PÖFF : 2021 : BNFF

Maailma esilinastus

Tenzin. Võõras omade seas

Ingliskeelne pealkiri
Tenzin
Režissöör
Michael LeBlanc, Joshua Reichmann
Riik
Kanada
Aasta
2021
Festival
25. Pimedate Ööde filmifestival
Programm
Debüütfilmide võistlusprogramm
Žanr
thriller, draama

On olukordi, mil lähedaste armastus ei ulatu isiklikus arengus saavutatud piirideni. Kanadas tiibeti kogukonnas kasvanud Tenzin on ületanud kahekümnendate verstaposti ning avastab end peadpööritaval elu ristteel. Senini vääramatud olnud tõekspidamised igavese tiibeti rahvuse säilitamise ja selle eest võitlemise eest varisevad kokku hetkel, mil Hiinas toimunud protesti käigus otsustab ennast süüdata Tenzini vend. Kuidas tunda uhkust ja tänutunnet koos teistega oma venna enesetapu üle? Suutmatuses leida vastuseid vaimsuse tähendusväljadel, suundub Tenzin neid otsima kaasaja kultuuri meeletustest.

Reaalsuse ja ulmade vahemail kulgev psühholoogiline draama loob erakordselt mõjusalt kapseldunud maailma, mida varjutab leina raske loor. Joshua Reichmanni ja Michael LeBlanci koostöös valminud tervikus tulevad esile mõlema režissööri teised tugevused. Reichmann on tunnustatud muusik, kirjanik ja ravitseja. LeBlanc aga auhinnatud operaator, kes on lisaks mängu- ja lühifilmidele teinud arvukalt ka muusikavideoid.

Tiibetlaste endi poolt vahetu intiimsusega kirjutatud „Tenzini” muudab tugevaks struktuuri ja dramaturgia sirgjooneline piiritus, mis võimaldab vaatajal laskuda selles sümbiootilises ühisloomes tekkinud tundmatutesse tundmustesse ning avastada ühte müstiliselt kauget ja kättesaamatut maailma.

Elise Eimre

Režissöör
Michael LeBlanc, Joshua Reichmann
Stsenarist
Tenzin Choekyi, Norbu Dhundup, Chemi Lhamo Drongsar, Tenzin Kelsang, Salden Kunga, Yeshi Tenzin
Osades
Tenzin Kelsang, Tenzin Choeky, Salden Kunga, Yeshi Tenzin, Chemi Lhamo
Produtsent
Julie Baldassi, Andrew Nicholas, McCann Smith, Laura Perlmutter, Nick Sorbara
Operaator
Michael LeBlanc
Monteerija
Michael LeBlanc
Produktsioon
Low End, Younger Daughter Films
Kestus
Keel
inglise, tibetan
Subtiitrid
inglise, eesti

Filmi Shortlisti lisamiseks logi palun sisse

Režissöör
Michael LeBlanc

Michael LeBlanc on filmirežissöör, operaator ja muusik. 2021 debüteeris ta kahe filmiga, kus oli nii operaator kui ka režissöör. Ta kuulub loomingulisse kollektiivi LeBlanc + Cudmore, kes valmistab videoid sellistele bändidele nagu Spoon, Belle and Sebastian, Alt-J, Timber Timbre, The New Pornographers, METZ jpt. Nende videod on pälvinud hulgaliselt auhindu; video „Queen of Hearts“ (esitaja Fucked Up) nimetati Toronto filmifestivali poolt 150 kõige mõjukamaks liikuvaks pildiks Kanada filmi ajaloos. Iseseisvalt pälvis Michael Suurbritannia muusikaauhinna videoga „Tom Tom“, mis filmiti Rumeenias, kus Michael ka juba pikemat aega töötab.

Režissöör
Joshua Reichmann

Joshua (Yeshua) Reichmann on kunstnik, kirjanik ja hingekarjane. Juba aastaid pakub ta nii professionaalset tuge kui ka teraapiat. Ta on avaldanud üheksa albumit erinevate brändide alt alates 2003. aastast. On kirjutanud stsenaariumeid ja jutte, mis on leidnud tee nii filmidesse kui ka 3D meediasse; need kõik on seotud metafüüsilise tehnoloogia ja hingelise ärkamisega.

Seansid

Saal 2 Coca-Cola Plaza
Seanss080202 / Tenzin. Võõras omade seas
Subtiitrideesti, inglise
Seansi kestus