu
Stsenarist
Emre Erdoğdu
Osades
Halil Babür, Hayal Köseoğlu, Ahmet Rıfat Şungar, Nazlı Bulum, Sermet Yeşil, Cem Uslu
Produtsent
Tanay Abbasoğlu, Hazar Ergüçlü
Operaator
Emre Tanyıldız
Monteerija
Ayris Alptekin
Muusika
Ali Güçlü Şimşek
Produktsioon
TN Yapım
Rahvusvaheline müük
TN Yapım
Kestus
Keel
türgi
Subtiitrid
eesti, inglise

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Emre Erdoğdu

Emre Erdoğdu (snd 1990) on alati unistanud filmide tegemisest; ta langes välja Istanbuli Marmara ülikoolist, et hakata oma unistust ellu viima. Pärast mitmeid lavastuseksperimente kirjutas ja lavastas oma esimese lühimängufilmi „The First Day of Human History“ (2015) ja kaks aastat hiljem esimese täispika filmi „Snow“. 2021 lavastas ta telesarja „Bonkis“ ja koos Halil Babüriga draamainstallatsiooni „The Fire Within Me“. Ta on juba alustanud oma kolmanda filmi tegemisega, mis peaks esilinastuma 2023. „Ütle, kes on sinu sõbrad“ on tema teine täispikk mängufilm.

Kar (Snow, 2017), Beni Sevenler Listesi (The List of Those Who Love Me, 2021)

Grand prix parimale filmile, stipendium 20 000 eurot Tallinna linnalt

Seansid

iSense saal Coca-Cola Plaza
Seanss100101 / Ütle, kes on sinu sõbrad
Subtiitrideesti, inglise
Q&A külalisedBeste Yamalıoğlu - produtsent, Emre Erdoğdu - režissöör, Tanay Abbasoğlu - produtsent, Halil Babür - näitleja, Ahmet Emre Tanyıldız - DoP
Q&A kestus
Seansi kestus
Kinosaal Athena Keskus
Seanss112103 / Ütle, kes on sinu sõbrad
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus
Saal 8 Coca-Cola Plaza
Seanss130605 / Ütle, kes on sinu sõbrad
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus